Jump to content

[James Button] Koszula w granatowe szerokie pasy (twill)


Aron
 Share

Recommended Posts

Zamówiłem rozmiar 38. Wyboru dokonałem głównie na podstawie podanej szerokości koszuli w klatce piersiowej. Według tabeli ten wymiar to 107 cm (+/- 2 cm). Z moich pomiarów szerokość koszuli w klatce (mierzona pod pachami na płasko) to ok. 100 - 102 cm. W każdym razie, koszula

okazała się za mała, zbyt opięta jak dla mnie, w barkach na styk (wymiar dla mnie kluczowy).

"Niewielka" różnica...

Link to comment
Share on other sites

@Zajac Poziomka

Powiem tak. Ja jestem chudy, mam 90 cm w klatce. Jeżeli masz więcej, to będzie Ci ciasno. Może spróbuj 39, albo poczekaj na moją wymianę? :)

 

@Kyle

Porównania dokonałem na podstawie założonej na siebie koszuli. Pamiętam, że w MLS 38 było mi podobnie ciasno. Może te tabele JB nie odzwierciedlają rzeczywistych wymiarów. Moje wrażenie ciasnoty może też wynika ze zbyt mocnego dopasowania w barkach i wysokiej pachy koszuli. Czytając tabelę rozmiarów bałem się zamówić 39, bo 112 cm w klatce przy tym rozmiarze to chyba nigdy nie widziałem. Może źle mierzę. :) Nawet koszule Lambert 39 slim fit mają według tabeli 106 cm w klatce i muszę je zwężać.

Z resztą dopasowanie każdy lubi inne.

 

@Wszyscy, którzy już przeczytali.

Dodałem informację, że rękawy są wąskie.

Link to comment
Share on other sites

Aron:

Nie widzę powodu, żeby zamawiać koszulę z za dużym kołnierzykiem, kiedy na rynku jest milion innych firm koszulowych nie mówiąc już o MTM (zarówno online jak i stacjonarnym). Będę czytać Twój test z dużym zainteresowaniem, pierwsza część jest bardzo obszerna i rzeczowa, tak jak i Kyle dałbym chętnie więcej plusów. Ale po przeczytaniu o Twoich przygodach z dostawą, jak i katastrofalnym nietrzymaniu rozmiarów (107 cm, a 102 cm to jest przepaść), jak i zobaczeniu zdjęć nitek jakich nie widziałem nawet w swoich najtańszych koszulach (Jake's za 80 złotych z P&C) skutecznie wyleczyłem się z chęci przetestowania koszul JB :)

 

Edycja: Odpowiem tu na posta poniżej, bo nie chcę postami OT zaśmiecać wątku - skoro kołnierzyk 38 jest na mnie dobry, to 39 jest za duży :) Nie lubię luzu w kołnierzyku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masz rację, ale myślę, że każdy i tak zamienił słowo ambaras na swój odpowiednik ;)

 

edit :

Myślę, że Autorowi zależało na celowym przerysowaniu. Prawdopodobnie chciał pokazać olbrzymią przepaść między słowotwórstwem w obecnych czasach, a językiem polskim (dawnym), czy też wyrazami dziś już rzadko spotykanymi w mowie potocznej, a nawet w słowie pisanym.

Link to comment
Share on other sites

Mała aktualizacja. W poniedziałek wysłałem koszulę do wymiany na adres podany przez JB na czacie, tj. Filtrowa 70 Warszawa. Dzisiaj otrzymałem SMS z Poczty Polskiej, że przesyłka została zwrócona. Ciekawe z jakiego powodu. Dodam, że na stronie widnieje inny adres firmy. Wysłałem maila do JB informując o tej sytuacji. Może Poczta się pomyliła.

Link to comment
Share on other sites

na Filtrowej 70, jak wskazuje Google Streets swoje usługi oferują: chińska knajpa, lombard i sklep z mocnymi trunkami... może dlatego? :-) magazynu raczej tam nie ma :-)

cóż za komiczna firma :-) i piszę to zupełnie z neutralnego puntu widzenia :-) co akcja to wpadka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy firma była świadoma że to zamowienie to test? Bo wpadka za wpadką raczej nie przekonuje potencjalnego klienta do zakupu...

chcieli dobrze... wyszło jak zawsze :-)

testy BwB staną się biczem na producentów/dystrybutorów :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.