Skocz do zawartości

Cygara przyjemność smaku i aromatu


Adriano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

@Capo

 

Dla początkujących najlepsze są cygara grube (bo palą się w niższej temperaturze i mają kremowy smak) i krótkie (szczególnie jeśli nie palisz papierosów dawka nikotyny w jednym dużym cygu może nie być zbyt przyjemna). Na początku raczej wystrzegałbym się maduro (zwykle w ciemnej okrywie). Palę 1-3 cygar tygodniowo, ale maduro to dla mnie wciąż za mocne uderzenie.

 

 

-----

Edytowane przez mosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Panem Tomkiem co do większej subtelności grubszych cygar, ale nie odrzucałbym od razu na początku formatów typu Corona itp. Cieńsze są ostrzejsze i, z racji konstrukcji, mają trochę mniej zróżnicowanych aromatów do zaoferowania, ale każdy powinien spróbować kilku opcji i wybrać to co najbardziej mu pasuje. I szukać, szukać, szukać. To w tym jest również piękne.

 

Jeśli mógłbym podpowiedzieć kilka prostych opcji na początek, to dobrze wspominam następujące pozycje:

- Romeo y Julieta Petit Churchill

- Macanudo Robust Hyde Park

- H. Upmann Coronas Junior

- Romeo y Julieta Julieta

- Hoyo de Monterrey Palmas Extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja nie polecam Cohiba dla początkujących. Są dosyć ciężkie, łatwo można się zrazić i po prostu nie docenić tego cygara. Na początek polecam wiele cygar z Dominikany. Są łagodniejsze, kremowe. Dobry grunt by w przyszłości docenić ciemne cygara Kubańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cohiba to doskonałe cygara, bardzo dobrze zbudowane, równe i smukłe. Paliłem kilka różnych wielkości i prawie zawsze byłem zadowolony. Niestety ich cena nie pozwala mi traktować ich jako zakupu co okazyjnego palenia, a raczej sporadycznego :)

 

Nie wiem natomiast czy to marka, którą poleciłbym początkującemu palaczowi. Warto spróbować różnych rzeczy, zorientować się który rozmiar jest dla nas najlepszy i wtedy w pełni jesteśmy w stanie docenić Cohibę.

 

W przypadku Cohiby musimy bardzo uważać na podróbki, których na rynku jest sporo. Mi samemu zdarzyło się zapalić cygaro, kupione przez kolegę w jednym z polskich, dość popularnych, sklepów internetowych, które okazało się jakieś szemrane. Nie wiem jak skończył się proces reklamacji, ale w przypadku tej marki trzeba być ostrożnym.

 

Drugą sprawą jest palenie cygara w odpowiednich warunkach i o odpowiednich parametrach. Przesuszona do pięćdziesięciu kilku procent Cohiba będzie ostra i dużo gorsza niż jakieś cygaro mniej ekskluzywnej marki, ale za to prawidłowo przechowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wrocławiu kupuję przede wszystkim w Smoke Shopie w Galerii Dominikańskiej. Kiedy nie jestem w pobliżu zostaje alma, ale tam niestety z cygarami, a dokładniej z humidorem bywa różnie. Duża część zwłaszcza droższych( przez co nieczęsto kupowanych) cygar, porasta pleśnią lub rozsypuję się w palcach. Zwykle pytam o świeżą dostawę i sam rozpieczętowuję puszkę ulubionych veguerosów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.