Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na suplement do naszej jesiennej kolekcji RTW.

Po pierwsze to dwurzędowy płaszcz typu ulster „Charles”. To nasza propozycja na zimową porę, cieplejsza tkanina, o wysokiej gramaturze 525 oraz przyjemnym chwycie. Wybraliśmy klasyczny szary kolor, który jest bardzo uniwersalny i pasuje nawet do dżinsów ;). Znajdziecie w nim krawieckie smaczki takie jak: rogowe guziki, tylna kontrafałda, rozcięcie z rozpinanymi guzikami czy wywijane mankiety. Postanowiliśmy również nawiązać do klasycznego ulstera i wydłużyć płaszcz o 10 cm. Na koniec warto wspomnieć o jego praktycznych elementach: obszernych kieszeniach oraz sztormowym kołnierzu.

IMG_0140.jpg

IMG_0281.jpgIMG_0294.jpg

IMG_0311.jpgIMG_0312.jpg


IMG_0352.jpgIMG_0445.jpg

IMG_0460.jpgIMG_0134.jpg

Drugim produktem jest sportowa marynarka „Marlon 2”. Powtarzamy to co już się sprawdziło w poprzednich kolekcjach, a więc lekka na półpodszewce konstrukcja, nakładane kieszenie i obniżony guzik. Wybraliśmy brązową wełnę z merynosów 375 gr od Moona nakrapianą pomarańczowym pieprzem. 

IMG_9745.jpgIMG_9644.jpg

 

IMG_9627.jpg

IMG_0234.jpg

Zdjęcia wykonała Dorota Zyguła-Siemieńska Fotograf z wielką pomocą Meli. Dziękujemy dziewczyny ❤️

Modelem jest redaktor naszego firmowego bloga www.everydayclassic.pl, dziękujemy Mateusz Tryjanowski

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 17:55, poszetka.com napisał:
Przedstawiamy naszą pierwszą koszulę z kolekcji FW 19/20 » http://bit.ly/spallacamicia_shirt

Wykonana ze szlachetnej, lekko połyskującej bawełny od Tessitura Monti. Gładki oraz miły w dotyku, mięsisty materiał to jeden z wyróżników tej koszuli. Zastosowanie wysokoskrętnej przędzy 120/2 wpływa na trwałość oraz zmniejsza podatność na zagniecenia. 

Zamówiłem tę koszule i jestem rozczarowany materiałem. Wcale nie jest miły w dotyku i raczej plastikowy, przypominający ten zastosowany w koszulach non-iron, lecz w przeciwieństwie  do nich jest dodatkowo bardzo podatny na zagniecenia.  

W tym roku zakupiłem kilka koszula na materiale od Tessitura Monti i co druga, to rozczarowanie pod względem bawełny jaka została użyta. Zatem jeśli powyższe flanele również są na bawełnie od TM, jak te od Lancerto & Mr.Vintage, to przykro mi, lecz również szczerze nie polecam. 

Mam wrażenie, że ostatnimi czasy wiele otrzymujemy koszul z bajerami jak dzielony karczek, pełowe guziki, super roll, czy jak tutaj neapolitańskie wszycie rękawa, a zapomina się o samym materiale. Tak jakby naszywka renomowanego dostawcy tkanin była gwarancją, że otrzymamy bawełnę z wyższej póki i o świetnych parametrach. Niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z rękawami. Szyjecie ponoć w Vel Venti w Elblągu, jeśli to prawda, to spróbujcie zachować szerokość rękawów, jaką oni mają w swojej rozmiarówce. Mam przedramiona szczupłe, wręcz wątłe, a koszule Poszetki są dla mnie w tym miejscu za ciasne. Kupiłem parę koszul od Vel Venti - i ulga, uff, normalne rękawy. Wasze koszule sprzedałem tu na forum, bo nie dało się tego nosić. Opięte, jakbym był kulturystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pi_senny napisał:

Zamówiłem tę koszule i jestem rozczarowany materiałem. Wcale nie jest miły w dotyku i raczej plastikowy, przypominający ten zastosowany w koszulach non-iron, lecz w przeciwieństwie  do nich jest dodatkowo bardzo podatny na zagniecenia.  

