Skocz do zawartości

poszetka.com


Luciano

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jak to jest, że sklep, który ma takie przystępne ceny krawatów i poszetek, ma przy tym tak drogie torby... Pewnie się rozchodzi o podwykonawstwo... Torby brezentowe są fajne do casualu (a gdyby była jakaś listonoszka z paskiem, to już w ogóle), i miło, że są w ofercie, ale za taką cenę kupuje się już u konkurencji torbę skórzaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica spowodowana jest głównie różnicą w cenie materiałów z jakich uszyta jest torba. Dziewczyna, która szyje dla nas torby bardzo długo szukała odpowiedniego brezentu. Skórzane elementy, ręczne szycie, możliwość dostosowania formy i wymiarów torby, porządna podszewka i zamki  również wpływają na cenę.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są brezentowe torby za 70 zł (Reserved, C&A), a są i takie za 1800 zł (Mismo, Ralph Lauren), więc nie jest to jakaś powalająca cena biorąc pod uwagę limitowaną produkcję i ręczne wykończenia.

 

 

Nie przeczę; nie mówię też, że torba nie jest warta tej ceny. Zauważam tylko, że krawaty/poszetki i torby pochodzące z jednego sklepu znajdują się w dwóch różnych przedziałach cenowych (upraszczając: tanie krawaty, drogie torby, metka ta sama). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam tylko, że krawaty/poszetki i torby pochodzące z jednego sklepu znajdują się w dwóch różnych przedziałach cenowych (upraszczając: tanie krawaty, drogie torby, metka ta sama). 

Z całym szacunkiem, ale trochę gadasz od rzeczy. Poszetka oferuje nie tylko krawaty za 120 zł, ale także takie za 299 zł, a na zamówienie wykonują droższe. Więc oferują krawaty w cenach od przeciętnych do średnio-wysokich. A ich kamizelki kosztują 399 zł, co plasuje ich cenowo pewnie w okolicach średniej-wyższej półki ubraniowej. Torba za 450 zł (100 euro) to nie jest droga torba, szczególnie, że zwykłe plecaki - szkolne np. potrafią kosztować do 500 złotych (Jansport? Herschel?).

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem, ale od rzeczy gadasz. Poszetka ma nie tylko torby brezentowe za 400 zł, ale także skórzane za 900 zł, a na zamówienie wykonują droższe (jestem nawet przekonany, że jak zaoferujesz 2000 euro za torbę, to też zostanie Ci sprzedana). A w Tesco torby plastikowe są już od 30 groszy (a jak się uda, to można je mieć za darmo). Chce Ci się kontynuować, bo mnie nie.

 

Powiem tak: osobiście, w oparciu o moje własne doświadczenia konsumenckie, jedwabne krawaty poniżej 50 EUR uważam za (nieprzyzwoicie wręcz) tanie. Bawełniane torby powyżej 100 EUR uważam natomiast za drogie. Nie spodziewałbym się znaleźć tych dwóch przedmiotów w jednym sklepie.

 

Wiadomo też, że nie ma co porównywać cen wyrobów anonimowych marek z wyrobami marek prestiżowych, luksusowych czy po prostu cieszących się pewną tradycją, dlatego argument porównujący ceny poszetki.com z Ralphem Laurenem czy nawet Jansport mnie absolutnie nie przkonuje.

 

Nie zmienia to faktu, że torby brezentowe są fajne i dobrze, że są w ofercie, nawet jeśli oferta toreb skierowana jest, jak mi się zdaje, do innego klienta niźli oferta krawatów i poszetek.

 

Wierzę, że jeśli tempo rozwoju marki się utrzyma, to przyszłe pokolenie właścicieli będzie już mogło porównywać ceny toreb jeśli nie do Hermesa, to przynajmniej do Ralpha Laurena.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu odebrałem przesyłkę m. in. z krawatem z grenadyny z początków działalności firmy, który - jak już pisałem w tym wątku - była bardzo sztywny, trudno się wiązał a węzeł był gruby i ciężki. Po operacji pacjent czuje się znacznie lepiej ;-), lepiej się wiąże, a węzeł nie jest ciężarem. Dziękuję za pomoc.

