Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie desperat, może po prostu któryś z licznych na forum wnikliwych obserwatorów o naturze badacza odważył się sprawdzić czy KH wyciągnął wnioski i w nowej linii coś poprawił ;) Zawsze można przecież odesłać

 

 

nikomu, kto naukowo podchodzi do sprawy nie powinno starczyć odwagi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie zwykłem udzielać się na forach internetowych, jednakże po przeczytaniu tego wątku nie mogę powstrzymać się od komentarza ;)

1. Z góry przepraszam za kolokwializm, ale szczytem buractwa, drodzy Panowie dżentelmeni, jest czepianie się drobnych detali w butach za 3 stówki. Sam fakt, iż buty zestawiane są tu z markami z o wiele wyższej półki stanowi dla właścicieli KH aż zbyt wielki komplement. Świadczy jednak też, że wcale nie jest tak źle jak Panowie mówią.
 

2. Jakość obuwia, zastosowane materiały, wzornictwo i generalne wrażenie na żywo są naprawdę zaskakujące w zestawieniu z ceną w jakiej można te buty nabyć. Nie bez powodu niektórzy pisali coś o polskich sieciówkach - nie dlatego, że są entuzjastami tych marek, ale by uwydatnić przepaść jaka dzieli te marki od KH. Nierzadko w tych sklepach mamy przecież droższe modele niż w książęcej linii KH - a jakość i wzornictwo to naprawdę inna liga.

 

3. Rozumiem, że gusta są różne. Niemniej jednak, większość krytyki jest tu naprawdę niesprawiedliwa. Jak można deliberować o jakości skóry, gdy but widziało się tylko na zdjęciu ze strony producenta, albo wykonanego smartfonem a jednocześnie starać się uchodzić za eksperta?
 

4. Posiadam czarne oxfordy linii książęcej. Niestety, odsiewając niczego nie warty hejt i czepialstwo, podzielam uwagi niektórych odnośnie braku standaryzacji i ugruntowanej jakości wszystkich oferowanych modeli. Para, która do mnie trafiła niestety cechowała się pewnymi niedociągnięciami w paru miejscach. Uważam, że o ile na początku działalności takie mankamenty można byłoby wybaczyć, to niezrozumiałym jest dla mnie to po roku. Klient powinien bowiem być zawsze pewny wysokiej jakości, a zakup nie powinien wiązać się z ryzykiem w postaci dodatkowych problemów z ewentualnym zwrotem. Niemniej jednak, pragnę podkreślić, że opisywany tu przeze mnie problem został przez obsługę sklepu rozwiązany nienagannie! Swoją opinię przesłałem mailowo w sobotę, a mimo to odpowiedź z uczciwymi i satysfakcjonującymi propozycjami rozwiązania sprawy otrzymałem w ten sam dzień. Piszę o tym, bo nierzadko kontakt z obsługą sklepu internetowego to batalia - zwłaszcza w zakresie zgłaszania usterek produktu. Właściwie to muszę przyznać, że jeśli chodzi o polskie marki, nie spotkałem się z taką rzetelnością w obsłudze klienta. Gdy tylko KH zastosuje te standardy na etapie kontroli towaru przed wysyłką, będzie można ich śmiało polecać. Zaznaczam też, że te usterki nie były jakąś masakrą - są zauważalne dla doświadczonego i świadomego klienta. Bardzo dobrze, że właściciele są jednak wrażliwi na opinie takiej grupy klientów, bo przecież to zdecydowana mniejszość. Mogliby olać sprawę i robić to co inne marki odnoszące sukces na rynku. Aspiracje jednak nie są dostrzegalne tylko w deklaracjach ale też praktyce - buty są ładne i wyglądają naprawdę porządnie.
 

5. Forum BWB ma tylu znawców pośród użytkowników, ale niestety nie wiem gdzie schowani są oni w "realu". Nie mówię już, że nie ujrzę ich na ulicach, ale tego przywiązania do tradycji i klasycznej elegancji nie zauważam nawet w filharmonii czy teatrach. Szkoda!

