Skocz do zawartości

Spodnie


Przemko

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry proszę o wybaczenie jeżeli taki temat już jest. Ale z tego co sprawdzałem to raczej nie.

Ostatnio zainteresowały mnie spodnie z wysokim/podwyższonym stanem (o ile tak właśnie się nazywają, nie wiem czy dobrze je nazwałem). Przydały by się wszelkie porady i informację o takowych. Czy to one mają takie charakterystyczne rozcięcie z tyłu?

I jeszcze jedno. Czy zamawiając takie spodnie każdy krawiec podejmie się tego zadania? Czy to już raczej bardziej wymagające, specjalne zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gdzie mogę dostać granatowe lub szare chinos, zwężane i przy okazji tanie (te w M&S kosztowały 80 zł bez przeceny)?

Cottonfield, Matinique (bardziej garniturowe), Mexx - ale żadne nie będą szczególnie tanie.

W takiej cenie jak w M&S to chyba tylko w Erze... to jest chciałem powiedzieć w H&M :twisted:

Albo tu (ostatnio CT to taki powiedziałbym forumowy dom mody :) ):

http://www.ctshirts.co.uk/mens-casualwe ... ||||||||||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappahl.

Jak dla mnie Kappahl to powinien dostać złoty medal w kategorii "Jak jednym detalem schrzanić udany produkt" Nie wiem czy jestem jakiś niewymiarowy, ale co spodnie nie mierze, to albo jako dziwacznie, na zewnątrz, kieszenie z tyłu są wszyte, przez co tyłek się powiększa i kilka rozmiarów. Ostatnio też mierzyłem właśnie u nich spodnie chino, bardzo fajne zresztą, gdyby nie fakt, że kieszenie z przodu zamiast w miarę przylegać do ciała, to odstawały jakbym nosił w nich kilogram cukru :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam ale czy mógł by ktoś jednak napisać coś o spodniach wymienionych w pierwszym poście? Jeśli nie to zamieńmy ten temat na zwyczajny temat o spodniach.

Ja w tym temacie mogę podesłać następującego linka (wideo, angielski), może coś pomoże:

http://blog.antoniovalente.ca/2010/03/1 ... explained/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

spodnie podobno mają zasłaniać przyszwę. niedopuszczalna jest sytuacja, w której wychodzi wiązanie lub sznurówka w którymkolwiek miejscu.

Czy mógłbyś rozwinąć ten wątek: podobno vs. niedpuszczalne oraz w szerszym kontekście: włoska długość spodni i nogawka powiedzmy 19 cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koledze xkozioł program na miarę show wojewódzkiego. jego uwagi są tak niezwykle cięte, inteligentne i trafne, że tylko jego wspaniały charakter sprawia, że nie wpadł jeszcze w samouwielbienie.

takie zdanie, jeśli chodzi naturalnie o klasyczne spodnie w stylu angielskim, nie żadną włoską sprezzaturę, usłyszałem od p. Roberta Badury, krakowskiego krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zdanie, jeśli chodzi naturalnie o klasyczne spodnie w stylu angielskim, nie żadną włoską sprezzaturę, usłyszałem od p. Roberta Badury, krakowskiego krawca.

Kset, pomiędzy włoską sprezzaturą a angielską wyniosłą formalnością są jeszcze angielskie i włoskie style mniej skrajne w swoich założeniach. :) Większość osób mało obeznanych w temacie automatycznie kojarzy Włochów ze zbyt krótkimi nogawkami spodni, a Anglików z marynarkami tweedowymi i cylindrami. Wiadomo, że dzwonią ale nie wiadomo, w którym kościele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Immune, nie ma co robić wojny tym bardziej, że jak zwykle każdy ma po troszę racji. Z zasłanianiem sznurowania to pewnie taka reguła kciuka, jak z długością nogawki do obcasa - generalnie się sprawdza, ale ważniejsze jak całość wygląda. I chyba nie ma co się nad nią dłuzej rozwidzić bo przy pewnych szerokościach nogawek i konstrukcjach butów będzie się sprawdzać, przy innych nie - tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam ale czy mógł by ktoś jednak napisać coś o spodniach wymienionych w pierwszym poście? Jeśli nie to zamieńmy ten temat na zwyczajny temat o spodniach.

spodnie z wysokim stanem bardzo mi się podobają, ale jeszcze takich nie zamawiałem.

starsi krawcy powinni bez problemu takie uszyć. młodzi, których pytałem nie bardzo kojarzyli :roll: .

są cały czas popularne na savile row.

uważam, że sens zamawiania tych spodni jest wtedy gdy używamy szelek. o zaletach szelek wiele już na tym forum napisano, a spodnie z wysokim stanem są ich naturalnym dopełnieniem. rybi ogon z tyłu pozwala na lepsze układanie się materiału w ruchu i daje więcej luzu w pasie w pozycji siedzącej.

post-250-13658920211403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh my...

Ja chciałem tylko powiedzieć że nie drążyłem tego tematu ;)

Poza tym spytałem się w zasadzie dlatego iż zaleciało mi panem Krajskim, jego blogiem, brakiem polotu, o talibach nie wspominając.

ważniejsze jak całość wygląda

nic dodać, nic ująć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie, to absolutnie nie wdaję się w takie potyczki, tego rodzaju miano oddaję dobrowolnie, bez walki i z uśmiechem każdemu chętnemu ;)

A w temacie: spodnie z podwyższonym stanem w odsłonie pierwszej - przymiarka. Krawiec - Robert Badura.

Dołączona grafika

Twarz wycięta oczywiście z powodu beznadziejnej wręcz miny do zdjęcia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.