Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie chciałbym zapytać sie o opinie o stronie poszetka.com?

Ja osobiście mam mieszane uczucia, idące w kierunku złej opinii (niestety). Juz mówie dlaczego. Po przeczytaniu na blogu o ich stronie postanowiłem zamówić. Pomysł na stronę bardzo mi sie spodobał, ceny ok. Poszetki, może teraz nie ma ich zbyt dużo ale cos tam dla siebie znalazłem. Zamówiłem poszetke. Len rozmiar 29x29 wykończenie ręczne + haft. Paczka bardzo szybko doszła. Poszetka przychodzi w bardzo fajnym opakowaniu, ale nagle sie rozczarowałem. Jak ją zobaczyłem juz mi coś nie pasowało, i miałem racje. Poszetka nie mieści sie do kieszonki, wypycha ją tak bardzo ze deformuje cała marynarkę. Nie jest to błąd składania ponieważ nosze poszetki od kilku lat mam ich sporo i potrafię je składać na kilka sposobów. Żaden nie pomaga.

Za kilka dni zamówiłem drugą na próbę czy będzie to samo. Tez len biała Tym razem 27x27. Jest troche lepiej ale to jest nie to czego oczekiwałem.

Może ktoś z was zamawiał z innego materiału i jest lepiej?

Pomysł na stronę na duży plus. Opakowanie tez, ale co z czego. Klient powinien sie cieszyć z poszetki, a ona mi nie sprawiła radości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich białą lnianą poszetkę 29x29 cm i nie dostrzegłem problemu, o którym piszesz. Owszem, poszetka wypycha dość mocno brustaszę, ale dla mnie to zaleta - uważam, że tak powinno być, ale to oczywiście kwestia preferencji.

Rozwiązaniem może być tutaj cieńsza tkanina, mniejszy rozmiar lub brak wykończenia z rulonikiem. Rulonik znacząco powiększa objętość całej poszetki w brustaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z blogu Macaroniego

"Anonimowy pisze...

Witam serdecznie,ponieważ sam zamierzam dokonać zakupów na stronie poszetka.com zaniepokojony Waszymi poprzednimi komentarzami wysłałem emaila z pytaniem o naklejane metki oraz o grubość lnu.

Odpowiedź ze sklepu publikuję poniżej, może komuś się przyda:

"Witam serdecznie Panie Wojciechu,

Pierwsza wyprodukowana partia poszetek miała doszyte metki. Parę tygodni temu zrezygnowaliśmy z oznaczania produktów. Wysyłane są w wersji „surowej”, tzn. bez metki. Od sierpnia do zamówień dołączane będą „metkonalepki „ (Klient sam będzie mógł zdecydować czy chce posiadać metkę czy też nie).

Poszukujemy dostawcy cieńszego białego lnu. Mam nadzieję, że poszetki z niego uszyte ukażą się już wraz z nową kolekcją we wrześniu. Rozmiar obecnie dostępnej poszetki (27x27cm) został dostosowany do grubości materiału. Jak dotąd olbrzymia większość Klientów pozytywnie oceniła produkt. Jeśli Pan sobie życzy mogę przesłać pocztą próbki materiałów, które Pana interesują."

P. S . Zamówiłem na próbę lnianą w rozmiarze 27x27.

Pozdrawiam

Wojtek"

Powinien Pan jak najszybciej zażądać zwrotu pieniędzy jeśli fantazyjka nie spełnia wymagań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki urok kupowania na odległość - nie da się pomacać materiału. Przykładowo jedwab jedwabiowi nierówny (albo to, co jest nazywane jedwabiem). Mam jedwadną poszetkę wylicytowaną na ebayu - bardzo cienki materiał więc duży rozmiar (prawie 40x40cm) nie przeszkadza, ładnie obszyty, świetnie się układa. Z drugiej strony mam też z thetiebar - bardzo gruby materiał, rozmiar 16x16cala, ekstremalnie wypycha brustaszę (chyba że jest spora i glęboka, to jeszcze daje radę). Z poszetka.com zamówił kolega z pracy i jedwab to jest coś pośredniej grubości, w kazdym razie nie jest to coś super delikatnego, wydaje mi się, że jest to sporo grubsze niż jedwab stosowany przy podszewkach

