Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
W dniu 10.03.2022 o 01:03, Lemerap napisał:

Nie wiem również jaką firmę wybrać, kojarzę Tarrago, Saphir, Burgol oraz Famaco

Jeśli chodzi o pasty nadające połysk to czy ktoś wie jakie są różnice pomiędzy produktami powyższych firm? W opisie składników ich produktów jest w zasadzie to samo: carnauba, wosk pszczeli i olejek terpentynowy. Pytanie czy są znaczące różnice w wydajności czy szybkości uzyskania połysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Dzień dobry, do tej pory korzystałem ze szczotek, które są pewnie starsze ode mnie. Naczytałem się już o różnych rodzajach szczotek - z miękkim/twardym włosiem, do czyszczenia/polerowania/do nakładania kremów etc.

Trochę się już w tym pogubiłem i byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś zestawu szczotek (zarówno do skór licowych, jak i zamszowych) z opisem, do czego każdą stosować.

Mogę kupić zarówno w internecie, jak i Warszawie (czytałem dobre opinie o zakładzie na Poznańskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Panowie, potrzebuję pomocy.
Zakupiłem używane zamszaki Shoepassion i mam z nimi mały "problem" - włoskowatość.  Na jednym płacie skóry ma bardzo krótkie, niemalże niewidoczne włosie, a na innym sięga ono 2-3mm. Nie używałem jeszcze na nich specjalnych szczotek (drucianych / crepy), tylko taką dedykowaną do licowej.

Czy da radę to jakoś samemu ogarnąć, bądź u szewca?

20230910_110729.jpg

20230910_110823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Coven napisał:

Panowie, potrzebuję pomocy.
Zakupiłem używane zamszaki Shoepassion i mam z nimi mały "problem" - włoskowatość.  Na jednym płacie skóry ma bardzo krótkie, niemalże niewidoczne włosie, a na innym sięga ono 2-3mm. Nie używałem jeszcze na nich specjalnych szczotek (drucianych / crepy), tylko taką dedykowaną do licowej.

Czy da radę to jakoś samemu ogarnąć, bądź u szewca?

20230910_110729.jpg

20230910_110823.jpg

możliwości są dwie

1. Zły dobór skóry od samego początku.

2. Ktoś próbował "pielęgnować" te buty zbyt twardą szczotką i je porysował (kiedyś tak raz załatwiłem zamszowe buty żeglarskie przy pomocy szczotki miedzianej z Castoramy - na zamszu wiele małych rysek objawia się właśnie takim "włosiem), to luźne włókna).

Ja osobiście spróbował bym je porządnie wyszczotkować sensowną szczotką do zamszu - najbardziej lubię tę podstawowa Tarrago. Jak to nie pomoże, to teoretycznie da się zetrzeć to papierem ściernym typu 1000, ale wtedy będziesz miał to "łyse".

Choć szczerze mówiąc, jak cena dobra, to bym nosił i miał w%#$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn

Dałem za nie 400 zł, oprócz ww mankamentu, który widać w zasadzie tylko z bliska, są prawie jak nowe. Poprzedni właściciel nie pochodził zbyt dużo i dodatkowo je podzelował (co akurat dla mnie jest zaletą).
Potrzebowałem właśnie takiego "woła roboczego", którego nie będzie mi zbyt szkoda.

Te włoski są o tyle dziwne, że na jednym bucie nosek jest włochaty a reszta cholewki ładna, a na drugim praktycznie na odwrót i to mi się najbardziej rzuca w oczy.

Można w necie znaleźć propozycje zabawy z ogniem - przypalić włochatą część jak odstające nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARRAGO SNEAKERS WASC:

https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-wasc-125ml.html
 

Niezależnie od preparatu musisz uważać z tym czerwonym przy czyszczeniu, bo słabiej utrwalone kolory potrafią puszczać kolor, zwłaszcza kiedy złapią trochę wilgoci, czy przy czyszczeniu na mokro. Jeżeli zabarwisz midsole może być ciężko z usunięciem zacieków.  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.