Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@kanapa model Oslo, kopyto P2. To nie są  typowe „norwegi”, przeszycie na nosku to imitacja/ozdoba. 

Edit: zestawienie w ramach MTO- antic cognac (gładka/groszkowa). Pewnie w sklepie będzie ciężko upolować. Wypadałoby do nich napisać w tej sprawie (mto). Nie wiem jak w tej chwili, ale jeszcze niedawno komunikacja z supportem to było spore wyzwanie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem buty z tego zagłębia obuwniczego Nothhampton poza (małymi wyjątkami) to nic szczególnego . Pamietam polskie buty z czasów słusznie minionych , które jakością skóry musiałyby być wycenione dzis na circa 500 funtów. Oczywiście stylistyka była kiepska, ale trafiały się świetne pary z exportowych odrzutów , szczególnie z Chełmka. Próbuje także zrozumieć fenomen tzw monków i nie potrafię niestety . Buty w swojej brzydocie, wręcz ordynarne. Szczególnie w wersjach zamszowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarrek jednemu się podoba, innemu nie. Piękno jest w oku patrzącego. Ja z czasów słusznie minionych nie mam super wspomnień co do jakości butów, dla mnie buty z UK leżą mi na stopie lepiej niż te z większości np.hiszpańskich firm, więc mi to odpowiada. Tak czysto subiektywnie.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście Bracie!!! 
Moja opinia jest również subiektywna. Tylko stare przysłowie pszczół mówi, „ze nie wszystko złoto co się swieci”

Lub „nie to ładne co ładne , tylko to ładne co się komuś podoba.
Znalazłem w archiwum Allegro buty robocze z Chełmka. Bardzo podobne dostawałem w pracy ( całe życie pracowałem na stanowiskach robotniczych - fizycznych w warunkach ( wg dzisiejszej eufemistyczne nowomowy)  szczególnych, a kiedyś nazywanych po prostu szkodliwymi. To są buty , w których mógłbym dzis bez obciachu wyjść na ulicę. I wrzucić fotkę do działu JBMDNS. A gdybym ściemniał ze nazywają się z anglosaska na T, C, lub L , z pewnością dostałbym  mnóstwo polubień . Porównajcie z czego wykonywane są obecne buty robocze. 
A czy ktoś z Was pamięta buty nazywane filcami? Nie mylić z gumofilcami 😀Takie filce widzę dzis szczególnie na skandynawskich stronach w granicach 600 - 1000 euro. A to kiedyś były buty robocze dla kadry kierowniczej i dozoru w terenie , na warunki zimowe.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/buty-robocze-meskie-z-chelmek-rozm-40-s1040-i6388923709.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.