Jump to content
Korneliuss

Co mam dziś na sobie

Recommended Posts

@ macaroni

Jaki sens ma noszenie marynarki albo spodni z Zary do butów Crocketta, albo marynarki od Zaremby i koszuli na miarę ? Ja nie widzę w tym wiele sensu, nie ubieram się w Zarze - więc może coś mnie omija.

a jaki jest sens w byciu snobem?

Wybieram rzeczy szyte na miarę nie dla zasady, ale daltego, że zazwyczaj są lepsze. Jednak jeśli coś z wieszka pasuje dobrze to nie ma powodu odrzucać takiej (zazwyczaj dużo tańszej) opcji. Co do marynarki z Zary- nie jest idalna, ale jest niezła. Mam zamiar ją nosić przynajmniej tak długo aż dorobię się szytej na miarę marynarki z grubej flaneli która mogłaby ją zastąpić.

Budowanie garderoby szytej na miarę to długi i kosztwny poces...

Dziś:

marynarka Zara

Spodnie Zaremba Kamiński

Koszula daVinci

Krawat SamHober

Buty C&J

Moim zdaniem, jedna z najlepszych stylizacji w tym wątku.

Buty klasa sama w sobie, marynarka Zary naprawdę wygląda bardzo dobrze, spodnie bardzo oryginalne, jakość koszuli widać gołym okiem. Jedynie poszetka mi się nie podoba, chociaż do całości świetnie pasuje.

Wybieram rzeczy szyte na miarę nie dla zasady, ale daltego, że zazwyczaj są lepsze. Jednak jeśli coś z wieszka pasuje dobrze to nie ma powodu odrzucać takiej (zazwyczaj dużo tańszej) opcji. Co do marynarki z Zary- nie jest idalna, ale jest niezła. Mam zamiar ją nosić przynajmniej tak długo aż dorobię się szytej na miarę marynarki z grubej flaneli która mogłaby ją zastąpić.

Budowanie garderoby szytej na miarę to długi i kosztwny poces...

Jasne. Nie chodzi mi o markę, raczej o jakość - to jeden z najważniejszych powodów, dla których decyduję się na szycie na miarę. W przypadku Zary jest moim zdaniem niedostateczna - materiały i sposób wykonania (np. wykończenie dziurek na kieszeniach od spodni). Jeśli jednak nosisz tę marynarkę, może nie jest taka zła ;)

Nie chodzi mi ani o ceny, ani o styl Zary, tylko o pewną logikę. Ja nie lubię kompromisów w kwestii marynarek, dlatego wolę bespoke albo nic ( szczególnie, że nie noszę ich codziennie).

Brawo za odejście od "poskiej średniej weselnej". Dobry, oszczędny zestwa. Rękawy koszuli i marynarki za długie. Spodnie chyba też odrobinkę.

Jeszcze raz słowa zachwytu nad butami i pytanie: czy dobrze widzę, że marynarka ma dwa rozcięcia z tyłu?

Podrzuć też może jakieś zdjęcie dodatków (pasek, zegarek, sygnet)

Tak, oczywiście - nie ta ręka ;)

Tak rzadko widuje się mężczyzn z obrączką i to złotą, że nawet nie przyszło mi do głowy. Na zdjęciu wygląda na sporą - mój błąd.

Tak mi przyszło teraz na myśl: "butami się pochwlił a żonę schował" ;)

Byłby lepszy imo.

Następnym razem wrzuć zdjęcie, jak stoisz prosto i niech obejmuje większą część Ciebie, będzie można wiecej powiedzieć

Jeszcze co do garnituru ślubnego :) : nawet ładne, skromne i proste. Jednak (jako swego rodzaju specjalista od strojów ślubnych :P ), ten strój był odpowiedni jedynie wtedy, gdy suknia panny młodej była równie prosta i skromna. Co do kolorystycznie pasującej koszuli, to trzeba było powiedzieć paniom, że tak mogą doradzać uczestnikom bali studenckich w USA :) (często tak mówię w stosunku do polskich doradczyń ślubnych).

Pozdrawiam, Dr

P.S. Co do najnowszego zestawu, z tego co widać, to czarny pasek byłby lepszy, ale wszystko jest uzależnione od koloru butów.

Byłby lepszy imo.

Następnym razem wrzuć zdjęcie, jak stoisz prosto i niech obejmuje większą część Ciebie, będzie można wiecej powiedzieć

Dobrze :) Dziekuje za opinie :)

Nie podoba mi się faktura paska. Co do koloru to nie zgadzam się z kolegami, uważam iż brązowy jest jak najbardziej trafnym wyborem. Kolor dodaje trochę polotu zestawowi, zamiana paska na czarny sprawiłaby iż kompozycja byłaby "nudna", ponieważ mamy już czarną marynarkę i krawat. Takie moje zdanie. Oczywiście nie biorę pod uwagę koloru butów ponieważ ich nie widać.

Marcinie, powinieneś zapiąć marynarkę do zdjęcia. I zainwestuj w poszetki, np. niebieska znacznie by ożywiła kompozycję, nawet zwykła biała. Mógłbyś też wsadzić spinkę sznurkową np. o kolorze białym do butonierki. Zestaw by zyskał kolejne punkty do stylu, te szczegóły by cię wyróżniły i sprawiły iż nie byłaby to nudna kompozycja, bo dla mnie taka jest. I jeszcze jedno, na podstawie zdjęcia wnioskuję że masz za długie rękawy od marynarki.

Co do długości krawata - pamiętajmy o tym by nie wiązać go na "idealną sylwetkę", ale na naszą naturalną. Jeżeli się naturalnie garbimy, zawiążmy krawat na taką długość

Przepraszam ze zdjęcie jest zrobione tylko do kolan. Nie było robione specjalnie na potrzebę tego tematu:) nastepnym razem zrobię zdjęcie obejmujące też buty:) a tym razem były one brązowe, w identycznym odcieniu co pasek :)