Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań:

 

1. Czy eleganckie brązowe brougesy będą pasowały do garnituru poniżej (biała koszulka, jedwabny krawat)? Chrzciny, ojciec chrzestny.

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-grey-check/P3407.html?start=4&cgid=Suits&prefv3=Wool&prefn1=basicDessinSuits&prefn2=color&prefn3=material&prefv2=Light%20Grey%7CGrey&prefv1=Check

 

2. Czy kołnierzyk pół-włoski będzie pasował do muszki? Zależy mi na taki rodzaju kołnierzyka aby jego wyłogi chowały się pod marynarkę i jednocześnie pasował do muszki. Czy taki istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor i nakładane kieszenie, sugerują nieformalne okazje.

Przykłady: 1) 2) 3) 4) 5)(odradzam formalniejszy krawat+ szorty)

Nadaje sie do ogolnie casualu, poszukaj moze czegos w stylu preppy.

 

 

Dzięki za wizualizację propozycji ;)

W krawatach (niestety) nie chadzam zbyt często a do szortów to bym się marynarki nie odważył założyć.

Czy cokolwiek zmienia w powyższych propozycjach fakt że jest ona coś jakby sztruksowa, choć jest gładka i bardziej przypomina mi aksamit w dotyku, taki mięsisty jest ten materiał, niestety nie spojrzałem na metkę. 

 

Ah no i czy do marynarki z takiego materiału (sztrukso-aksamit) pasią zwykłe bawełniene chinosy i jeansy ?

 

Tak to McNeal z Peek`a, są też granatowe i zielone wszystko po 299zł

 

Może ktoś kumaty w niemieckim mi podpowie co to jest wg strony producenta http://www.fashionid.de/mcneal/herren-cordsakko-aus-reiner-baumwolle-8805361_10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś zasada odnośnie pasków do garnituru? Nie mam na myśli koloru, czy rodzaju materiału tylko chodzi o klamrę. Rozumiem, że najlepiej srebrna ale czy musi być "z języczkiem" czy może być to "pełna" klamra?

 

Osobiście postawiłbym na klamrę "z języczkiem", moim zdaniem "pełna" w przypadku pasków garniturowych wygląda nieelegancko. Kolor klamry powinien być srebrny jeśli masz czarny pasek a mosiężny w przypadku brązowej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolor klamry powinien być srebrny jeśli masz czarny pasek a mosiężny w przypadku brązowej skóry.

 

 

Nie słyszałem o takiej zasadzie. Możemy prosić o źródło?

 

Kolor klamry powinien być zbliżony do koloru pozostałych metalowych elementów, czyli będą to przede wszystkim: spinki do mankietów, koperta zegarka i ewentualnie spinka do krawata. Jeśli spinki są srebrne, koperta zegarka również, a do tego mamy brązowe buty i brązowy pasek, to mosiężna klamra nie będzie najlepszym wyborem.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli uznamy, że tak właśnie jest, to co w sytuacji gdy masz na sobie granatowy garnitur, brązowe buty, błękitną koszulę ze srebrnymi spinkami i zegarek ze srebrną kopertą - wybierzesz brązowy pasek z mosiężną klamrą, bo brąz lepiej wygląda ze złotem?

a) czarne buty zamiast brązowych, biała koszula zamiast błękitnej i czarny pasek ze srebrną klamrą

b ) materiałowe/złote spinki zamiast srebrnych, zegarek ze złotą kopertą i brązowy pasek z mosiężna klamrą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolor klamry powinien być zbliżony do koloru pozostałych metalowych elementów, czyli będą to przede wszystkim: spinki do mankietów, koperta zegarka i ewentualnie spinka do krawata. Jeśli spinki są srebrne, koperta zegarka również, a do tego mamy brązowe buty i brązowy pasek, to mosiężna klamra nie będzie najlepszym wyborem.

Właśnie o takie coś mi chodzi, srebrna koperta od zegarka (brak spinek, zwykły mankiet), i generalnie srebro lepiej mi 'lezy'. Czyli nie ma przeciwskazan co do rodzaju klamry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) czarne buty zamiast brązowych, biała koszula zamiast błękitnej i czarny pasek ze srebrną klamrą

b ) materiałowe/złote spinki zamiast srebrnych, zegarek ze złotą kopertą i brązowy pasek z mosiężna klamrą 

 

Genialne :) Nie wpadłbym na to, by zamiast doboru odpowiedniego paska wymieniać trzy inne rzeczy.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, to dopasowanie koloru klamry paska, która i tak powinna być dyskretna i przez większość czasu zakryta przez marynarkę, z kolorem koperty zegarka, który i tak przez większość czasu będzie schowany pod rękawem koszuli i marynarki, uważam za problem bardzo ważny, ale co najwyżej trzeciorzędny. Zaczynijmy od podstaw, czyli przyzwoitego garnituru, koszuli, krawata i butów, a potem szukajmy dziury w całym.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.