Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszkadzałyby mi takie wady. Myślę, że mogą być bardzo widoczne - na regularnych wzorach, odstępstwa od schematu rzucają się w oczy.

Tego się obawiałem. Na szczęście materiału jest sporo, może uda się wykroić kawałki pozbawione wad. Dzięki za podpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lniana marynarkę można założyć do klubu na studencka imprezę?

Jak najbardziej, jeszcze jak! Pewnie 98% będzie w dżinsach i koszulce, więc len będzie odpowiedni.

Czy aby na pewno będzie odpowiedni?

Uwielbiam len. Jednak jest to dla mnie tkanina na inną porę roku (chyba, że piszesz z Australii). W jakim kolorze jest ta marynarka bo zakładam, że jasna. Stąd to słaby pomysł by iść w niej na "studencką imprezę" (chyba, że chodzi o spotkanie z poetą młodego pokolenia i jego właśnie wydanym tomikiem wierszy).

 

Czy w marynarce lnianej jak podnoszę ręce na wysokość klatki piersiowej to materiał napina sie już na bicepsach - czy to normalne z racji tego ze ten materiał wgl nie jest elastyczny czy to znaczy ze marynarka jest za mała?

To kwestia kroju, pewnie "nisko wszytej pachy"

Czy w związku z powyższym ta marynarka to wygodny strój na wyjście do klubu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia, myślałem nad zestawem koordynowanym jednak czymś bardziej 'dandy' niż szare spodnie i granatowa marynarka. Ta konkretnie sztuka jest kupiona z myślą o sezonie letnim, ale myślałem czy nie można jej teraz wykorzystać. Nie pisze z Australii ani Ziemi Ognistej :P

Na ostatnim zdjęciu widać jak maksymalnie mogę podnieść ręce, w bawełnianej marynarce która mam problem nie występuje, mimo ze tez jest dobrze dopasowana. Stad zastanawiam sie czy to nie kwestia lnu, który nie jest elastyczny jak bawełna. Aczkolwiek plecy tez sie napinają przy podnoszeniu rąk na okazana wysokość.

Proszę o wyrozumiałość w kwestii dołu, po pracy należy sie trochę luzu :D

c0dd0248f6bea75405304e7dbdfb90dd.jpg68091e634cc46a1720730fe75c4d3a06.jpga16a365272c6127e1cc1c1cbded82319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem luz po pracy, ale gdyby dół był "mniej casualowy", byłoby precyzyjniej widać, czy marynarka nie jest za mała (czytaj: przede wszystkim za krótka). W tej chwili tak wygląda.

Odprułbym łaty, jeśli się da. Rękawy do skrócenia, guzik tradycyjnie trochę za wysoko (ale wziąwszy perspektywę zdjęcia i fakt, że to RTW, nie jest źle), reszta w miarę do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawię lepsze zdjęcia za jakaś godzinę. W kwestii napięć, niestety nie widać tego na zdjęciach - rękawy przy podniesieniu czy wyciągnięciu rąk do przodu na maksymalna długość wpijaja sie już w 'gorna' cześć ramienia, stad moje pytanie czy w lnianej marynarce to normalne zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rękawy przy podniebieniu (...) czy w lnianej marynarce to normalne zachowanie?

Zdecydowanie nie;-)

A poważnie, to nie jest kwestia materiału. Marynarki RTW szyte są na przeciętnego (czyli nieistniejącego) nosiciela, a poprawki krawieckie są w stanie zaradzić większości, ale nie wszystkim mankamentom. Jeśli jest niewygodna, to ją oddaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy świadkowi na cywilnym ślubie wypada założyć Havanę Traveller ? http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-navy-plain/C4760.htmlw sensie komplet że spodniami ( garnitur ) ?

Czy jest to stała pozycja i będzie dostępna powiedzmy za pół roku ( jest tu jakąś wróżka ?) :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten model. Według mnie kolor byłby odpowiedni. Czy nakładane kieszenie przeszkadzają przy takiej okazji, teoretycznie tak, praktycznie 90%, albo i 100% osób tego nie zauważy. Może to http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-plain/P4869.html ?

 

Ten model Havana Traveller był już dostępny w kolekcji zimowej, więc to jest chyba w miarę stała opcja. Jeżeli wybierzesz rozmiar i dodasz do listy życzeń, to będziesz widział na swoim koncie informację, gdy zostanie 5 lub mniej sztuk.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, zaryzykowałem kupując za 40 zł w Mango outlecie żeby wypróbować... I jestem zaskakująco zadowolony! Na lato jako casualowa koszula sprawdza się fajnie (do marynarki bym chyba jej nie założył), daje komfort cieplny plasujący się gdzieś pomiędzy bawełną oxford a lnem i jest przyjemna dla ciała (nie rozumiem porównania do wafla). Do tego nie gniecie się, ze względu na fakturę kory prasuję tylko mankiety i kołnierzyk, na materiale nie ma trwałych zagnieceń.

Ogólnie jeśli komuś się podoba specyficzny wygląd kory - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić koszule od RL. Przyjemny oxford, mało się gniecie, łatwo wyprasować. Jedynym mankamentem może być szerokość mankietów - wszyty jest tylko jeden guzik, po zapięciu którego mankiet jest bardzo szeroki. Ale przeszycie guzika to nie problem. No i logo - ale to już Twoja sprawa czy będzie Ci to przeszkadzało - co więcej pod marynarką to logo się chowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.