Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam oczywiscie za pominiecie tej informacji w poprzednim poscie - szewc to Henryk Duranc - jego adres to al. Jerozolimskie 51 - trzeba wejsc w brame, przejsc przez podworze i dojsc az pod tabliczke z napisem BUTY. Co ciekawe buty, ktore sa wystawione w gablocie wygladaja zle - kiedys rozmawialem z nim na ten temat i wynika to z jakiegos dziwnego podjescia, ze nie warto wystawiac dobrych rzeczy bo i tak sie nie sprzedadza, skora bedzie plowiec a poza tym klienci i tak sa. Podobne podejscie prezentuje zreszta tez opisywany przez Macaroniego p.Tomasz Kowalski - ktory wystawia w gablocie chyba najwieksze buble jakie udalo mu sie zrobic - i posilkuje sie przy tym ta sama filozofia co pan Henryk.

Zamawiajac buty nalezy sie udac najlepiej z wlasnym zdjeciem - i dokladnie wszystko ustalic co do ksztaltu - buty i tak wyjda odrobine inne (kwestia kopyta, ktore bedzie modyfikowane), ale zawsze i tak bylem zadowolny z efektu koncowego. Wybor skor nie jest duzy (wiekszosc pochodzi ze Skoczowa - tak jak u Wieladka) - ale cos tam zawsze ciekawego pod wzgledem kolorystycznym sie znajdzie (na skory egzotyczne nie ma co liczyc). Cholewkarz jest, z tego co kiedys pytalem, ten sam co u Januszkiewicza i Wieladka.

Kolejna rzecz - buty na wystawie i w srodku maja niedbale zrobiony sztuper - ja w wiekszosci przypadkow rezygnowalem z niego(wole buty o mniejszym rancie, a wtedy sztuper jako mi nie pasuje) - ale znajomy zamawiajac u niego buty poprosil o drobniejszy niz byl na butach z ekspozycji - i pozniej jak patrzylem na wykonanie - nie mozna mu bylo niczego zarzucic.

Pierwszy raz jak zaszedlem do p. Henryka bylem juz po wizycie i zamowieniu butów u Januszkiewicza i prawde powiedziawszy nie wierzylem ze cokolwiek sensownego otrzymam na koniec - jedynie dobra opinia mojego kolegi i perspektywa, ze w sumie nie ryzykuje zbyt wiele (3 lata temu para butow kosztowala mnie chyba troszke mniej niz 400zl) sklonily mnie do zlozenia zamowienia.

Zdjecia swoich butow wrzuce dopiero w czwartek bo niestety nie mam teraz dostepu do aparatu.

ps. Tuz obok jest sklep ktory specjalizuje sie w Martensach - wiec jak bede nastepnym razem moge rzucic okiem czy nie ma tych butow, ktorych szukasz saphir.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilkowane i dodatkowo klejone - skora jest mocowana do podeszwy za pomoca malych drewnianych kolkow (ten typ konstrukcji nazywa sie wood-pegged i jest chyba rownie stary co GY) i oprocze tego jest jeszcze przyklejana - podobno jest to rownie wytrzymaly sposob laczenie co szycie - najstarsza pare uzytkuje dopiero 3 lata - ale oznak zuzycia w tym elemencie nie widze. Co do butow to nie ma co sie oszukiwac - nie jest to jakosc kielmana i januszkiewicza - ale bija na glowe 99,9% tego co jest dostepne w sklepach w polsce - nie mowiac juz o dopasowaniu - Ja przymierzam sie teraz do zrobienia lotnikow na tym samym kopycie co szylem niedawno oxfordy (nieco smuklejsze niz kopyta na ktorych normalnie p. Henryk robi buty) i mysle ze beda ok. Tak jak pisalem w czwartek wrzuce zdjecia, ktorejs z moich par - mysle, ze sa one znacznie bardziej miarodajne niz cokolwiek co znajduje sie na wystawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące info + czekamy na fotki.

Zawsze priorytetowo będę podchodził do rodzimego rzemiosła. Dlatego też z miłą chęcią czytam tego typu opinie i tylko żal, że nikt z otoczenia Pana Henryka nie zajmie się choćby "mini-marketingiem" czy też reklamą jego usług.

Strony internetowe naszych czołowych rzemieślników raczej traktowane są po macoszemu - ot ktoś kiedyś zrobił i są :(

O aktualizacji zawartych tam informacji nie wspomnę.