W tym roku zakupiłem kilka koszula na materiale od Tessitura Monti i co druga, to rozczarowanie pod względem bawełny jaka została użyta. Zatem jeśli powyższe flanele również są na bawełnie od TM, jak te od Lancerto & Mr.Vintage, to przykro mi, lecz również szczerze nie polecam. 

Mam wrażenie, że ostatnimi czasy wiele otrzymujemy koszul z bajerami jak dzielony karczek, pełowe guziki, super roll, czy jak tutaj neapolitańskie wszycie rękawa, a zapomina się o samym materiale. Tak jakby naszywka renomowanego dostawcy tkanin była gwarancją, że otrzymamy bawełnę z wyższej póki i o świetnych parametrach. Niestety tak nie jest.

Przy zamówieniu tego materiału konsultowaliśmy jego właściwości u źródła. Opis również był opiniowany przez producenta - TM. Dodatkowo nim koszula została wprowadzona do naszej oferty, sam ją nosiłem 2/3 miesiące - stąd moja opinia odnosi się do używanej koszuli, po kilku praniach, noszonej w bardzo różnych warunkach.

W mojej  ocenie tkanina nie ma chwytu podobnego do koszul typu „non iron”, wręcz przeciwnie jej chwyt idzie w kierunku chwytu tkanin z domieszkami jedwabiu. Jest miękka i przyjema w dotyku. Splot typu oxford również gwarantuje jej lekkość, przewiewność, a przędza typu 120/2 jest przędza wysokoskrętną i "nigdy ze względów technicznych nie będzie mogla mieć chwytu plastikowego" - info od producenta :).

Odnośnie tych bajerów, to chyba dobrze że wprowadzamy do koszul RTW detale zarezerwowane jeszcze niedawno dla usług MTM ? My na prawdę na tym więcej nie zarabiamy, raczej ryzykujemy że podbicie ceny przez neapolitańskie wszycie spowoduje mniejszą sprzedaż.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wymagać od producenta tkanin, któremu zależy na ich sprzedaży, aby obiektywnie oceniał własny wyrób. Oczywiste jest, że opis będzie zawierał same pozytywy. Jednak od Was spodziewałem się większego obiektywizmu. Chyba rozmawiamy o różnych koszulach, ponieważ kompletnie nie podzielam waszego zdania. Natomiast porównanie jej do tkanin z domieszką jedwabiu jest sporym nadużyciem, a cechą wspólną jedynie połyskliwość. Wiem tyle, że mam w szafie koszulę, której chwyt jest nieprzyjemny, a po paru godzinach wygląd jakbym miał na sobie len, a nie bawełnę opisywaną jak wyżej.  Bajery akurat dla mnie są mało istotne. Bazą koszuli jest materiał z jakiego została uszyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 23:20, pi_senny napisał:

Trudno wymagać od producenta tkanin, któremu zależy na ich sprzedaży, aby obiektywnie oceniał własny wyrób. Oczywiste jest, że opis będzie zawierał same pozytywy. Jednak od Was spodziewałem się większego obiektywizmu. Chyba rozmawiamy o różnych koszulach, ponieważ kompletnie nie podzielam waszego zdania. Natomiast porównanie jej do tkanin z domieszką jedwabiu jest sporym nadużyciem, a cechą wspólną jedynie połyskliwość. Wiem tyle, że mam w szafie koszulę, której chwyt jest nieprzyjemny, a po paru godzinach wygląd jakbym miał na sobie len, a nie bawełnę opisywaną jak wyżej.  Bajery akurat dla mnie są mało istotne. Bazą koszuli jest materiał z jakiego została uszyta. 

Nie wydaje mi się, że jedna z największych firm na rynku, działająca od 1911 roku, miała by zbudować swoją pozycję: na nie obiektywnej ocenie własnego wyrobu / inaczej - fałszowaniu swoich opisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everyday Classic / No brown in town ?

"Brąz to wyjątkowo wdzięczny, a często niedoceniany kolor. Zdarza się, że uchodzi za dziadkowy, staromodny czy niepasujący wielu mężczyznom kolor. Cóż, nic bardziej mylnego.

Za stereotypami stoi pochodzenie - kolory ziemi od zawsze szły w parze z ubraniami bardziej wiejskimi  niż miejskimi , a sama brązowa marynarka właściwie w prostej linii wywodzi się ze stylu british country . Jak jednak z wieloma rzeczami bywa - chociażby z raglanowym płaszczem, o którym ostatnio pisaliśmy - czas pozwolił kontekstowi kulturowemu się rozmyć, a takie zasady jak no brown in town  dawno już straciły pierwotne znaczenie i sens.

