Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego na największych przecenach zostają zawsze tylko jasne nubukowe/zamszowe sneakersy?:-)

Tłuszcz do skór schowaj do szafki - zepsujesz buty. Teoretycznie jest tak jak mówisz, w praktyce legenda głosi, że zadowalający wynik udało się osiągnąć tylko raz, pewnemu listonoszowi z Hamburga w 2003:-D Z dwojga złego lepiej prać je w pralce. Próbowałem przyciemniania tłuszczem i prania sneakersów, żeby nie było że tylko w teorii. Bardziej profesjonalnie, jeżeli zabrudzenia nie są duże, gumka do zamszu czy dobre szampony do mycia powierzchownego cholewki sprawdzają się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zlicowalem w ten sposób buty. Ważne jest, by najpierw nałożyć tłuszcz do skór, dokładnie wcierać przy nawiewie gorącego powietrza z suszarki. Cały sekret polega na tym, by tłuszcz wniknął w skórę i dopiero, gdy na powierzchni skory nie ma już śladu „lepkości”, należy nałożyć krem w odcieniu zbliżonym do nowego kolory skory. Ja, dla pewności zostawiam buty w spokoju na kilka dni i dopiero nakładam krem. Jeśli wykonasz ten zabieg poprawnie, skóra stanie się gładka i podatna na klasyczną pielęgnację skór licowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z was kurtki firmy Lyle & Scott?

Znalazłem ciekawą ofertę na harringtonkę:

https://www.lyleandscott.com/default/harrington-jacket-JK462V.html?dwvar_JK462V_color=Z132&dwvar_JK462V_size=L&cgid=men-jackets-coats

I drugie pytanie odnośnie właśnie tego typu kurtek. Jeżeli przy rozmiarze S obwód klatki jest do 96, a talii 76, przy czym talię mam większa to lepiej brać dopasowanie w klatce czy w talii bo i tak na dole jest ściągacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lyzwad napisał:

Czy do loafersów tak samo ważny jest zakup prawideł jak dla wyższych butów? Pytam bardziej o naciąganie skóry niż wchłanianie wilgoci.

Nie ma żadnego znaczenia czy to są loafersy,derby,oxfordy czy trzewiki.Bardziej liczy się rodzaj relacji jakie ktoś ma z poszczególnymi butami.,Jeżeli ktoś lubi dane buty to zakup prawideł jest bardzo ważny.,Jak ich nie lubi, to bez zakupu prawideł świat się nie zawali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cineos napisał:

Posiada ktoś z was kurtki firmy Lyle & Scott?

Znalazłem ciekawą ofertę na harringtonkę:

https://www.lyleandscott.com/default/harrington-jacket-JK462V.html?dwvar_JK462V_color=Z132&dwvar_JK462V_size=L&cgid=men-jackets-coats

I drugie pytanie odnośnie właśnie tego typu kurtek. Jeżeli przy rozmiarze S obwód klatki jest do 96, a talii 76, przy czym talię mam większa to lepiej brać dopasowanie w klatce czy w talii bo i tak na dole jest ściągacz?

Kurtki nie mam, ale mam rozpinany sweterek i polówkę. Jakość taka lepsza-średnia, ale bez rewelacji. Właściwie to samo co Ben Sherman, Fred Perry czy Lacoste. Cena adekwatna, ale biorąc pod uwagę, że ostatnio w TKMaxx były Baracuty G9 po 85 zł to raczej nic specjalnego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bażant napisał:

Kurtki nie mam, ale mam rozpinany sweterek i polówkę. Jakość taka lepsza-średnia, ale bez rewelacji. Właściwie to samo co Ben Sherman, Fred Perry czy Lacoste. Cena adekwatna, ale biorąc pod uwagę, że ostatnio w TKMaxx były Baracuty G9 po 85 zł to raczej nic specjalnego :D 

Biorąc to pod uwagę to raczej nic by nie było specjalnego. Muszę częściej zachodzić do TKja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełniana podkoszulka pod koszulą "garniturową". Zakładać? nie zakładać?

Ja bym nie założył nigdy podkoszulka pod biała koszule garniturową, wyglada to słabo, moim zdaniem, tym bardziej jeśli prześwituje przez koszule i dodatkowo jest jeszcze bardziej ciepło. A będąc w koszuli pod krawatem to raczej lepiej mieć trochę chłodu jak dodatkowy upał :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w niektórych sytuacjach bym założył. Wyobraźcie sobie pogrzeb w środku upalnego lata. Wypadałoby założyć czarny garnitur i białą koszulę, tylko że koszule garniturowe zazwyczaj są wykonywane z materiału zwiększającego potliwość przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza. Wtedy paradoksalnie podkoszulek może uratować sytuację - pot ma gdzie wsiąkać. a podkoszulka pod marynarką i tak nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2018 o 23:26, Anachronis napisał:

Panowie,

Przefarbowalem sobie krotkie spodenki z bieli na czern i okazalo sie, ze szwy mialy kolor ecru, ktory teraz ostro kontrastuje z kolorem spodni.

Czy ktos z Was ma jakis pomysl jak "dobarwic" na czarno te szwy?

Marker niezmywalny da radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w niektórych sytuacjach bym założył. Wyobraźcie sobie pogrzeb w środku upalnego lata. Wypadałoby założyć czarny garnitur i białą koszulę, tylko że koszule garniturowe zazwyczaj są wykonywane z materiału zwiększającego potliwość przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza. Wtedy paradoksalnie podkoszulek może uratować sytuację - pot ma gdzie wsiąkać. a podkoszulka pod marynarką i tak nie będzie widać.
Nie masz dla siebie litości. Zakładasz podkoszulek po koszulę jak grzeje >30 st. C.?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.