Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym pomyślał nad zegarmistrzem dla zegarka z porządnym czyszczeniem. Niestety widać, że był i jest mocno eksploatowany. Z dobrymi zegarkami jak z dobrymi butami - można i trzeba je zanieść raz na jakiś czas do specjalisty. Mechaniczny zegarek raz na rok, dwa lata powinien odwiedzić zegarmistrza celem czyszczenia i regulacji mechanizmu. W Twoim minimum to odnowienie koperty i czyszczenie cyferblatu (z kwestii estetycznych) - fakt, że jest to pamiątka nie uzasadnia zniszczonej koperty, wręcz zobowiązuje o dbanie o jego stan.

Co do paska, to osobiście uważam paski NATO za bardzo swobodne. Sam miałam, zamiar kupić tego typu pasek do noszenia z szortami. Jednym słowem bardziej by mi do tego zestawu pasowała skóra.

Zestawienie spodni z marynarką: kolorystycznie super, natomiast dolne poły są mocno wycięte więc doskonałe do spodni z wysokim stanem na szelkach - tu niestety widać klamerkę paska. Ale skoro piszesz o przedłużaniu to może klamerka się schowa po dopasowaniu spodni.

Buty w ładnym klasycznym brązie czyli to co sam bardzo lubię - świetnie grają ze spodniami. Natomiast skarpetki nie są dopasowane ani do spodni ani do butów - czy to celowy zabieg? Szkoda, że nie ma zdjęcia całej sylwetki, jedynie plan amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka to nie jest często eksploatowany bo go bardzo rzadko noszę (kilka razy w roku). Wymieniłem mu szkło, wyczyściłem cyferblat, werk został zrobiony 3 lata temu, a na koniec zrobiłem reluminizację noctiluminą. Niektóre zegarki lubię mieć w stanie "Wabi", szczególnie klasyki. Tutaj link, jak zegarek wyglądał jak go dostałem: http://20atm.blogspot.com/2007/11/adria ... mpion.html

Co do skarpetek to prawie nigdy nie dopasowuję ich do spodni i butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to celowa aranżacja - Twój wybór.

Mi osobiście to jednak nie gra, wygląda raczej na swoiste vintage w którym łączy się elementy stare z nowoczesnymi. W przypadku klasycznej elegancji zegarek nie tworzy kontrastu. Może na żywo wygląda to dobrze, natomiast koncepcja mnie nie przekonuje. Tyle komentarza do celowego zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eye_lip dla mnie zestawienie na duży plus. Kolor spodni, kolor marynarki - ciepły kontrast, skarpetki pod kolor krawata :), poszetka... wszystko ok.

Jedynie nato strap do Atlantica jakoś mi nie pasuje. Dużo lepiej wyglądałby na ładnym, gładkim, skórkowym paseczku w kolorze butów czy paska do spodni. Nato strapy zarezerwowałbym dla zegarków sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując samego siebie (tj mój wczorajszy komentarz do bloga Macaroni Tomato):

Zachęcony wpisem Macaroniego zamówiłem marynarkę u Pana Żukowskiego. Dziś ją odebrałem. Krótko mówiąc, świetna robota:

- zamówienie poprzedza dialog, a nie monolog,

- I przymiarka była na bardziej zaawansowanym etapie niż u Macaroniego,

- bardzo duża dbałość o szczegóły,

+ piękny materiał Dormeuil.

Najważniejszy jest jednak ten niepowtarzalny sznyt "bespoke". Wciąż nie mogę przestać się uśmiechać...

Pozostałe elementy:

Spodnie: Zara

Krawat: Royal Collection

Buty: Loake

Koszula: H&M

post-188-13658919358318_thumb.jpg

post-188-13658919358721_thumb.jpg

post-188-13658919359171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć, że odpowiadam w przestrzeni publicznej, na prywatną wiadomość, ale dotychczas nie znalazłem funkcji "odpowiedz na wiadomość" (?).

1) czy materiał można kupić u krawca czy należy mieć własny?

2) jeśli krawiec sprzedaje materiał, to jakich firm? (coś oprócz Dormeiul)

Ja wybrałem z próbnika Dormeiul w pracowni. Nie widziałem próbników innych firm co nie oznacza, że nie są osiągalne.

Z tego co wiem Pan Żukowski pracuje również na powierzonych materiałach. Tak było w przypadku Macaroniego. Myślę, jednak, że w takim przypadku koniecznie trzeba omówić sprawę materiału z krawcem zanim Pan kupi tkaninę.

3) co z materiałem na podszewkę> jak się go dobiera? Czy krawiec ma zapas własny?

Wszelkie elementy poza głównym materiałem zapewnił krawiec wg moich wskazówek, ale chyba nie jest to obowiązkowe.

4) Ile kosztuje szycie marynarki? A ile garnituru?

Sama usługa szycia marynarki kosztuje 2000 zł i jak mi się wydaje zależna jest nieco od wybranej techniki (fizelina jest chyba tańsza).

Nie potrafię wypowiedzieć się na temat garnituru, ale będzie to pewnie zależało od liczby par spodni, kamizelki itp.

5) Czy Pan Żukowski robi także poprawki marynarek (np. taliowanie?)

Niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak, podejrzewałem przez chwilę - po kształcie, chociaż nie brałem pod uwagę, że to może być służbowy. Myśl, że masz ML była krótka i ulotna :) więc została wyparta przez podświadomość :)

TA komplikacja z rezerwą mi się podoba - nawet niedawno zastanawiałem się nad tym modelem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy naszym celem jest elegancki i klasyczny ubiór, czy ubieranie się tylko w towary z najwyższej półki. Jeżeli to pierwsze, to nie widzę problemu w łączeniu szytych na miarę części garderoby z tymi z wieszaka, jeżeli te ostatnie dobrze leżą. Liczy się strój jako całość współgrających ze sobą elementów, ale pod względem dopasowania i ogólnego wyglądu, a nie półki cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy naszym celem jest elegancki i klasyczny ubiór, czy ubieranie się tylko w towary z najwyższej półki. Jeżeli to pierwsze, to nie widzę problemu w łączeniu szytych na miarę części garderoby z tymi z wieszaka, jeżeli te ostatnie dobrze leżą. Liczy się strój jako całość współgrających ze sobą elementów, ale pod względem dopasowania i ogólnego wyglądu, a nie półki cenowej

Popieram, ja też nie jestem "klasycznie eleganckim mudżahedinem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.