Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Wcale nie musicie mieć kwiatów tego samego gatunku, ani tego samego koloru.

 

 

Czyli nie będzie się to w żaden sposób gryzło? Bo w kwiaciarniach panie na siłe chcą mnie uraczyć takim samym kwiatem jak w bukiecie ;) Wydaje mi się że strój Pana Młodego oraz Panny Młodej są indywidualnościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co sądzicie o Strollerze na ślub(jako pan młody) o godzinie 16:30 odbywający się w Katedrze? Myślę o zamówieniu dodatkowych spodni z tego samego materiału co marynarka aby mieć więcej okazji na wykorzystanie go.

 

 

Sądzę, że to fenomenalny pomysł i szczerze życzę, aby nie skończyło się to jak polska kinematografia, czyli pomysł dobry a wykonanie.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, pozwolisz, że pochwalę koordynację kolorystyczną. Na tle tych wszystkich strasznych smokingów, które chyba obecnie są najpopularniejszym strojem dla pana młodego, granatowy garnitur prezentuje się orzeźwiająco. Krawat, koszula, poszetka - dobór kolorów również super, mimo że ja poprawiłbym węzeł i ułożył poszetkę w TV fold. Ale za to, plus za kamizelkę, duży plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kłanim się wszystkim.

Niedługo biorę ślub i powoli kompletuję swój zestaw. Mam już ciemnoszary (ale NIE taki prawie czarny) garnitur. Koszula będzie oczywiście biała, natomiast zastanawiam się nad kolorem kamizelki. Czytałem kiedyś (zdaje się na blogu Mr Vintage), że na ślub powinno się założyć kamizelkę w tym samym kolorze co garnitur. W moim przypadku dokupienie identycznej kamizelki juz raczej nie wchodzi w grę, a ponadto wolałbym założyć szarą, lecz o ton jaśniejszą od garnituru. Czy to dobry pomysł?

 

Krawat wstępnie planuję w odcieniu zbliżonym do tego poniżej. Miałby to być zgaszony/stonowany/zszarzały wariant koloru wstążki przy bukiecie oraz butów panny młodej. Czy takie pośrednie nawiązanie (ale nie identycznie dobrany kolor) to nadal wiocha? Nie chcemy mieć takich samych dodatków, ale wydaje mi się, że delikatne powiązanie będzie sympatyczne i podkreśli fakt, że jesteśmy "razem" - szczególnie ważny tego dnia ;) Ale może to ślubne, często niechlubne standardy narzuciły mi takie myślenie... Proszę o opinie.

 

KRCH0445_2.jpg

 

KRCH0445_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem założenie jaśniejszej kamizelki do garnituru nie jest złym pomysłem. Zadbaj tylko o to, żeby kamizelka miała wyraźnie jaśniejszy odcień, aby wyglądało to na celowy zabieg, a nie "nie znalazłem kamizelki w pasującym kolorze".

 

Co do krawata, pomijając nie najlepszy pomysł dopasowania się kolorystycznego do Panny Młodej, to zielony nie jest chyba najodpowiedniejszym kolorem na jakąkolwiek dość formalną okazję. ;) Proponuję krawat srebrny lub granatowy (jeśli kolor srebrny stapiałby się zanadto z resztą stroju).

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka mogłaby być (jeżeli masz antracytowy garnitur) taka sama jak kolegi bikieman1 - kilka postów powyżej.

Dodatki (poszetka, kwiat w butonierce) też proponuję takie same.

I jeszcze jedno - kolega bikeman1 nie ma żadnego elementu nawiązującego do stroju panny młodej. A mógłby mieć np. krawat/poszetkę w kolorze bukietu - tylko po co? Źle razem wyglądali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. W takim razie poszukam granatowego krawatu.

Bikeman1 wygląda świetnie w tych kolorach, ale bukiet partnerki jakoś zupełnie tam nie pasuje, dlatego wg mnie wyglądają RAZEM fajnie, dopiero gdy panna młoda odłożyła kwiatki... ;) Teraz widzę, że czerwony kolor u niego nie poprawiłby sytuacji, ale gdyby dziewczyna miała bardziej neutralny bukiet (biały? w kilku delikatnych kolorach?), to byłoby super. Rozumiem, że to dopasowywanie się kolorystyczne nie jest eleganckie, ale para też tworzy jakąś kompozycję i warto to mieć na względzie (z tego powodu przecież dobiera się stopień formalności ich ubiorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.