Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z reguły jest to 24h lub krócej ... chyba, że akurat jest kolejna awaria inpostu, ups'a, kanalizacji, a do tego grudzień, choroby, event, weekend ... i inne przyziemne sprawy, o których publicznie nie ma sensu pisać, gdyż doskonale wiemy ile to Klienta interesuje :) Powoli nadrabiamy :) Ewentualnie proszę zajrzeć do spamu, bo zwłaszcza gmail lubi umieszczać tam wiadomości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Orientuje się ktoś gdzie w Warszawie dostanę produkty Saphir z seri BDC ? Dokładnie chodzi mi o :

 

-Tłuszcz do butów Ouraline Dubbin 100 ml

-Pasta do butów/wosk -czarna

-renovator-50ml

-Pomadier krem do butów 50 ml

 

Orientuje się ktoś jaki jest czas przydatności od momentu otworzenia tych produktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli W-wa to faktycznie Kwinto lub Kielman. Warto najpierw zadzwonić, by potwierdzić dostępność. W razie potrzeby są w stanie szybko ściągnąć towar do siebie. 

Daty ważności dobrych kosmetyków to najczęściej 3/5/10/15 ... lat. Ale sam użytkuję całą masę po dacie i problemów nie zdiagnozowałem :)

 

Jeżeli dobrze pamiętam to:

- balsamy do skór to zazwyczaj 5-10 lat
- woski i kremy to najczęściej 5 lat

- aerozole ok. 10-15 lat

 

To oczywiście uogólnienie. Znajdą się w masie pewnie produkty o dłuższych datach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak głębokie jest uszkodzenie. Fotka w sieci wiele razy wprowadzała mnie w błąd, także unikam 100% patentów :)

 

Wersja light to kremy i woski. 

Wersja hard to uzupełnienie ubytku produktem Renovating Cream Saphir (jeżeli to głębsze uszkodzenie) i patynowanie nosków na ciemniejszy kolor farbami Saphir Tinture Francaise. 

 

Są oczywiście opcje pośrednie, ale optimum dobiera się zazwyczaj w trakcie roboty, widząc jak skóra reaguje.

Utrudnieniem będzie jasny odcień skóry. który w miejscu uszkodzenia po kontakcie ze środkami może ciemnieć. 

 

Można rozważyć również oddanie butów w dobre ręce w celu naprawy.

 

Większość szewców w Polsce cały czas unika takich renowacji, ale myślę, że @Arsen i @szewc24 na dzień dzisiejszy mogliby podjąć wyzwanie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Kwinto niestety nie mają i czekają na dostawę. Natomiast w Kielmanie widać że raczej sprzedażą tych środków się nie zajmują , pani bardzo nie zorientowana , po spytaniu o Saphira z seri BDC nie wiedziała o co chodzi , po spytaniu o tłuszcz jej koleżanka żartem mówi czy do smażenia. 

 

Dziwne że Saphire jest tak bardzo ""reklamowany"" i polecany na forach a nawet w książce mr.vintage a jest tak słabo dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, u Kielmana tylko Medaille d'Or (mój błąd), a Panie w dobrym humorze jak widzę ;)

Jak Kwinto nie ma, to pewnie zaraz się uzupełni. Ewentualnie mieć może jeszcze salon Loake na Chmielnej. 

 

Co do dostępności, to niestety cały czas wiele sklepów po macoszemu traktuje środki do pielęgnacji - "nie potrzebujemy dobrych, tylko tanich" ... itd.

Nie dotyczy to tylko środków do obuwia, ale i do mebli, tapicerek ... itd. To dość powszechna choroba :(

 

Jeżeli już są punkty, które wchodzą w jakość, nie oferują całej palety środków ... ale tu się nie dziwię, bo oferta jest bardzo szeroka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chętnie bym zakupił własnie w jednym miejscu, z tym że na multirenowacja.pl na produkty jakie mnie interesują z seri BDC trzeba czekać jakieś 3 tygodnie natomiast z seri M'dor brakuje renovatora na który też trzeba czekać 2-3 tygodni. Także brakujące rzeczy wolał bym zdecydowanie poszukać w sklepie stacjonarnym niż czekać 3 tygodnie.

 

Także ponawiam pytanie , czy ktoś kojarzy jakiś sklep w warszawie , dzwoniłem do paru z listy i nigdzie nie mają ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnichmark, magazyny faktycznie przewietrzyły się ostatnio dość konkretnie, ale odezwij się na priv podając listę produktów jakich potrzebujesz. Spróbuję coś wyczarować :)

 

UPDATE:

Ja jak zwykle dowiaduję się na końcu ... jutro do południa stany powinny być uzupełnione. Także śmiało zapraszam :)

 
Edytowane przez saphir.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie,

 

Czy orientuje się ktoś, gdzie w Warszawie w stacjonarnym sklepie dostanę pastę: sapphire medaille d'or? Warto nadmienić że dzisiaj jest Sobota i zależy mi na sklepie który jest otwarty dłużej niż do 14. Im bliżej dworca centralnego, tym lepiej.

 

Dziękuję za pomoc,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli biały pigment to w grę wchodzą tylko farby akrylowe, jak Color Dye Tarrago czy Quick Color Tarrago. Czy i jak się sprawdzą na egzotyku? Nie wiem. Wiadomo, że akrylowo to powierzchniowo, ale białego alkoholu niestety brak. Do głowy mi przychodzi jeszcze ewentualne rozjaśnienie mocnym zmywaczem tego co masz i jeżeli osiągniesz coś do bieli zbliżonego, zabezpieczenie lakierem wykończeniowym, ale to czysta teoria. Myślę, że pod względem doświadczenia z caimanami, to ja mógłbym nauczyć się czegoś od Ciebie, także daj znać po robocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.