Skocz do zawartości

Marka butów: Wildsmith


Papryk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Postanowiłem opisać tutaj swoją przygodę z butami marki Wildsmith w nadziei, że może się to komuś przyda. Nie znalazłem tematu o tych butach, więc założyłem nowy. Wcześniej opisałem dokładnie taki sam przypadek, który miałem z butami firmy Loake. W przypadku firmy Loake producent nie uznał mojej reklamacji (na szczęście sprzedawca uznał). Z butami Wildsmith nie było żadnego problemu z reklamacją, sprzedawca mocno się zdziwił, że coś takiego miało miejsce. Zapewnił mnie, że jest to wada produktu i że odeślą buty do warsztatu i gdzie wymienią mi podeszwę. Poniżej opis problemu:

 

W lutym tego roku kupiłem chukka, model George. Po stosunkowo krótkim czasie noszenia (ledwie parę wyjść), pierwsza warstwa podeszwy zaczęła się szybko ścierać a po pół roku noszenia starła się też druga warstwa.

IMG_5348.jpg

IMG_5349.jpg

IMG_5352.jpg

IMG_5354.jpg

Niewiele już brakowało, żeby podeszwa zniknęła. Buty nosiłem stosunkowo rzadko (ok. raz na tydzień), deszczu też nie zaznały dużo, więc postanowiłem produkt zareklamować.

 

Po 2 tygodniach od oddania butów, w piątek wróciły do mnie kurierem z nową podeszwą jak na zdjęciach poniżej.

IMG_5728.jpg

IMG_5729.jpg

 

Ogólnie jestem z butów zadowolony, gdyby nie szybkie starcie podeszwy. Mam nadzieję, że nowa wytrzyma znacznie dłużej. Nie mam tego problemu w innych butach np. Church, które użytkuję intensywniej. Nowa podeszwa wygląda na znacznie solidniejszą niż poprzednia i jej wykonanie wydaje się być staranniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca po prostu udał "mądrego głupa" mówiąc o wadzie produktu jakim są spody, gdyż z pewnością wiedział o słabej jakości kruponu, ale to już praktycznie standard w większości butów. Niemniej jednak duży plus, że wymienili Ci spody, wyglądają rzeczywiście na bardzo starannie wykonane, ciekaw tylko jestem, czy nie zmienili sposobu montażu. Ze zdjęć trudno wywnioskować. Jeżeli te blaszki są oryginalne, to nieźle się też zaasekurowali na przyszłość :)

 

ps. doczytałem dokładniej, że miałeś spody dwu-warstwowe, więc z tego co widać wymienili podeszwę na pojedynczą, ale w wersji lux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No to zobaczymy jak się będą sprawować moje WS zakupione dzięki cynkowi @Zajac Poziomka w Herringu na niezłej wyprzedaży.

Kopyto jak i cały but to rzeczywiście produkcja Alfred Sargent. Po wstępnych oględzinach mam wrażenie, że AS Exclusive są jednak lepiej wykonane jeśli chodzi o detale, dobór skór. Co ciekawe WS 8.5 E są szersze w glanku oraz mają szerszy obcas niż AS Moore 8.5F. Szerokość podeszwy i długość taka sama.

prWPwug.jpg

e6TNiAG.jpg

47AUSgk.jpg

z4fuBP2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jedną parę WS Piccadilly kupionych z AFPOS jako AS (jasny zamsz), jednak nie miałem jeszcze okazji ich przetestować, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat jakości podeszwy. Porównując do Moore, mam podobne spostrzeżenia jak Filip, szersze w glanku i mają szerszy obcas.

 

@Papryk - czy możesz wrzucić zdjęcie buta i nazwę modelu?

Edit: dopiero po wpisie lubo69, zdałem sobie sprawę, że Papryk pisął o tym 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Od ostatniej dyskusji nt. Wildsmith minęło kilka lat - czy ktoś z użytkowników może się wypowiedzieć, jak z perspektywy tego czasu zachowują się buty tej marki (zwłaszcza w kontekście podeszwy, co do której były wątpliwości)?

A może ktoś zamawiał niedawno i opisałby na świeżo swoje wrażenia? W końcu przez ten czas mogły zajść jakieś istotne zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.