Skocz do zawartości

SAPHIR MEDAILLE D'OR - PIELĘGNACJA BUTÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny pomysł, ale... :) zrobiliście produkt do wszystkiego, czyli ja jej nie kupię.

Z mojego punktu widzenia łyżka 30 cm jest zbyt długa na podróżną i za krótka na domową. Cenię sobie komfort, jaki daje 60 cm łyżka z IKEA. Taka długość jest dla mnie optymalna. A podróżna powinna być jak najkrótsza. :)

Dziurka to dobra rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu :) I cenowo dość przystępna. Przy okazji - Daniel jak wygląda sprawa wprowadzenia do waszej oferty produktów hanger project ?

 

Pierwszy kwartał nowego roku to dość duża reorganizacja po naszej stronie i kilka rodzących się projektów przesunięto w czasie. Sprawa z Hanger została zawieszona i w tej chwili nie potrafię ostatecznie potwierdzić czy pchniemy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, ale... :) zrobiliście produkt do wszystkiego, czyli ja jej nie kupię.

Z mojego punktu widzenia łyżka 30 cm jest zbyt długa na podróżną i za krótka na domową. Cenię sobie komfort, jaki daje 60 cm łyżka z IKEA. Taka długość jest dla mnie optymalna. A podróżna powinna być jak najkrótsza. :)

Dziurka to dobra rada.

 

Francuzi twierdzą, że to optimum :P

Mi na domówkę pasuje, w podróż ... mniej ... chociaż w te wielkie walizki małżonek zazwyczaj wszystko wlezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka osób już mnie terroryzowało w temacie, zatem organizuję krótkie konsultacje społeczne :)

 

  1. Czy szerokość 3,5 mm będzie ok?
  2. Jakie kolory?

    - czerń

    - 3-4 odcienie brązu

    - granat

    ... czy próbujemy szerzej: zieleń, oliwka, żółte, czerwień, róż, fiolet ... ?

 

 

1. To chyba o milimetr szersza niż z podanego linka? Powem tak, jeśli przechodzi przez standardowe oczka na sznurówki, to super :).

2. Na pewno największym zbyciem cieszyłyby się czarne / brązowe. Ja prywatnie zamawiam sobie beżowe :). Szczerze, to możesz zamówić wszystkie nietypowe kolory w niewielkich ilościach, na pewno znajdą się chętni(ktoś te czerwone i zielone kremy do butów w końcu kupuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...:/ zadam być może głupie i trywialne pytanie, aczkolwiek: czy wystarczającą jest jedna szczotka do nakładania różnego koloru past / kremów, czy raczej wskazane jest aby jedną szczotkę używać do jednego koloru...? ...np. pasty / kremy w kolorze ciemny brąz oraz mahoń...(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobną szczotkę, ale tylko do czarnego koloru. Druga obsługuje całą resztę.

 

Z kolei do kremów używam takiego małego ustrojstwa, które miałem w zestawie z elektryczną maszynką do golenia Brauna. Co prawda syntetyk, ale się sprawdza i łatwo ją wyczyścić (nie zbiera koloru) po każdym użyciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na blogu Mr vintage użytkownik Piotr napisał coś takiego:

"Istnieją środki do pielęgnacji w postaci specjalnych kremów, dających po położeniu matowe wykończenie. Mają przy tym silną moc krycia, więc doskonale nadają się również do regeneracji obuwia. Niestety, środki takie są praktycznie nie do dostania w detalu."

 

Czy Saphir mógłby to potwierdzić albo zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Piotr miał na myśli i czemu konkretnie dany produkt ma służyć. "Nie do dostania w detalu", także domyślam się, że dystrybuowany w dużych przemysłowych pojemnikach ... Garbarnie? Rzemiosło? Szewcy? ... ciężko zgadywać.

Natomiast mat w detalu można osiągnąć na różne sposoby. Kwestia konkretnego przypadku i dobrania optymalnego rozwiązania.

  • Zastosowanie Renomatu
  • Jeżeli nie wypolerujesz na błysk kremu Pommadier buty nie będą się nadmiernie świeciły. Półmat/półpołysk do zrobienia.
  • Jeżeli zastosujesz Saphir Renovateur Cream, skóra będzie matowa. Po Creme Universelle też.
  • Jeżeli coś z pigmentem to Balsam Onguent Saphir również połysku zazwyczaj niemal nie daje.
  • Można próbować Saphir Juvacuir bez nadmiernej polerki
  • Jeżeli ma być renowacja z prawdziwego zdarzenia, można skórę potraktować farbą Saphir Teinture Francaise i nie wykańczać kremem - skóra będzie matowa. Jeżeli chcesz ja dodatkowo zabezpieczyć, możesz wykończyć ją matowym lakierem wykończeniowym lub potraktować Creme Universelle ...

 

Kilka przykładów, jak skóra prezentuje się po farbie Saphir Tinture:

post-17-0-61601000-1388920040_thumb.jpg

post-17-0-30254300-1388920041_thumb.jpgpost-17-0-07022400-1388920042_thumb.jpg

 

Dla zobrazowania różnicy:

 

Po malowaniu:

post-17-0-27229600-1388920060_thumb.jpg

 

Po wykończeniu i polerowaniu:

post-17-0-01849700-1388920061_thumb.jpg

 

Można kombinować i na inne sposoby :)
Wszystko kwestia konkretnej potrzeby oraz próby na konkretnej skórze w celu weryfikacji.
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki mocno odżywczy Pommadier w płynie :)

Produkt dość mocno natłuszcza, także tam gdzie chcesz mieć lustro, lepiej pominąć, ale na pracujące części cholewki nie bałbym się.

Zrób próbę na małym skrawku i jak szafa gra, to śmiało - byle w minimalnych dawkach, bo 500ml to na cały kontener butów wystarczy :)

 

Edit:

No i oczywiście ten balsam występuje w macie dla zainteresowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.