Skocz do zawartości

Pitti Uomo 86


Denior

Rekomendowane odpowiedzi

Może niekoniecznie zupełnie bez skarpetek, bo pewnie panowie noszą takie płytkie jak np ja do balerinek. Przeszkadza mi jedynie eksponowanie nagości do krawata i dziwnie skrócone w tym celu spodnie. Zaraz mam przed oczami ulubiony film z przeszłości " Gang Olsena" :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię mokasynów i loafersów ani chodzenia bez skarpetek w jakikolwiek obuwiu (nie licząc plażowego) natomiast na tych zdjęciach jakoś mnie to bardzo nie razi. Do "kolegów" z południa, to chyba po prostu pasuje:)

 

 

 

Odpowiem czysto subiektywnie - śmiem wątpić w zgodność z rzeczywistością tego cytatu. Koledzy z forum są bardzo poprawni i chwała im za to, ale niektórzy lubią zabawę ubiorem i elegancję z nutą szaleństwa. Dla nich Pitti będzie bez dwóch zdań atrakcyjniejsze niż CMDNS

 

 

Moja ocena też jest czysto subiektywna, nie podoba mi się większość stylizacji na zdjęciach z tego tematu. Jak to zwykle bywa z ocenami subiektywnymi, różnią się od siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego dnia do garnituru w kratkę księcia walii założyłem zamszowe espadryle bez skarpet. Zaraz spotka mnie krytyka? 

 

Takie, a nie inne decyzje uczestników na targach, są przede wszytskim spowodowane pogodą. Kto był latem we Włoszech, ten powinien zrozumieć. Higieną też bym się nie przejmował, bo nikt z "targowiczan" nie kupuje butów na dekadę, ale zwykle zmienia co sezon. Ma kilkanaście - dziesiąt par i moze spokojnie rotować ;)

post-116-0-81657600-1403521323_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pogodą również jest spowodowane noszenie trzyczęściowych garniturów? Jeżeli nie, to gdzie ustawiamy granicę, do której reprezentanci nomen-omen klasycznej męskiej elegancji mogą rozszerzyć swoją retorykę, zza której to granicy wciąż mogą pozostać poza modowym cliche Pitti Uomo (vide krytyka szortów itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawia do mnie argument wygody. Osobiście między innymi z tego względu nie potrafiłbym zrezygnować ze skarpet.

 

Espadryle bez skarpet nie rażą mnie w ogóle.

Nawet jeśli połączenie espadryli z krawatem nie mieści się u mnie ani w kategoriach luzu, ani elegancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitti to festiwal gustów - prezentują się ludzie, którzy dobrze wiedzą, co noszą i co chcą tym osiągnąć.

 

W komentarzach mamy podobny festiwal, ale czy jest sens się o cokolwiek tutaj sprzeczać?

 

Sam oglądam Pitti z zaciekawieniem i uśmiechem na ustach i tyle.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są krytycy i są obrońcy, to normalne że będzie w takiej sytuacji dochodziło do drobnych sprzeczek - wszytko z racji konfliktu światopoglądowego. Osobiście bardzo lubię to włoskie podejście i z przyjemnością oglądam zdjęcia z Pitti. Często i gęsto trafiają się zestawy, jakich bym po prostu nie założył, ale również i ciekawe inspiracje, których mało (z chlubnym wyjątkiem M. Zaremby) jest na naszym polskim podwórku. Wracając jeszcze krótko do sprzeczek - czyż nie są one urocze :-P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaintrygowała (pozytywnie) szara marynarka Pana Luparelli'ego (Sartoria Ripense) z 2-go dnia targów, a w niej przede wszystkim:

- kołnierzo-klapy bez kozerki - jakby klapy szalowe, jednak krój bardzo odmienny;

- od groma butonierek (czyżby marynarka dawała się zapiąć aż pod szyję?)

post-5573-0-48796300-1403640214_thumb.jp

post-5573-0-59488200-1403641222_thumb.jp

Zastanawiam się, jak taka marynarka komponowałaby się z krawatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy ciekawe. Za to liczba butonierek, wg mnie, mniej.

Dokładnie tak samo uważam. Na mój gust poszedł on o 2 butonierki za daleko.

Bliżej jej do kurtki lub bluzy mundurowej niż marynarki...

Ale to chyba bardziej za sprawą tych nakładanych kieszeni z zakładkami i patkami na guziki, niż przez klapy (i dziurki).

'Marynarka wojenna' pasuje? ;)

Już 2 lata temu Pan Luparelli wrzucił na swojego tumblera to (chyba jednak nie jest to szary kolor):

post-5573-0-19150500-1403648301_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ci "chłoptasie" z murku są tam prywatnie? Mnie się wydawało, że to głównie modele - "słupy" reklamowe firm odzieżowych.

Oczywiście nie chodziłem ich pytać, ale reklamy wyglądają bardziej tak jak poniżej i wcale nie są oburzająco kontrowersyjne ... różnicę chyba widać :D

BTW nie uważacie, że niektórzy przesadzają trochę z pastwieniem się nad bażantami z Pitti? Zawsze uważałem, że zamiast miliona słów o tym jak nie może wyglądać mężczyzna lepsze jest jedno zdjęcie z tym jak powinien ;) Najlepiej swoje własne :P

post-210-0-58776600-1403686380_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chodziłem ich pytać, ale reklamy wyglądają bardziej tak jak poniżej i wcale nie są oburzająco kontrowersyjne ... różnicę chyba widać :D

BTW nie uważacie, że niektórzy przesadzają trochę z pastwieniem się nad bażantami z Pitti? Zawsze uważałem, że zamiast miliona słów o tym jak nie może wyglądać mężczyzna lepsze jest jedno zdjęcie z tym jak powinien ;) Najlepiej swoje własne :P

 

Fajne zdjęcie, ale ci kelnerzy to z jakiej restauracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.