Skocz do zawartości

Spodnie


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o mnie, to absolutnie nie wdaję się w takie potyczki, tego rodzaju miano oddaję dobrowolnie, bez walki i z uśmiechem każdemu chętnemu ;)

A w temacie: spodnie z podwyższonym stanem w odsłonie pierwszej - przymiarka. Krawiec - Robert Badura.

Dołączona grafika

Twarz wycięta oczywiście z powodu beznadziejnej wręcz miny do zdjęcia... :roll:

Rozumiem, ze to przymiarka, ale dopasowanie jest takie jakbys mial spodnie po otyłym dziadku. Przykro mi to mowic, ale jak narazie wygladaja tragicznie - moze material je ratuje, ale na zdjeciu nie wyglada to najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, Immune ma trochę racji. Pomijając efekt szerokiego kąta i zniekształcenia z tym związane, oraz na pewno nie finalną długość spodni, coś bardzo mocno nie gra. Chodzi zarówno o sposób w jaki spodnie układają się tak od talii do kolan - rozumiem, że krawiec będzie nanosił poprawki?

Na zdjęciu tego podwyższenia stanu zbyt wyraźnie nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Immune ma trochę racji. Pomijając efekt szerokiego kąta i zniekształcenia z tym związane, oraz na pewno nie finalną długość spodni, coś bardzo mocno nie gra. Chodzi zarówno o sposób w jaki spodnie układają się tak od talii do kolan - rozumiem, że krawiec będzie nanosił poprawki?

Na zdjęciu tego podwyższenia stanu zbyt wyraźnie nie widać...

No tak, to jest przecież zdjęcie z przymiarki, długość będzie zmieniona, dopasowane będą lepiej. Inna sprawa, że to jest zdjęcie. Do tego zdjęcie bardzo kiepskiej jakości, ale nie pozwalały warunki. Po prostu miejsca było 1,5-2 metry. co wytworzyło taki dziwny efekt... trochę jakby rybiego oka. Jakbym robił zdjęcie w gabinecie luster wesołego miasteczka.

Całość sylwetki do pasa jest w takie dziwne V, trochę lejkowate. Mam jedno lepsze zdjęcie, ale ucięte. Po prostu nie było jak złapać. Chodziło mi po prostu mniej więcej o oddanie tego podwyższonego stanu. Ale dodatkowo - zdjęcia były robione po pewnym czasie, na zakończenie przymiarki, a spodnie pospinane szpilkami, zupełnie bez żadnego trzymania, po prostu się zsunęły. Ale jednocześnie proszę zauważyć, co by zrobił jeszcze wyższy stan z całością sylwetki - proporcje byłyby przytłaczające. Przy ustalaniu wysokości było to bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość sylwetki do pasa jest w takie dziwne V, trochę lejkowate. Mam jedno lepsze zdjęcie, ale ucięte. Po prostu nie było jak złapać. Chodziło mi po prostu mniej więcej o oddanie tego podwyższonego stanu. Ale dodatkowo - zdjęcia były robione po pewnym czasie, na zakończenie przymiarki, a spodnie pospinane szpilkami, zupełnie bez żadnego trzymania, po prostu się zsunęły. Ale jednocześnie proszę zauważyć, co by zrobił jeszcze wyższy stan z całością sylwetki - proporcje byłyby przytłaczające. Przy ustalaniu wysokości było to bardzo widoczne.

To nie jest wina zdjęcia, ono jest wystarczająco dobrej jakości. Wysoki stan kolego zawsze zniekształca sylwetkę, dlatego tego typu spodnie powinno się nosić wyłącznie w połączeniu z marynarką. Gdyby spodnie były krótsze (trzeba drastycznie skrócić) wyglądałoby to lepiej i proporcje nie byłyby tak zachwiane. Do tego szerokość nogawek. Jak Twój krawiec mógł popełnić taką fuszerkę? Nazywam rzeczy po imieniu, bo zazwyczaj nogawki można odrobinę zwęzić od łydki do szwu, ale nie na całej długości. Tzn. nie powinno się tego robić po przymiarce lub jedynie w określonych przypadkach. Jeżeli krawiec poszedł na łatwiznę i pojechał "po maksie" z założeniem, że i tak się później skróci to jestem na nie. Zdecydowanie powinieneś takie spodnie nosić wyżej, bo na zdjęciu masz je na wysokości pasa. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszula jest stara, źle dopasowana, kupowana przez internet.

