Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj.

(...)

Nie jestem do końca przekonany do tego jak ostatecznie zagrały ze sobą krawat, koszula i garnitur, ale nie miałem już czasu na zmiany. Ktoś potwierdzi/rozwieje moje wątpliwości? :)

 

Ja chętnie potwierdzę Twoje wątpliwości :-P

Zanim jednak to zrobię, to się dopytam o kolor garnituru: na zdjęciu z koszulą i krawatem jest brązowy (i tego będę się trzymał w swoich rozważaniach), na zdjęciu z butami bardziej wpada w bordowy. Taki mam monitor. IMO bordowy z czarnymi butami wygląda lepiej niż brązowy z czarnymi butami.

 

W konfiguracji garnitur-krawat, brązowy z granatowym nie jest moją ulubioną kombinacją. W jakąkolwiek stronę. Uważam, że ze sobą nie grają. (Tak, czekoladowa grenadyna nie jest uniwersalnym krawatem :D). Zielony kolor we wzorze krawata jest na plus. Usiłuje pogodzić niebieski z brązowym.

Koszula a'la gordon Gekko, to również nie jest moja bajka. Niemniej jednak kojarzy mi się bardziej z biznesowym lookiem, a brązowy garnitur, nie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pirat Garnitur jest burgundowy :) ale zgadzam się, że jest chyba zbyt duży kontrast między biznesową koszula i krawatem, a raczej sportowym garniturem. Może gdybym założył kamizelkę od niego byłoby lepiej?

A granat i brąz to "match made in heaven" i co do tego akurat nie mam wątpliwości. Jak przyjdzie moja grenadyna z EoE to postaram się to udowodnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zając - ja idę jutro. Miałem właśnie zapytać czy trochę bardziej odważny krawat (tak, tak - dla mnie jeszcze taki jak Twój należy do bardziej odważnych  :) ) będzie pasował, ale już nie muszę - ładny zestaw, wszystko gra. Najbliższy koncert to jednak msza więc postawię na gładką, bordową grenadynę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hush:

Bordowa grenadyna chyba bardziej by pasowała, niż drukowany jedwab ale akurat miałem ochotę zawiązać Windsora, a z grenadyną by nie dało rady. Mam nadzieję, że nie popełniam wielkiego faux pas. 

Faux pas to raczej nie. Ja jeszcze uzależniam sprawę od repertuaru, choć może przesadzam. Uważam, że na koncerty mniej hm...rozrywkowe, jak choćby msza, bardziej stosowne będą stonowane dodatki. Aczkolwiek filharmonia to ogólnie przecież miejsce poświęcone rozrywce, także, jak napisałem, IMO wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit: spróbuj pobawić się balansem bieli, bo gdybym nie znał tego garnituru z autopsji, to już dopytywałbym się o model :-)

 

Hmm, na moim monitorze kolor garnituru jest oddany w miarę wiernie (zwłaszcza zdjęciu sylwetki, ujęcie na krawat jest trochę rozjaśnione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzecz, fotograf ze mnie żaden :)

 

Dlatego pobaw się podstawowymi ustawieniami "balansu bieli", który oferuje praktycznie każdy podstawowy program do obróbki zdjęć (także te na smartfonach, często wbudowanych w system operacyjny) - sam się przekonasz, że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pobaw się podstawowymi ustawieniami "balansu bieli", który oferuje praktycznie każdy podstawowy program do obróbki zdjęć (także te na smartfonach, często wbudowanych w system operacyjny) - sam się przekonasz, że warto :)

Jakieś programy mam, ale jakoś ciężko mi się nimi posługuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifa.jpgattachicon.gifaa.JPG

Dziś po pracy idę na koncert do filharmonii, więc do biura przyszedłem trochę bardziej elegancko niż zwykle. Jak to mówią koledzy z pracy "w pełnej zbroi". I nie, nie zmienię Windsora na four in hand ;)

Garnitur: E. Berg MTM

Koszula: E. Berg MTM

Krawat: Embassy of Elegance

Poszetka: Poszetka.com

Buty: Vass

Do tego jeszcze przepiękne spinki EXOXE, które nie za bardzo wiem jak sfotografować na ręce, więc daję tylko linka do zdjęcia "w pudełku": https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_05_2015/post-5706-0-93879700-1432755900.jpg

Skojarzyło mi się. Znafcy elegancji ;)

świetny zestaw Zając! A windsor bardzo ładnie komponuje się z wyłogami koszuli.

Czy to są czarne lotniki od Vassa?

8dbe115871e8c18d2277fc9eceb2b2bc.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowo Beny. Na szczęście nie aspiruję do bycia dandysem, sartorialistą czy innym arbitrem elegancji ;) Buty to lotniki od Vassa, zgadza się. Trochę większe zdjęcie wrzuciłem do tematu "jakie buty masz dziś na sobie": https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=205645 .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.