 

W tej samej przesyłce przyszedł zamówiony krawat z ancien madder silk. Wkład jest dość mocno sprężysty, przez co stawia opór przy wiązaniu, jednakże sam węzeł wychodzi bardzo satysfakcjonujący pod względem kształtu czy grubości, nie wydaje się mieć tendencji do samoistnego luzowania. Sam jedwab fajnie matowy, ale to widać na zdjęciach sklepowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że przesyłka dotarła szczęśliwie:) Przyznam, że długo zastanawialiśmy się nad wkładem do krawatów ancient madder. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na nasz najsztywniejszy, który właśnie na pierwszy rzut oka może wydawać się ciężki do okiełznania. W rzeczywistości okazuje się najlepszy do tego typu materiału i ładnie formuje węzeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie szalik? :shock: Krzychu, czegoś Ty się ożłopał? :mrgreen:

 

"Dżynu" z tonikiem ;)

 

A poważnie chodzi mi właśnie o takie lekkie, ozdobne szaliki z przewiewnych materiałów typu len, bawełna, jedwab. Mam aktualnie tylko jeden taki lniano-jedwabny szalik (z Bytomia, zeszłoroczna kolekcja) i chciałbym uzupełnić braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było trochę o łatwości/trudności wiązania krawatów z poszetka.com. W CMDNS temat ponownie został podjęty, więc podzielę się swoimi doświadczeniami.

Na pierwszy ogień kupiony raptem kilka dni temu: http://www.poszetka.com/product-pol-1609-KRAWAT-z-grenadyny-garza-grossa-.html

 

Wprawy w wiązaniu krawatów jeszcze nie nabrałem (dlatego jeśli efekt ze zdjęcia jest mizerny to przepraszam :D), jednak poniższa łezka tworzy się praktycznie sama, krawat  się nie luzuje, nie obsuwa, nie sprawia żadnych problemów:

3DH8dho.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawią się nowe lniane krawaty (ewentualnie z domieszkami), bez podszewki, w jakichś ciekawych wzorach? Może coś rudego, rdzawego? :)

Tak tak tak! Nowe tkaniny czekają na swoją kolej w tkalni. Będą lny oraz lny z jedwabiem, z których chcemy szyć krawaty muchy oraz być może krawaty w formie knita. Jeśli nie będzie opóźnień to w połowie maja kolekcja ukaże się on-line.

 

Pozdrawiam, Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było trochę o łatwości/trudności wiązania krawatów z poszetka.com. W CMDNS temat ponownie został podjęty, więc podzielę się swoimi doświadczeniami.

Na pierwszy ogień kupiony raptem kilka dni temu: http://www.poszetka.com/product-pol-1609-KRAWAT-z-grenadyny-garza-grossa-.html

 

Wprawy w wiązaniu krawatów jeszcze nie nabrałem (dlatego jeśli efekt ze zdjęcia jest mizerny to przepraszam :D), jednak poniższa łezka tworzy się praktycznie sama, krawat  się nie luzuje, nie obsuwa, nie sprawia żadnych problemów:

3DH8dho.jpg

 

Bardzo się cieszę i dziękuję za podzielenie się wrażeniami. Nie ukrywam, że wciąż dopracowujemy konstrukcje krawatów. Wymieniamy wkłady, dostosowujemy ich kształt w zależności od rodzaju materiału itd. Dlatego bardzo ważne są dla nas informacje zwrotne od klientów. Każda opinia jest brana pod uwagę. Gusta i ulubione węzły klientów są różne dlatego staramy się znaleźć wersję optymalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na wiosenno-letnie szale. :)

Jutro dostępne będą trzy nowe modele szali wiosennych jednak dwa z nich to pojedyncze sztuki- sample, które przywiozłam z Włoch. Co do kolekcji to jeszcze nie umiem powiedzieć kiedy będzie dostępna ponieważ tkalnia ma poślizg i wszystko bardzo się przeciąga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos dopracowywania wkładów i brania pod uwage zdania klientow, zwykle nie odpowiadacie na maile?  ;-)

 

Przykro mi, że ma Pan takie doświadczenia. Staramy się odpowiadać na wszystkie maile jak najszybciej. Być może akurat pechowo czegoś nie dopatrzyliśmy... Jeśli nadal ma Pan pytania to proszę o ponowną wysyłkę maila.

 

Pozdrawiam, Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.