6. Z elegancją nie ma nic wspólnego większość opinii z tego wątku. Po pierwsze, bardzo nie podoba mi się forsowanie własnych opinii jako rzeczowych i merytorycznych, gdy składają się one z czysto subiektywnych przesłanek, a i nazbyt często noszą znamiona zwyczajnego hejterstwa. Pisanie o "papierowych podeszwach" jest ogromnym nadużyciem. Panowie zamiast skupić się na tym co istotne, rozwodzą się nad nazwą, stroną, logiem, co świadczy o dość płytkim postrzeganiu "dżentelmeństwa". Rozumiem, że gdyby nagle w "ryju" rzuciliby oxfordy premium, to prawdziwy dżentelmen w życiu nie powinien ich zakupić - bo marka nie ta, a i cena niedobra. Co więcej, nie rozumiem trudności ze zrozumieniem niektórych użytkowników przez domorosłych znawców. Jeżeli ktoś pisze Panom o ograniczonym budżecie, to znaczy że nie może w danym momencie pozwolić sobie na zakup towaru wyższej klasy i przeznaczyć na to o 100% więcej środków niż planuje. W związku z tym, porady w stylu konieczności inwestowania są w tym kontekście bezużyteczne. Rozmawiamy tu o butach o określonej cenie i argumenty winny być wysuwane z uwzględnieniem tego dość istotnego czynnika. Jeśli ktoś może na buty wydać maksymalnie 400 zł, to logicznym jest chyba, że nagle z 400 nie zrobi się 800. Więc mając wybór między markami masowymi, plasującymi się na takim pułapie cenowym, KH jest najlepszym wyborem. I tego nie ominiemy, niezależnie od tego ile w naszych garderobach znajduje się par butów znacznie lepszych producentów. Przez 19 stron tego wątku nie pojawiła się ani jedna informacja o tym która marka oferuje obuwie lepszej jakości właśnie w tym przedziale cenowym. To chyba samo w sobie świadczy o bezsensowności niektórych opinii.

7. Przechodząc do meritum, polecam zakupy w KH. Wysyłka jest natychmiastowa, właściciele nadzywczaj uprzejmi i uczciwi. Buty są robione ręcznie, firma dopiero zaczyna - bądźmy surowi, miejmy wysokie oczekiwania, ale też bądźmy wyrozumiali. Jeśli ktoś chce gwarancji powtarzalności, polecam Tesco Value - tam z pewnością szwy w każdym bucie są tak samo wykonane - maszyny z Bangladeszu nigdy się nie mylą :)

Uczciwie należy powiedzieć (szkoda że dopiero na stronie 19!), że za taką cenę nie sposób dostać klasycznych butów, bez idiotycznych udziwnień, ceraty i ogumienia. Naprawdę, gdyby nie jakieś niezrozumiałe problemy w dziale kontroli jakości, można by tylko chwalić. Czasem Panowie warto zluzować - jeśli dyskusja jest o fiacie, nie piszmy o tym że lepiej sobie kupić merola.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Z elegancją nie ma nic wspólnego większość opinii z tego wątku. Po pierwsze, bardzo nie podoba mi się forsowanie własnych opinii jako rzeczowych i merytorycznych, gdy składają się one z czysto subiektywnych przesłanek, a i nazbyt często noszą znamiona zwyczajnego hejterstwa. (...). Jeśli ktoś może na buty wydać maksymalnie 400 zł, to logicznym jest chyba, że nagle z 400 nie zrobi się 800. Więc mając wybór między markami masowymi, plasującymi się na takim pułapie cenowym, KH jest najlepszym wyborem.

Dlaczego KH jest najlepszym wyborem? Chętnie przeczytam konkretne argumenty, tylko proszę bez forsowania własnych opinii jako rzeczowych i merytorycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vinsky

 

mowiac o jakosci, wzornictwie, klasyce bez udziwnien ceraty i ogumienia ma Pan na mysli te buty : http://www.krolewskiherb.pl/pl/p/Oxford-Czarne/120 ?

A czy są w ofercie KH inne oxfordy? Na jakich podstawach dość nieśmiało sugeruje Pan brak jakości, odstępstwa od klasyki, udziwnienia, zastosowanie gumy i ceraty?

 

 

@Zając Poziomka. W swojej wypowiedzi dość jasno uzasadniłem swoje stanowisko. Swoją opinię opieram na swojej niewiedzy o lepszych butach, spełniających wysokie standardy w cenie 369 zł. Jeśli ktoś wskaże mi odpowiedź, gdzie sprzedają lepsze buty po 3 stówki, to będę bardzo wdzięczny, a i moja rekomendacja zostanie zweryfikowana dla rozważających tanie zakupy.

Edytowane przez vinsky
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loge: szkoda czasu, niektórzy żyją w świętym przekonaniu, że psia kupa śmierdzi tylko wtedy, gdy się w nią wejdzie

Z pewnością nie należę do takich osób - lektura Pańskich wypowiedzi stanowi bowiem dla mnie wystarczający asumpt do zaniechania polemiki z Panem na jakiekolwiek tematy.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.