Mateusz i Tomek tweed kolory ziemi

Brązowe marynarki trafiły więc do miast, na ulice i do biur, na grzbiety entuzjastów mody i biznesmenów. Jasne, to kolor wyraźnie mniej profesjonalny niż granat, jednak w spokojnym, chłodniejszym odcieniu - czekoladzie lub nienasyconym, skręcającym w szarość prawie-beżu - będzie praktycznie tak samo odpowiedni na większość okazji. Do pracy, na spotkanie towarzyskie, jako lekkie okrycie wierzchnie… Taka marynarka będzie naprawdę uniwersalna. "

Więcej: link

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości wpadają do naszego jesiennego koszyka, tym razem mamy przyjemność przedstawić Wam:

» flanelowe koszule o których już wspominaliśmy, z naszym nowym kołnierzykiem button down (wydłużyliśmy wyłogi oraz prześwit, dzięki czemu pomieści nawet gruby węzeł), tkanina Tessitura Monti / Włochy

» szale w kolorach ziemi, kratach, wykonane z wyjątkowo przyjemnej włoskiej wełny oraz kaszmiru.


http://bit.ly/posz_new

72698356_2496451173780204_8484631485779873381260_2496452713780050_77130863610450

73482647_2496456363779685_30269381724843
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie było tego w planach, ale szybka decyzja oraz odrobina szczęścia spowodowały, że mamy jeszcze jeden model marynarki safari ‼︎ http://bit.ly/browncordsafari

Kolor odpowiedni na jesień, a więc gorąca mleczna czekolada. Tkanina to przyjemny japoński sztruks. Uzupełniają opis wyjątkowo praktyczne dodatki: pojemne kieszenie, sztormowy kołnierz oraz pas do obwiązania. 

Preorder z obniżoną ceną trwa do 31 października. Wysyłka nastąpi 4/8 listopada.

Zdjęcia: Dorota Zyguła-Siemieńska Fotograf 

pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54

pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54

pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54

pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54pol_pl_Safari-jacket-sztruks-Artur-II-54

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka.com x Sartolane :)

Przedstawiamy Wam zamszowy Tote Bag od Sartolane, który w ramach naszej współpracy możecie zamówić przez naszą stronę internetową, jeszcze przed oficjalną premierą.

Dodatkowo tylko teraz, w preorderze, torba jest tańsza aż o 200 zł - 1199 zł zamiast regularnej ceny 1399 zł.

Zamszowy Tote Bag polecamy tym, którzy szukają pojemnej torby na co dzień, ale mniej formalnej niż klasyczna skórzana teczka. Faktura zamszu i jego żywe kolory pięknie zagrają także z rzeczami z naszej jesienno-zimowej kolekcji.

Torbę w 4 kolorach znajdziecie tutaj: http://bit.ly/preordertotebagsartolane

Preorder potrwa do 6 listopada. Wszystkie zamówione torby zostaną wysłane na początku grudnia.

 

73111274_2506370409454947_4648273195554573537394_2506373489454639_61932947414932

75231758_2506370426121612_13864001702450

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba najwyższa pora by zaprezentować naszą nową kolekcję kaszkietów  http://bit.ly/kaszkiety_19_20

∼ przygotowaliśmy 4 modele z nausznikami oraz z guzikiem
∼ wykonane z wyjątkowych brytyjskich tkaniny, jednoczenie miło nam poinformować żę rozpoczynamy współpracę z cenionym @marlingandevans (rok założenia 1782)
∼ klasyczne wzory kratka księcia Walii oraz pepita
∼ dwie nowości: kaszkiet z sztruksu od Brisbane Moos / UK oraz kaszkiet z guzikiem który dodatkowo ma nauszniki.

 

75443137_2512216788870309_8692202242968672699263_2512216802203641_81421634422754

73253465_2512216912203630_27232312596386pol_pl_ODCIENIE-BRAZU-KRATA-KSIECIA-WALI

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 10:14, pablocito napisał:


Masz na myśli takie z wszytymi żyletkami?emoji6.png. Nie wiem, czy dałbyś radę wejść w takim do samolotu.emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostrza z kompozytu udające usztywnienie, da się zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.