Skocz do zawartości

Spinki 'węzełki'


pibro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak to sorry, opacznie zrozumiałem ale nie sądzę.

Z gumki, którą zwykle kupuje można co najwyżej zrobić balonik :) ale spróbuję ze spinkami.

opacznie zrozumiałeś (na marginesie mógłbyś jednak nie traktować nas z miejsca jak zblazowanych snobów), ale nie z powodu możliwości zakupu na metry. Eye lip dosłownym wyjaśnieniem popsuł zabawę, chociaż i tak mój niegdysiejszy post z linkiem do ebaya jest na tej samej stronie tego wątku, co żałosna oferta sprzedaży za 10 zł czegoś, co można mieć kilkakrotnie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę nie na temat (ale nie w pełni). Zaintrygowany wpisem Kyle'a (też początkowo nie wiedziałem o co chodzi z ceną węzełków) poszukałem na eBay ciekawych spinek.

Do tej pory mam problem z pulsem i oddechem:

http://www.ebay.co.uk/sch/Jewellery-Watches-/281/i.html?_adv=1&_catref=1&_dmd=1&_in_kw=1&_ipg=50&_sac=1&_sop=12&_ssn=retrocorsa&_trksid=p3911.c0.m1538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

A może takie...?

Pozdrawiam T

Te spinki niosą bardzo wyraźny komunikat. Jeśli ktoś nie żegluje i wyskoczy w czym takim do osoby, która to robi, ośmieszy się.

Wyluzuj Piotrek, nie ma co się tak spinać dla zwykłych spinek (pun intended). Ja nie żegluję, ale nie obawiam się ośmieszenia w oczach nawet najbardziej wytrawnego żeglarza. Dlaczego? Może dlatego, że podoba mi się abstrakcyjny kształt tych spinek? A może dlatego, że jako amatorski wędkarz po chwili rozpoznaję w nich popularny węzeł łączący przypon z żyłką? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spinki niosą bardzo wyraźny komunikat. Jeśli ktoś nie żegluje i wyskoczy w czym takim do osoby, która to robi, ośmieszy się.

No właśnie, ciekawa sprawa z tą kwalifikacją. Z jednej strony jak zwykle figuratywne przedstawienia niosą za sobą komunikat, a z drugiej, są motywy tak wrośnięte w tradycję, że zatraca się ich dosłowność. Tu jak myślę występuje drugi przypadek. Taki węzełek płaski, podstawowy w żeglarstwie od tak dawna jest niepodległym ornamentem, że oderwał się od swojego znaczenia i funkcjonuje niemal jako motyw organiczny. Choćby na przykład kilkusetletnie zdobienia w portugalskich budowlach gotyku manuelińskiego z XV wieku. To tak samo jak sprzączki w mokasynach, o których mało kto wie, że są modyfikacją końskiego wędzidła... :)

Słowem, moim zdaniem, jak najbardziej można nosić odwołując się do klasyki. A poza tym żeglarstwo to kanon eleganckich sportów i jeżeli założy żeglarz, to jest już niemal kapitanem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie...?

Pozdrawiam T

Te spinki niosą bardzo wyraźny komunikat. Jeśli ktoś nie żegluje i wyskoczy w czym takim do osoby, która to robi, ośmieszy się.

Czy ośmieszy się ktoś, kto nie ma pojęcia o krykiecie w swetrze krykietowym? Ktoś, kto nie gra w tenisa w polówce Fred Perry etc.?

Podobno łatwo się ośmieszyć, będąc turystą na jachcie w czerwonych chinosach.

Z chęcią bym się dowiedział, jaki mocny przekaz niesie ten węzeł płaski, bo nie wiem, niestety jeszcze nie żegluję. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się dowiedział, jaki mocny przekaz niesie ten węzeł płaski, bo nie wiem, niestety jeszcze nie żegluję. :(

Niby byłem instruktorem żeglarstwa ale nie potrafię powiedzieć nic mądrego nt tego węzła, poza tym, że służy do łączenia lin o podobnej grubości, łatwo go się wiąże i rozwiązuje - wystarczy chwycić za tą samą linę po obu stronach węzła i szarpnąć (z żyłką wędkarską może się nie udać szczególnie, że przypony są na "pętelkach"). Uwaga, można pomylić przy wiązaniu z 'babskim' i wtedy jak się zaciśnie to już łatwo nie będzie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie bardziej żeglarskie są powiedzmy kotwice.

A co jak się powstańcy o to obrażą?

Panowie, ta dyskusja jest bezowocna. To tak jakby jakaś kobieta nosiła znaczek BwB przypięty do kostiumu. Trochę niefajnie jak nie ma pojęcia, że to chodzi o klasyczną, męską elegancję, ale jak zna ten ruch, to czemu nie mogłaby nosić?

Jakbym lubił żaglówki, ale nie miał pojęcia kompletnego o żeglarstwie, to bym też nosił takie spinki, nie przejmując się tym, że nawet takiego węzła nie umiem wiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.