Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Republic of Ties napisał:

OK, przyjmujemy więc krawat o kształcie tradycyjnym (zwęża się ku górze) - czekam obecnie na potwierdzenie wykonawcy.

@Koval @waski

Dokładnie takie knity planujemy, niestety, dotychczasowe kolory nie przypadły nam do gustu i szukamy kolejnych. 

Czy kształt tradycyjny dotyczy też knitów trójkątnych 8cm bordo i granat? Zapisałem się myśląc, że to po prostu szersze knity, ale o normalnym kształcie krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Koval said:

@Republic of Ties,

a czy planujecie, a jeśli tak, to kiedy - tradycyjne knity (matowe/wełniane) w kolorze zgniła zieleń/oliwka/ciemny brąz/czekolada? 

Ja chętnie bym kupił taki komplet, a do tego jeszcze ciemnoszary/grafitowy. Jakość obecnych knitów (granatowy i burgundowy) jest po prostu rewelacyjna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Republic of Ties napisał:

Panowie, do tematu wrócimy jak tylko wykonawca potwierdzi nam, że wykona knity w kształcie tradycyjnego, zwężanego krawata.

W razie potrzeby, przedłużymy termin na wpłaty, także proszę o cierpliwość. 

 

 

W takim razie czekam na potwierdzenie od wykonawcy. Też cały czas myślałem, że mowa o knitach zakończonych jak tradycyjny krawat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krytyczna opinia i moim zdaniem nieuzasadniona. Czy stosunek jakości do ceny jest porównywalny, co przy ,,zwyklejszych" krawatach? Pewnie nie. Czy faktycznie pogarsza jakość użytkową krawata? Nie powiedziałbym, po prostu każdy oczekuje czegoś innego - jedni lżejszych, inni cięższych, jedni węzłów wylądających tak, innych owak, etc. Nie widzę żadnego aspektu, który by obiektywnie ,,pogarszał jakość użytkową". No, chyba że kwestia tego, że mniej można rotować, bo mamy mniej krawatów, bo za cenę 7-folda mogliśmy kupić kilka innych krawatów :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lebowski32 napisał:

Przy 7-foldzie wychodzą gorsze węzły.

Co takiego niby pozytywnego daje 7-fold zamiast 3-folda? Nic. Daje to, że zmarnowano niepotrzebnie więcej jedwabiu. Krótko mówiąc nosząc 7-folda krzyczysz: "hej! marnotrawca ze mnie - taki jestem bogaty, że wyrzucam jedwab do kosza".

A to ciekawostka. Pierwsze słyszę taką opinię. Mam zgoła odmienne doświadczenia i żaden krawat się tak dobrze nie układa jest 7-fold. Dopóki nie sprawdziłem wydawało mi się to zwykłym snobizmem i chwytem reklamowym, niestety (niestety bo 7-fold kosztuje sporo) ale musiałem szybko zmienić zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ad dyskusji nad 7fold – nie mamy w planach na razie wprowadzania takich krawatów do oferty, jednak w przyszłości (nie w tym roku) nie wykluczamy. Knity też nie pojawiły się od razu…

 

Wracając do tematu knitów 8cm.

 

Nasz wykonawca odradza wykonanie knitów wełnianych 8cm szerokości w kształcie tradycyjnego krawata bez wcześniejszych testów. Nie wchodząc w szczegóły, mają złe doświadczenia z jakością tak wykonanych knitów. Jest to ten sam wykonawca, który wyprodukował nasze obecnie oferowane knity, także nie mamy żadnych wątpliwości co do jego doświadczenia i profesjonalizmu i zdecydowaliśmy, że musimy dokonać testów, zanim zaproponujemy produkt.

W związku z powyższym:

1.       Zorganizujemy próbki takiego krawata (knit szeroki na 8cm, 100% wełna, kształt standardowego krawata – krawat zwęża się ku górze).

2.       Zorganizujemy też dla porównania próbki takiego samego krawata ale w kształcie knita (szerokość 8 cm, trójkątne zakończenie, krawat nie zwęża się ku górze).

3.       Powyższe spowoduje

a)      przesunięcie w czasie projektów (knit granatowy, knit bordo, knit w pasy) albo

B)      jeżeli próbki będą o niesatysfakcjonującej jakości, brak możliwości dostarczenia knitów w kształcie standardowego krawata zwężającego się ku górze

 

Przepraszamy za niedogodności związane z powyższym. Na etapie wcześniejszym dyskusji, mowa była o jedynie krawatach knit 8cm z trójkątnym zakończeniem, stąd przyjęliśmy, że ma być zachowany równy kształt knit a jedynie dodane trójkątne zakończenie (jak w naszym knicie bordo z trójkątnym końcem). Ponieważ sprawa kształtu wypłynęła później, a mamy już wpłaty, osoby, które wpłaciły już pieniądze, mogą wg swojego wyboru:

A)      Poczekać do rozstrzygnięcia

B)       Otrzymać zwrot pełnej kwoty wpłaty– prosimy w tej kwestii o kontakt prive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Republic of Ties napisał:

Przepraszamy za niedogodności związane z powyższym. Na etapie wcześniejszym dyskusji, mowa była o jedynie krawatach knit 8cm z trójkątnym zakończeniem, stąd przyjęliśmy, że ma być zachowany równy kształt knit a jedynie dodane trójkątne zakończenie (jak w naszym knicie bordo z trójkątnym końcem). Ponieważ sprawa kształtu wypłynęła później, a mamy już wpłaty, osoby, które wpłaciły już pieniądze, mogą wg swojego wyboru:

Teraz sprawa się wyjaśniła, bo chyba nie tylko ja byłem skołowany. Skoro knit będzie miał trójkątne zakończenie to ja wchodzę w ten projekt niezależnie od efektu końcowego. Ten szerszy na całej długości chyba nawet bardziej przypadłby mi do gustu, chyba że wełna jak i wypełnienie będą dość grube i węzeł będzie wychodził bardzo szeroki, nawet 4 in hand. Na przykład jedwabne szerokie knity od Shibumi Berlin wiążą się bardzo dobrze.

https://shibumi-firenze.com/ties/knitted/39/zig-zag-silk-knit-tie-navy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lebowski32 napisał:

O matko, a po co komu budżetowy seven fold? 7-fold to czyste marnotrawstwo, które nie dość, że niewiele daje, to jeszcze pogarsza jakość użytkową krawata. Zabawka dla snobów, którzy nie mają wiedzy.

To nie tak. 7-fold jak najbardziej, budżetowy 7-fold to marnotrawstwo. To jak skórzana tapicerka w maluchu.

7-foldy, jeśli są prawidłowo wykonane z odpowiedniego materiału, to bardzo ładne krawaty, trudniejsze niż 3-foldy i bardziej wymagające, ale dające też większe możliwości. Nie każdy tę inność lubi, ale skoro różnica jest (a jest), to o marnowaniu materiału nie może być mowy.

Wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się je dobrze wyczuje, dają ładniejsze węzły, o ładniejszych proporcjach (to subiektywne), z głębszą łezką, bardziej trójwymiarowe (to obiektywne). A wymagające, bo trudniej je ładnie zawiązać i nie można ich nosić codziennie, za bardzo się gniotą.

Wiem, że Schneider z Gentlemen's Gezette wypowiada się bardzo kategorycznie na temat bezużyteczności 7-foldów, ale to pewnie dlatego, że ten jego Fort Broyard, czy jak się jego marka nazywa, ma w ofercie wyłącznie 3-foldy. Majler ma 7-foldy i na pewno Ci powie, że są wspaniałe.

A ja niczego nie sprzedaję i powiem, że warto dać szansę kilku 7-foldom, najlepiej z grubych i mięsistych jedwabi, o ile ma się wystarczająco dużą rotację krawatów (powiedzmy - w pierwszych 5-10 krawatach nie powinno być w ogóle multifoldów).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, 

 

Załączam nową wizualizację, knit w pasy, nie zwęża się, zakończony jest trójkątem i ma szerokości 8cm. 

Knity jednolite bordowy i granatowy, też będą w rozmiarze 8cm i w kształcie jak na załączonej wizualizacji.

Jestem sam bardzo ciekawy co wyjdzie z tego projektu. Z powodu zamieszania z kształtem, mamy pewne opóźnienie ale projekt idzie dalej i nadal maj jest w zasięgu!

 

Zapraszam też na naszą stronę z nowościami. Wstawiamy dziś nowe produkty, wszystkie nowości (a mamy ich 30, pojawią się w terminie kilku dni na naszej stronie w poniższej zakładce).  

http://republicofties.com/pl/new

 

 

 

2017_03a (2a).jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎20 o 18:54, Republic of Ties napisał:

Załączam nową wizualizację, knit w pasy, nie zwęża się, zakończony jest trójkątem i ma szerokości 8cm. 

Knity jednolite bordowy i granatowy, też będą w rozmiarze 8cm i w kształcie jak na załączonej wizualizacji.

Jestem sam bardzo ciekawy co wyjdzie z tego projektu. Z powodu zamieszania z kształtem, mamy pewne opóźnienie ale projekt idzie dalej i nadal maj jest w zasięgu!

Jaki jest status projektu? Wcześniej deklarowałem chęć zakupu ale czekałem z wpłatą na wyjaśnienie kształtu a gdzieś przegapiłem ten wpis i nie wiem czy można jeszcze się dopisać/wpłacić?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.