Tą dwurzędówką mnie strrasznie kusił...

w udzie zostało mi nie więcej, niż 3 cm luzu. spodnie były zdecydowanie wyżej, ale trzymały się tam na paru szpilkach, co podkreślam. po prostu się zsunęły. są przeznaczone do noszenia z klubową marynarką. będą skrócone, zwężone. podciągnięcie ich i skrócenie da w sumie taki efekt, że będą w stosunku do prezentowanego zdjęcia o mankiet krótsze. a mankiet jest na 4,5 cm, z tego, co pamiętam. zwróć uwagę na miejsce, gdzie jest kość biodrowa - spodnie docelowo mają za nią się opierać. tutaj kość biodrową mam nieco powyżej miejsca, w którym mi wyłazi koszula ;).

Tak więc:

1.Ponad kolanem nie ma miejsca do zwężenia spodni - na udzie mam niecałe 3 cm luzu. Nienawidzę spodni przyklejających się wręcz do czterech liter, bo to mi się kojarzy z gejowskimi klubami.

2.Długością na zdjęciu absolutnie proszę się nie sugerować - są to spodnie z wysokim stanem, a tutaj po kilkunastu minutach leżenia na paru szpilkach po prostu mi zjechały. Przecież nie dopuściłbym do tego, co widać nad moją lewą kostką ;) Jak wrócą na swoje właściwe miejsce (ok. 5 cm wyżej), skrócone trochę zostaną, to długość będzie moim zdaniem idealna - w czasie przymiarki zastanawiałem się, czy to nie będzie za krótko, bo nie chcę uzyskać stylu neapolitańskiego.

3.Są trochę za wąskie na dole. to jest 23, a powinno być 24 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, wrzucanie zdjęcia z przymiarki ma sens tylko wtedy jeżeli jest ono miarodajne. Na drugi raz albo nie wrzucaj wcale, albo zadbaj o zrobienie zdjęcia w odpowiednim czasie (tj. przed zsunięciem się spodni z tej, jak to określasz, poprawnej wysokości). Teraz trudno cokolwiek powiedzieć skoro wszystko i tak jest do zmiany. Swoją drogą polecam zapytać się kolegów szyjących u Kruszewskiego lub Sekuły jak wyglądały ich spodnie w momencie przymiarki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie rozwalone te spodnie jak na przymiarkę, powinny być na pierwszy rzut oka już kompletnie wykończone ;)

Ale czekamy na zdjęcia już gotowego produktu. Posiadam jedną parę spodni z wysokim stanem ( których póki co nie noszę przez złe dopasowanie w pasie ), ale efekt ich spadnięcia na biodra jest właśnie podobny do zaprezentowanego na zdjęciu. Z oceną krytyczną radzę się wstrzymać do czasu zamieszczenia przez kolegę kset lepszego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie długości spodni jakie były noszone przez swiadoma zasad elegancji ulice w latach 20 i 30 XXw.

