Skocz do zawartości

[Polska] Próchnik


Hargin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Fanie i Kiermanie za utwierdzenie mnie w decyzji :)

 

Śledzę go od jakiegoś czasu i cena cały czas idzie w dół, ale już nie ma co czekać, bo za chwilę go nie będzie. Oby tylko rozmiarówka spasowała, bo Próchnika jeszcze nie znam.

 

Jak się ma rozmiarówka slim Próchnika do innych popularnych marek? Macie jakieś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem, za dużo tej sztuczności - zwlaszcza tych "innych włókien". Choć ja z czystej wełny nie chcę, bo zależy mi na większej trwałości, więc z bólem ten nadmiar sztuczności przeżyję.

 

Zastanawiam się tylko, czy on nie ma jakiegoś dodatkowego w pełni sztucznego docieplenia, bo gdzieś tu wyczytałem ,ze z tegorocznej kolekcji Próchniki tak mają, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze. To badziewie jest też w rękawach? Jest cienkie jak podszewka w marynarce, może da się to wypruć?

 

Zdaję sobie sprawę, że marki z tej półki stosują bardzo liche tkaniny płaszczowe i że te sztuczne dodatki mogą obniżać trwałość, miast ją podnosić. Mam ładną bosmankę Bytomia z dodatkiem 20% poliamidu, jeszcze jej nie nosiłem, a ona wygląda, jakby zaraz miała nosić ślady używania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa płaszcze Bytomia w składzie 80% wełna, 20% poliamid. Noszę je regularnie od zeszłego sezonu i noc złego się z nimi nie dzieje.

identyczny stosunek użytych składników, nie oznacza identycznej tkaniny

dla przykładu damski płaszczyk z MD - identyczny skład, w tym sezonie był już "golony" dwa razy, moja bosmanka Gant z identycznym składem - golona dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zwróciliście uwagę na skład? W mojej ocenie szału nie ma.

 

Szału nie ma, ale cena rekompensuje tę domieszkę poliamidu i "innych włókien". Zapewne dlatego Miro rozważa jego zakup.

 

 

a te plastikowe dodatki w składzie pierwsze zaczną "supełkować" - osobiście nie wierzę w podniesienie trwałości

 

 

Jeżeli to jest akryl, to będzie supełkować na 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są jeszcze inne, niestety dwurzędowy granatowy z samej wełny został mi sprzątnięty sprzed nosa :(

 

Myślę jeszcze nad tymi:

 

http://sklep.prochnik.pl/plaszcze-i-kurtki/2924-p%C5%82aszcz-jz15-ran-5.html#/wzrost_i_rozmiar-172_46

http://sklep.prochnik.pl/plaszcze-i-kurtki/2850-p%C5%82aszcz-jz15-liw-5.html

 

Choć ten ostatni ma niestety wąskie klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem, że problemem jest również rozmiar (jak to bywa na wyprzedażach), ale dla mnie nie jest usprawiedliwianie się tym, że nie ma "mojego rozmiaru" to biorę płaszcz, który słabo się sprzedaje (skład, choć ładnie wizualnie) bo jest mój rozmiar. Tam jest tylko 60% wełny, więc za 600zł nie jest to zakup życia. Płaszcz mi się również podoba i gdyby cena była adekwatna do składu, być może też rozważył bym zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację oczywiście. Pierwotnie chciałem kupić ten, bo i wełna, i kolor adekwatniejszy do w sumie dość formalnego płaszcza

 

http://sklep.prochnik.pl/glowna/2884-p%C5%82aszcz-jz15-mallory-02.html

 

Ale za długo czekałem, aż cena spadnie. Jak zeszła do 719 to w momencie zabrakło mojego rozmiaru.

 

Chyba odpuszczę, już koniec grudnia, a zimy za bardzo nie ma, zobaczymy za rok.

 

Zamiast płaszcza kupiłem teraz ten garniak - ostatnia sztuka, bardziej mi się przyda, bo tego asortymentu w mojej szafie brakuje - takiego codziennego garnituru.

 

Wygląda dość obiecująco.

 

http://sklep.prochnik.pl/garnitury/3090-garnitur-2-korpus-1000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie, tylko jakieś takie... dziwne. "Nowoczesne". Po pierwsze w formie, bo lekko wklęsłe. Po drugie w materii, bo szorstkie, jakby imitacja drewna. Po trzecie, kolor mi się nie podoba, bo do kamelowego płaszcza wolę jasne guziki z rogu (to osobista i może dość dziwna preferencja).

 

Guziki są więc po prostu dość nieładne, ale dopuszczalne. Dlatego jeszcze je trochę ponoszę, zwłaszcza, że nieczęsto przechodzę koło dobrze zaopatrzonej pasmanterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.