druga rzecz - materiał często jest jednostronny (widać na zdjęciach na stronie, to co kolega kupił też jest jednostronne). Bardzo ogranicza to możliwość układania, w szczególności trudno ułożyć w sposób eksponujący ręcznie obszyte brzegi, bo trudno, aby wówczas poszetka była ułożona w sposób okazujący tylko jedną stronę

edit: literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre doświadczenia z poszetka.com, opisane w wątku o poszetkach, i polecam ten sklep. Zakupiłem u nich poszetkę lnianą białą 27x27 i jestem bardziej zadowolony, niż z białych poszetek lnianych z innych źródeł, które już miałem. Faktem jest, że trzeba uważać z lnianymi poszetkami, bo gdy są za duże, to potrafią nadmiernie wypychać kieszeń, sam już kiedyś zmniejszałem poszetki z innych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie sklep jest w porządku. Sam zamówiłem kilka poszetek, dotarły po chyba 4 dniach roboczych. Mają sporo ładnych wzorów, poszetki są dostarczane w eleganckim pudełku. W tych, które ja zamówiłem materiał nie budził zastrzeżeń, dość staranne obszycie. Wydaje mi się, że szczególnie dla początkujących to odpowiednie miejsce do zaopatrzenia się w poszetki, bez obawy o zawód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostronność / dwustronność zależy chyba od konkretnej poszetki - ja wprawdzie kupowałem gładkie, ale na wielu zdjęciach innych jedwabnych poszetek widziałem, że wzór był tak samo dobrze widoczny z obu stron.

To zależy od materiału i sposobu jego wykonania. W przypadku drukowanego jedwabiu/bawełny/lnu mamy wzór jednostronny. Jeśli wzór jest tkany po drugiej stronie może też wystapić zupełnie inny wzór. Nie jest to w żadnym wypadku wadą materiału/ poszetki lub apaszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie oczywiście rację, co nie zmienia niestety faktu, że w przypadku ręcznie obszywanych poszetek dobrej jakości, moim zdaniem standardem powinien być jedynie dwustronnie widoczny wzór. Mam problem z tym sklepem, bo mimo wielkich chęci zakupu ciężko mi jest cokolwiek wybrać z jego asortymentu. Zamierzam zamówić białą lnianą poszetkę, żeby zobaczyć z jakiej jakości produktem mamy do czynienia, ale zamiast kupować 4-tą białą chustkę, wolałbym nabyć coś bardziej kolorowego i wzorzystego.

Piszmy, piszmy, bo jak nigdzie indziej można mieć poczucie, że klienci mają tutaj jakiś wpływ na dobór asortymentu, co zresztą przedstawiciele sklepu sami jawnie komunikują. I chwała im za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie oczywiście rację, co nie zmienia niestety faktu, że w przypadku ręcznie obszywanych poszetek dobrej jakości, moim zdaniem standardem powinien być jedynie dwustronnie widoczny wzór. Mam problem z tym sklepem, bo mimo wielkich chęci zakupu ciężko mi jest cokolwiek wybrać z jego asortymentu. Zamierzam zamówić białą lnianą poszetkę, żeby zobaczyć z jakiej jakości produktem mamy do czynienia, ale zamiast kupować 4-tą białą chustkę, wolałbym nabyć coś bardziej kolorowego i wzorzystego.

Piszmy, piszmy, bo jak nigdzie indziej można mieć poczucie, że klienci mają tutaj jakiś wpływ na dobór asortymentu, co zresztą przedstawiciele sklepu sami jawnie komunikują. I chwała im za to!

Wstrzymaj się. Być może ja kupię u nich białą, lnianą, bo mam chyba tylko bawełniane...

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny krawat w ostatnim linku. Dziś chodziłem kilka godzin za podobnym i nie znalazłem zadowalającego. Wezmę na próbę. Dziękuję!

Nie tylko Ty miałeś ten problem. To zadziwiające, ale jedyne miejsce, gdzie znalazłem wydawałoby się ponadczasowy krawat "granatowy w białe groszki" to był Emmanuel Berg. Cena - raczej nie dla mnie. W końcu zamówiłem dzięki uprzejmości Immune'a z thetiebar za 15 dolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.