Na zdjęciu: Śpiewak Adam Didur z rodziną pod pomnikiem Fryderyka Chopina na Plantach w Krakowie. Stoją od prawej: Olga Didur-Wiktorowa, Mary Didur-Załuska, Adam Didur, synek Olgi Didur-Wiktorowej, pani Didur, hrabia Ireneusz Załuski, 1927

post-270-13658920212425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Mam pytanie odnośnie małych rozmiarów spodni. Czy znacie może jakieś firmy/sklepy gdzie na wieszaku można byłoby znaleźć spodnie 28" w tali? Bo o ile z długością nie ma problemu - stosunkowo prosto i tanio się nogawki skraca, o tyle chyba nie ma sensu kupować spodni za szerokich i za długich po to by potem je skracać i zwężać płacąc w sumie 2x początkową cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Spodnie, niby sprawa latwa, a cholernie duzo przysparza mi klopotow i jakos nie moge zrozumiec, gdzie robie bledy. Preferuje nogawki waskie - 18cm u dolu, poniewaz mam lydki i uda szczuple, ale tylek dosc mocno wystajacy (ah ten squash). Przy zwezaniu od polowy uda niby jest ok jak stoje, jest (niby) wystarczajaco duzo luzu w udzie i reszte nogawki, ale jak sie zaczynam ruszac to sie robi srednio. Uda sie 'ciagna' i w efekcie spodnie robia sie ciasne w tylku, nawet do punktu, gdy pekaja szwy na szyciu miedzy posladkami:( Wszelkie wsiadanie/wysiadanie z samochodu, schylanie sie po cos to malo przyjemna czynnosc. Ma ktos jakies rady, co z tym fantem zrobic? Czy to wina kraglego zadu? czy poprostu zwezac od kolana w dol zostawiajac wiecej materialu w udzie? obawiam sie jednak, ze wtedy calosc bedzie wygladala komicznie, z szerszymi udami i cholernie waska nogawka.

Wszelkie rady mile widziane, bo niedawno zanabylem dosc interesujace spodnie MD i chce je zwezyc, ale jednoczesnie nie chce ich spieprzyc.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie, niby sprawa latwa, a cholernie duzo przysparza mi klopotow i jakos nie moge zrozumiec, gdzie robie bledy. Preferuje nogawki waskie - 18cm u dolu, poniewaz mam lydki i uda szczuple, ale tylek dosc mocno wystajacy (ah ten squash). Przy zwezaniu od polowy uda niby jest ok jak stoje, jest (niby) wystarczajaco duzo luzu w udzie i reszte nogawki, ale jak sie zaczynam ruszac to sie robi srednio. Uda sie 'ciagna' i w efekcie spodnie robia sie ciasne w tylku, nawet do punktu, gdy pekaja szwy na szyciu miedzy posladkami:( Wszelkie wsiadanie/wysiadanie z samochodu, schylanie sie po cos to malo przyjemna czynnosc. Ma ktos jakies rady, co z tym fantem zrobic? Czy to wina kraglego zadu? czy poprostu zwezac od kolana w dol zostawiajac wiecej materialu w udzie? obawiam sie jednak, ze wtedy calosc bedzie wygladala komicznie, z szerszymi udami i cholernie waska nogawka.

Wszelkie rady mile widziane, bo niedawno zanabylem dosc interesujace spodnie MD i chce je zwezyc, ale jednoczesnie nie chce ich spieprzyc.

Pozdrawiam,

dsc.

Mam podobny problem, tyle że u mnie uda są dość szerokie o tyłek w normie. Podobnie jak Ty, preferuję nogawki wąskie, więc większość modeli przerabiam u krawca.

Z jednym modelem przesadziłem i za bardzo zwędziłem na wysokości uda. Efekt był taki, jak opisujesz, czyli na stojąco wygląda to dobrze, ale w pozycji siedzącej jest zdecyodwanie za ciasko.

Proponuję zacząć zwężanie nogawki nie od kroku, lecz 10-15 cm powyżej kolana i dalej do samego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spodniami jest problem :) To potwierdzam. Sam jestem dość szczupły (może nie chuchro i wymoczek), nogi mam jednak mocno zbudowane na całej długości (największym problemem są uda) - jakby wzięte z innego modelu. Generalnie spodnie to dla mnie kompromis pomiędzy wyglądem i komfortem.

