Skocz do zawartości

Jak zadbać o skórzane podeszwy?


cooki

Rekomendowane odpowiedzi

# jkrol

Tutaj już musisz dokonać samodzielnego wyboru. Dla mnie olej lniany to pełen archaizm, obecnie w żadnej znanej pracowni się go nie używa, ponieważ pojawiły się inne środki i detergenty które z powodzeniem go zastępują. Przewagę toniku nad tłuszczem opisałem już wcześniej w jednym ze swoich postów, więc nie będę się powtarzał.

Zdecydowanie natomiast odradzam stosowanie wszelkich wynalazków typu olejki bambino lub smadze.

Immune, czy próbowałeś także innych produktów marki Collonil i mógłbyś coś powiedzieć o ich jakości?

Mogę z czystym sumieniem polecić wszelkie preparaty do czyszczenia i konserwacji skór welurowych, nubukowych i zamszowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do konserwacji skórzanej podeszwy zdecydowanie polecam produkt firmy Collonil - SOHLEN TONIC. Cena od kilkunastu do dwudziestu paru złotych.

Ktoś z Panów spotkał może taki środek w Poznaniu na żywo?

Wczoraj przeszedłem wszystkie sklepy w Plazie i tylko w jednym z nich usłyszałem "my tego nie mamy", pozostali sprzedawcy twierdzili, że pierwsze słyszą, jakoby podeszwy czymkolwiek się konserwowało. Szewc, z typową dla siebie życzliwością, stwierdził, że jakiekolwiek środki i tak nic nie dadzą i proponuje w zamian zelowanie ;)

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Immune, czy próbowałeś także innych produktów marki Collonil i mógłbyś coś powiedzieć o ich jakości? Ich zaletą jest na pewno łatwa dostępność, widziałem je w wielu galeriach handlowych. W Krakowie Sohlen Tonic kupiłem w sklepie Clarks w Bonarce.

Pytanie bylo do Immune, ale pozwole sobie wtracic trzy grosze. Collonil jest jedna z marek produktow do pielegnacji obuwia polecanych przez Kielmana, co dla mnie jest dosc znaczaca rekomendacja. Sam uzywam ich kremow i past i jak dotad nie zawiodly. Z polecenia Immune musze sprobowac ich specyfikow do zamszu.

Edit: przepraszam za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie znalazłem nigdzie na forum dyskusji o podkuwaniu skórzanych podeszw blaszkami. Fabrycznie nawet

buty najlepszych firm bardzo rzadko je posiadają, natomiast przeglądając zdjęcia butów używanych na

forach widuje je bardzo często. Większość butów ma dziś gumowe wstawki na pięcie pozostaje jednak

kwestia zdartych czubów które wyglądają IMHO bardzo źle. Czy takie blaszki mogą przedłużyć życie podeszw?

Na pewno spowalniają przecieranie szwu wydaje mi się że chronią także nosek buta przy znacznym zużyciu podeszwy

Czy wy podkuwacie - jeśli tak to jakie miejsce w warszawie polecacie?

aby była jasność o czy mówię zdjęcia pochodzą z forów. Lobby (więc najwyższa półka RTW) mają gumę na pięcie jednak czubki były fabrycznie nie chronione podbite doiero po zakupie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taka podkowa chroni but, choć nie chciałbym gości w tak podbitych butach na moim parkiecie ;)

pozostaje jednak kwestia zdartych czubów które wyglądają IMHO bardzo źle.

Jakie zdarcie masz na myśli? Trochę zużyta podeszwa w bucie, pod warunkiem jej dobrego zakonserwowania i zapastowania, moim zdaniem wygląda bardziej szlachetnie od idealnie nowej. W eleganckim ubraniu nic nie powinno wyglądać zbyt nowo. Oczywiście jeśli podeszwa zetrze się już za bardzo, to ją wymieniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos podeszwy - sklep eobuwie.com.pl ma w asortymencie tonik Collonil do podeszw. Na stronie caly czas 'dostępny', 'wysyłka w ciągu 24h'. Tyle że od 12 lipca, kiedy to zamówiłem wraz z kilkoma innymi rzeczami...

...nie dostarczyli do dzisiaj, i mailowo tłumaczą się że nie dostali dostawy od firmy Collonil. Prośby o zaznaczenie na stronie że produkt nie jest dostępny spływają jak po kaczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję i polecam sklep http://www.butyplus.pl/ , który wysłał mi ten tonik piorunem. Kupiłem kilka sztuk, więc jeśli bardzo Ci zależy, mogę jedną odsprzedać po kosztach.

Apropos podeszwy - sklep eobuwie.com.pl ma w asortymencie tonik Collonil do podeszw. Na stronie caly czas 'dostępny', 'wysyłka w ciągu 24h'. Tyle że od 12 lipca, kiedy to zamówiłem wraz z kilkoma innymi rzeczami...

...nie dostarczyli do dzisiaj, i mailowo tłumaczą się że nie dostali dostawy od firmy Collonil. Prośby o zaznaczenie na stronie że produkt nie jest dostępny spływają jak po kaczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrą ilustracją jest wpis macaroniego

http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... atach.html

twierdzi że jego podeszwy wytrzymają jeszcze 2-3 lata zanim wyśle je do C&J na wymianę

tymczasem podeszwa na czubach wygląda na bardzo zużytą, nawet jeśli podeszwie nadal nie grozi

zniszczenie to pozostaje właśnie kwestia estetyczna tak zdarte noski nie pasują IMHO do dobrze

wypastowanych butów. Skłaniał bym się ku podbijaniu wszystkich butów ze skórzaną podeszwą

nawet jeśli to nie przedłuża ich życia ale dziwi mi że na forum i żadnym z Polskich blogów nie było

na ten temat ani słowa. Czy są jakieś negatywne strony podkuwania?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem takie podkute buty nie hałasują przy chodzie oraz tak naprawdę chronią podeszwę, ale sam nosek dalej się zużywa wskutek frontalnego ataku butów na różne nierówności na chodnikach?

Bo jakiś logiczny powód musiał zaistnieć, że takie podkucia bardzo rzadko się spotyka.

Moim zdaniem taki but prosto od szewca może i jest ładny na pokaz, do zdjęcia, ale dopiero już użytkowany pokazuje swoją klasę (i pośrednio właściciela) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojdziemy do wniosku, że starty obcas wygląda elegancko, pokazuje znak czasu, więc po co flekować. Ejzojeden ma rację, starty czubek nie wygląda estetycznie.

"Format" startego obcasa jest jednak dużo większy i bardziej rzucający się w oczy niż lekko starty czubek buta. Kiedy podeszwa jest zadbana i zakonserwowana, starty czubek jest niewidoczny dla większości obywateli w przeciwieństwie do obcasa, który mocno starty rzuca się w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos podeszwy - sklep eobuwie.com.pl ma w asortymencie tonik Collonil do podeszw. Na stronie caly czas 'dostępny', 'wysyłka w ciągu 24h'. Tyle że od 12 lipca, kiedy to zamówiłem wraz z kilkoma innymi rzeczami...

...nie dostarczyli do dzisiaj, i mailowo tłumaczą się że nie dostali dostawy od firmy Collonil. Prośby o zaznaczenie na stronie że produkt nie jest dostępny spływają jak po kaczce...

mam to samo

:evil:

dokładnie wręcz co do daty

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.