Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Na przyszłość nigdy nie używaj suszarki do butów skurzanych

 Pierwsze moje skojarzenie, kiedy czytam takie teksty to cytat z klasyka "Mi się czasami chce śmiać, trudno utrzymać powagę, kiedy widzę takie, oni tak jakby stand up prowadzili, to wygląda na takie przewrotne szyderstwo, zestawianie takich rzeczy. Czarnek – oświata,. Przecież to jest... To nie może być przypadek, przecież oni to chyba jakoś zaplanowali, czy to jest takie szyderstwo, można się czasami pośmiać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 6.07.2021 o 16:23, Grafa napisał:

Możesz wrzucić zdjęcie butów z jedną warstwą kremu i pasty? Problemem może być grubość warstwy pasty, zwłaszcza w miejscu złamania.

Pierwszy raz mam taki problem z noskiem, od razu po nalozeniu jednej warstwy.

20210706_173822.jpg

20210706_173827.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry. Jestem tu nowy. Buty Gordon&Bros Levet. Przetarłem obcas z plamek błota szmatką nasączoną zwykłą wodą . Na chusteczce został bordowy  ślad farby czy jakiegoś impregnatu z powierzchni korka. Buty są nowe,nie znam się. Czym wyrównać kolor na boku obcasa? Jak go pielęgnować?

IMG_20210727_091555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie korek tylko warstwy skóry, albo monoblok z tworzywa. Można to przejechać kremem o podobnym kolorze, a trwalszy efekt da coś takiego:

https://multirenowacja.pl/wosk-szewski-wypelniajacy-do-podeszw-i-obcasow-tarrago.html?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D-aVTbnDIKYZA-4jNxpEyjmb31yGLCU4s1zUkMB-142Q05UUVKecG8aArSuEALw_wcB

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablocito napisał:

To nie korek tylko warstwy skóry, albo monoblok z tworzywa. Można to przejechać kremem o podobnym kolorze, a trwalszy efekt da coś takiego:
 

Podkreślenie moje. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby przy tej półce cenowej był prawdziwy obcas cały ze skóry.

Z zaleceniami co do konserwacji oczywiście się zgadzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablocito napisał:

To nie korek tylko warstwy skóry, albo monoblok z tworzywa. Można to przejechać kremem o podobnym kolorze, a trwalszy efekt da coś takiego:

https://multirenowacja.pl/wosk-szewski-wypelniajacy-do-podeszw-i-obcasow-tarrago.html?gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D-aVTbnDIKYZA-4jNxpEyjmb31yGLCU4s1zUkMB-142Q05UUVKecG8aArSuEALw_wcB

Dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

jako amator mam dwa pytania do doświadczonych kolegów:

1. Do zdjęcia nadmiaru kremu i wypolerowania butów po nałożeniu Saphir BDC Creme Pommadier używałem szmatki, jednak proces jest dość czasochłonny. Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby użycie szczotki z końskim włosiem np.:

https://multirenowacja.pl/tarrago-horse-hair-wooden-brush.html

https://multirenowacja.pl/szczotka-do-butow-oval-saphir.html

2. Przymierzam się do mojego pierwszego zabiegu z wybłyszczaniem nosków. Na tym etapie nie chciałby wydawać większej sumy pieniędzy, więc zapytam czy warto kupować Saphir MDOR Pate de Luxe w odpowiednim kolorze do poszczególnych butów, czy lepiej kupić bezbarwny (uniwersalny)? Domyślam się, że Pate de Luxe z kolorem pozwala łatwiej uzyskać końcowy efekt, jednak wolałbym się upewnić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar kremu lepiej ściągnąć odpowiednim środkiem, a nie mechanicznie (renowator, a w wersji hard renomat), bo zedrzesz lico.
Bezbarwna pasta pękając daje nieładne białe rysy, wiec lepiej użyć pasty z barwnikiem. Ale wystarczą dwie: czarna i brązowa, one nie barwią tak jak krem więc nie zmienisz barwy skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito Dziękuję za odpowiedź. Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli zdejmowanie nadmiaru kremu po jego nałożeniu jak w kroku 5: http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html.

Naprawdę do brązowych butów wystarczy jedna brązowa pasta, poczynając od jasnobrązowych, przez koniakowe, na kasztanowych/bordowych kończąc? Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Czy mógłbyś polecić jakiś produkt lub w przypadku Pate de Luxe jakiś konkretny, uniwersalny kolor?

                                                                                                                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito Dziękuję za odpowiedź. Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli zdejmowanie nadmiaru kremu po jego nałożeniu jak w kroku 5: http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html.

Naprawdę do brązowych butów wystarczy jedna brązowa pasta, poczynając od jasnobrązowych, przez koniakowe, na kasztanowych/bordowych kończąc? Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Czy mógłbyś polecić jakiś produkt lub w przypadku Pate de Luxe jakiś konkretny, uniwersalny kolor?
                                                                                                                                       


Mnie wystarczy. Do koniakowych i brązowych - brązowy, do burgundowych i czarnych - czarny. Sam używam Tarrago brązowej i czarnej. Nie jestem fanem lustrzanego połysku, wolę taki dyskretny. Saphir na pewno lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turkaweczka napisał:

A jak zadbać o takie z materiału czy zamszowe? 

Prawidła jako bierne dbanie.

 

Zabezpieczenie to nanoprotector, najlepiej dwie cienkie warstwy. Zamsz co jakiś czas przeszczotkować. Do lekkiego mycia może być cleaner Tarrago, jeśli są bardziej przybrudzone to szampon do zamszu, np Saphir ma taki w ofercie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Jakiś czas temu kupiłem buty skórzane (znalazłem tylko jeden model białych sneakersów odpowiadających mi) i pomyślałem, że dobrze by było zadbać o te jedyne (chociaż o resztę obuwia również) doradźcie, jakie dobre preparaty itd stosować i wgl?

Dodam, że w tym przypadku chodzi mi o białe buty ze skóry świńskiej, mogę wrzucić link ze sklepu Wojas :)

Czytałem już na pierwszych stronach o polecanych środkach, ale może coś się zmieniło. Może być coś uniwersalnego do różnych butów skórzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że jednak wstawię link, bo nie chcę ich zepsuć: https://wojas.pl/biale-polbuty-meskie-9060-59

Wystarczy dokładnie wyczyścić, osuszyć i nałożyć pastę?

Myślałem, że dobrze by było odżywić tą skórę, ponieważ już po kilku miesiącach widzę, że skórka potrzebuje nawilżenia, ale ok, ewentualnie czekam na dalsze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

-Przed okresem jesienno zimowym (deszcze, śnieg)
-Wcierać szczoteczką albo szmatką
-Z umiarem i przed zastosowaniem kremu (pozostawić na dzień, dwa aż się wchłonie o dopiero potem krem)
-Do butów użytkowanych w trudnych warunkach pogodowych oraz zgodnie z zaleceniem producenta do końskich siodeł i uprzęży
- W celu zabezpieczenia przed wodą i dla uspokojenia sumienia, że na prawdę zadbałeś o buty przed zimą. Czasem w celu przyciemnienia koloru lub też uelastycznienia skóry cholewki. Nigdy do podeszew, bo buty zmienią brzmienie na kamykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubbin zabije każdy połysk - używaj go na butach i trzewikach terenowych. Do eleganckiego obuwia się nie nadaje.,Do butów  wieczorowych i bardziej eleganckich trzewików mogę polecić conditioner Lexoil, albo Obernauf's Heavy Duty  LP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.