Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chodzi o dopasowanie w sensie wygody, a nie w sensie estetycznym.

 

To, czy przyszwa się zejdzie, kiedy i na ile, jest wypadkową wielu czynników, od stopy noszącego po jakość skóry.

Mi w butach GYW zeszła się prawie całkowicie, przy ogromnym rozwarciu początkowym.

Lepszych butów jeszcze na tyle nie rozchodziłem, ale ufam, że przy szyciu ręcznym i luksusowej skórze będzie co najmniej tak samo dobrze.

 

Gdyby się schodziła od razu, to bym się bał, że mi się rozklekoczą. Pewnie dlatego niektórzy szewcy bespoke wychodzą z tego samego założenia (a mowa tu o takim prawdziwym bespoke, z przymiarkami):

 

http://www.permanentstyle.com/2016/04/foster-son-bespoke-shoes-review.html(dość duże rozwarcie)

http://www.the-journal-of-style.com/2016/03/13/benjamin-klemann-shoes-part-4-final/(małe rozwarcie)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W butach bespoke zakłada sie zmiany w obie strony. Szewc musi znać zachowanie skór, z których robi buty w odniesieniu do konkretnego modelu buta. Czasem przygotowuje sie buty na większym kopycie i zakłada późniejsze kurczenie. Dlatego buty bespoke można zrobić ze skór , które zapewniają dużo większy komfort, sa np. bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę par butów już zgromadziłem a jakimś dziwnym trafem na nogi trafia wciąż jedna i ta sama para...

attachicon.gifa.jpg

Czy jest tak duża różnica w wykonaniu, komforcie czy urodzie tych butów od innych przez Ciebie użytkowanych? Czy to AS szyje tak dużo lepsze buty od tych innych, które użytkujesz (też przecież dobrych) czy po prostu te jedne Ci tak podpasowały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomiW01:

Jak zauważył MH_fan, to są C&J a nie AS, model Tetbury. Są świetnie wykonane, ale to samo mogę powiedzieć i o AS-ach, Westonach, czy Vassach (powiedziałbym nawet, że te 3 marki wydają mi się trochę lepiej wykonane). Są w mojej opinii bardzo ładne, ale i inne buty nie ustępują im urodą... To w czym żadne inne moje buty im nie dorównują, to niesamowita wygoda. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że są wygodniejsze od adidasów, czy lekkich butów trekkingowych. Mięciutka skóra, dobra amortyzacja (podeszwa Dainite) i kopyto wyjątkowo dobrze pasujące do mojej stopy sprawiają, że nawet po kilku dniach z rzędu chodzenia po 10 i więcej kilometrów codziennie nie mam żadnych otarć. Powiem więcej (pół żartem, pół serio) zdejmuję te buty z żalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, pisałem o tym kiedyś tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=175378, wywiązała się nawet z tego dyskusja przeniesiona do odrębnego wątku. Generalnie wiele osób pisze że takie załamania robią się przy za dużych butach,ale to chyba nie do końca prawda bo buty o pół rozmiaru większe na tym samym kopycie złamały się wzorowo :) A przy okazji muszę również zweryfikować swoją opinię dotyczącą wielkiej wygody tych butów... otóż są bardzo wygodne, ale tylko przez pierwsze kilka godzin, potem zaczynają trochę cisnąć w palcach. Zdecydowanie kopyto 109 o pół rozmiaru większe niż w innych butach jest dla mnie wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.