Uważam, że w przypadku osób szczupłych, preferujących dopasowaną górę, wąskie nogawki wyglądają ładniej (szerokie będą lepsze przy kombinacji masywny korpus - chude nogi). Jednak ja osobiście nie lubię zbyt dużego kontrastu góra-dół, bo wtedy spodnie przypominają aladynki ("odwrócony stożek" - szerokie biodra i wąskie nogawki u dołu), czyli kształty kobiece. Wolę, kiedy linie nogawek są bardziej pionowe, że tak to ujmę.

Sposób i zakres zwężania zależy od szerokości w udzie. Jeśli spodnie są szerokie i wygodne, zwężam je tak, aby nogawka pozostała szersza - powiedzmy, 21 cm na dole. W przypadku spodni węższych na dole jest 19.5-20 cm. Pozwala mi to ograniczyć wspomniany kontrast góra-dół. Zwężam z reguły od kolan. To jest również powód, dla którego nie można za mocno zwęzić, bo dziwnie by to wyglądało. Spodnie szersze są mniej atrakcyjne wizualnie, ale zapewniają lepszy komfort. Węższe lepiej wypadają na zdjęciach :). W jednych chinosach bawełniano-lnianych, typowo letnich spodniach szytych bardzo szeroko, nogawkę na dole zwęziłem do 23 cm i są to moje najwygodniejsze spodnie, chętnie je zakłądam w weekendy.

Oczywiście podane szerokości nogawek są orentacyjne i zależą od długości nóg (mniej precyzyjnie: wzrostu) i ich budowy. Dla jednego 18 cm to może być całkiem sporo, dla drugiego masakrycznie wąsko.

Przy zakupie spodni zwracam przede wszystkim uwagę na wymiary nogawki, a w razie czego zwężam w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie spodni zwracam przede wszystkim uwagę na wymiary nogawki, a w razie czego zwężam w pasie.

Ja zawsze zwracam uwagę na dopasowanie poniżej linii pasa, tzn. biodra i pupa bo tam jest najtrudniej o poprawki, które będą dobrze wyglądały. Z pasem nie ma dużego problemu, a z nogawkami można zrobić cuda, choć to oczywiście kosztuje. Wszystko zależy tak naprawdę od umiejętności krawca, oraz dobrej komunikacji (pomijam koszty operacji). Zdarzało mi się zmniejszać spodnie o rozmiar, dwa za duże w pasie, tylko dlatego że idealnie leżały w okolicach bioder i pośladków po przesunięciu całości do góry (wówczas najczęściej modyfikuję takie spodnie na rzecz kroju o wysokim stanie). Jak rozumiem, dsc najczęściej nosi biodrówki, co nieco utrudnia sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawosci mozecie wrzucic szerokosci nogawek na wysokosci kroku (w miejscu od ktorego mierzy sie wewnetrzna dlugosc nogawki), w polowie uda oraz kolanie, wraz z obwodem nogi w tych miejscach? Chcialem porownac do tego, co mam u siebie. Na szybko wychodzi, ze spodnie bardzo obcisle maja (szerokosci, czyli polowa obwodu):

gorne udo: 11.5" - 12"

srodkowe udo: 9.5" - 10"

kolano:7.5" - 8"

Przy nogach (obwod):

gorne udo: 23"

srodkowe udo: 19"

kolano: 16"

Z tego wszystkiego wychodzi, ze obcisla wersja prawie przylega do nogi:) az tak, zle nie jest, raczej winie swoje pomiary (give/take 1"), ale zaczynam rozumiec dlaczego jest tak srednio z wygoda.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary w calach? Nie lepiej jednak podawać je w cm? Oczywiście zawsze mogę to sobie przeliczyć, ale jednak to nie do końca to samo.

Jak się ma taką miarę, to nigdy nie będzie "to samo".

Mógłbyś to rozwinąć? Ja nie widzę problemu, żeby jednostki imperialne przeliczać na metryczne np. na kalkulatorze google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.