Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś reguły w łączeniu kolorów istnieją, jednak w znacznym stopniu jest to kwestia gustu oraz wyczucia. Regułą może być to, że różne odcienie tego samego koloru mogą się ze sobą gryźć. Nie łączę też koloru żółtego z czerwonym, ale nie wiem, czy jest to reguła. Istnieje takie pojęcie jak koło barw, a w nim są kolory sąsiednie, przeciwstawne itp. To są jakieś zasady, ale moim zdaniem własnego wyczucia nic nie zastąpi.

 

EDIT:

Nawet jeżeli stwierdzimy na podstawie jakiś reguł, że kolor X pasuje do koloru Y, to może się okazać, że gdy zmienimy odcień jednego z tych kolorów, to już nie będą do siebie pasowały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może poza pomocniczą zasadą, aby unikać czerni w dziennych sytuacjach (mowa o ubraniu), a brązu po 18.00. 

 

Poza tym zasady są dobre dla osób, które nie mają wyrobionego własnego zdania. Wtedy jest znacznie łatwiej uniknąć jakiś spektakularnych porażek. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może dodam, że generalnie kolory granatowy, biały, szary i błękitny są takimi, z którymi łatwo zestawić inne.

 

Unikanie brązu po 18.00 ma chyba zastosowanie w zależności od sytuacji. Gdy przykładowo jestem w pracy po 18.00, to mogę mieć brązowe buty, ale na przykładowo gali rozdania nagród już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zatem śledził kreacje i recenzje Kolegów, i edukował się w tej materii (do tej pory nie sądziłem, że można łączyć np. szarości z brązami czy ileś tam wzorzystych faktur w jednej kreacji (co odradzał jeden z moich wykładowców, b. dyplomata, ale to daaawno temu było).

Do tej pory do jeansów mi wszystko pasowało ;) A tu przede mną całkiem nowy świat. Będę na razie podchodził do tematu schematycznie i mocno asekuracyjnie. Kto wie, może kiedyś zadebiutuję w tym temacie;)

 

Dziękuję i pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikanie brązu po 18.00 ma chyba zastosowanie w zależności od sytuacji. Gdy przykładowo jestem w pracy po 18.00, to mogę mieć brązowe buty, ale na przykładowo gali rozdania nagród już nie?

 

Generalnie, w moim odczuciu, dotyczy to ubrania w kolorze brązowym, a nie obuwia. Oczywiście wszelkie "wieczorowe" okazje to czarne obuwie o odpowiednim stopniu formalności. Natomiast  z ubraniem jest tak (znów w moim odczuciu), że brąz nie wygląda szczególnie po zmroku. W dzisiejszych czasach trudno pewnie się przebierać, bo twarde zasady formowane były dość dawno w oparciu o dżentelmenów "mających pieniądze", a nie uwijających się za nimi :) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.