Wiem, że nowa strona Kielmana jest w przygotowaniu i oby ten ruch wytyczył kierunek rozwoju dla pozostałych.

Będąc we Francji słuchałem z jakim zachwytem właściciele i pracownicy firmy AVEL (producent linii SAPHIR) opowiadali o współpracy z John Lobb (podobno czas tam stanął w miejscu dawno, dawno temu) czy J.M. Weston, ale szybko wychwycili z naszego polskiego dialogu słowo KIELMAN, które było im doskonale znane i wypowiadane z dużym szacunkiem. Okazało się, że polskie buty i polska jakość mogą wzbudzać nie mniej pozytywne reakcje jak najbardziej znane i rozpoznawalne marki.

Cieszy mnie zatem, iż zarówno na blogu jak i na forum, poza zachodnimi, pojawia się sporo polskich pozytywnie ocenianych firm i rzemieślników. Myślę, że warto byłoby stworzyć listę najlepszych polskich krawców, szewców i innych rzemieślników.

TOP 5/10 - krawiectwo:

TOP 5/10 - szewstwo:

...

:)

P.S. Dla zainteresowanych ze Stolicy - czarna, ekskluzywna linia Saphir Medaille D'or dostępna u Kielmana właśnie przy Chmielnej 6.

P.S.2. Dziękuję TMS - gdyby w sprawie Dr.M coś się znalazło - poproszę o PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Dzisiaj trochę pochodziłem po sklepach. Z ciekawych (znaczy nieszpetnych) rzeczy:

-wiedenki z nakładanym noskiem Clark's - szyte, na skórze (chyba GY), niebrzydkie, 580zł, za szczupłe dla mnie

-u Wittchena zimowe kamasze w przecenie 30%, aktualna kolekcja zbyt zdobna

-Bata, kilka modeli z szytą kórzaną podeszwą (nie GY, szyte "do wewnątrz buta) - znośny wygląd, tanie, otwarta przyszwa

-Jerozolimskie 51 - konkretny, kontaktowy człowiek, dobre ceny, otwarty na różne pomysły, buty prezentuja się ładnie (te w zakładzie, wystawa jak przedmówcy pisali). Mam dosyć szeroką i wysoką stopę i buty z zamkniętą przyszwą sa dla mnie za szczupłe (fabryczne) więc szycie na miarę ma sens. Powinienem nosić wkładki ortopedyczne, jest mi w nich wygodniej, tylko nie mieszczą się do butów, szewc zaproponował odtworzenie moich wkładek w konstrukcji buta. O cenach pisac publicznie nie wypada ale są konkurencyjne wobec obuwia w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to jako ciekawostkę chociaż w pewien sposób dotyczy tematu (buty, trochę taniej) – znalazłem w tamtym tygodniu dwie pracownie szewskie, chociaż raczej powinienem napisać szewców którzy robią świetne buty (przynajmniej wizualnie) na zamówienie w cenie 150 – 300 EUR (te za 300 EUR to były fantastyczce buty do jazdy konnej). Niestety jest pewien problem a nawet dwa:

Pierwszy to czas wykonania ponad 4 tyg.

Drugi szewcy mają swoje zakłady w Budapeszcie na ulicy Váci (takie Krakowskie Przedmieście w Budapeszcie) niestety nie miałem czym porobić zdjęć, a szkoda … jak będę następnym razem nadrobię zaległości.

Ale jeżeli ktoś planowałby dłuższy pobyt w Budapeszcie lub we Wiedniu (to tylko ok. 250 km) warto się zastanowić, ja te do jazdy konnej zrobiłbym na bank mimo że koń na którym ostatnio siedziałem pewnie już zdechł ze starości (konie nie żyją długo :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Co do butow to nie ma co sie oszukiwac - nie jest to jakosc kielmana i januszkiewicza .....

WITAM,

przespacerowałem się wczoraj do zakładu P. Duranca tuż przed zamknięciem. Potwierdzam, że jakość nie dla skrajnych estetów, ale cena i możliwość wykreowania buta pod własne wskazówki to plusy. Obejrzałem kilka butów i faktycznie z bliska widać "rzemiosło" - widoczne na podklejanej gumą podeszwie ręczne cięcia, ślady kleju. Buty robione na dopasowywanych kopytach, nie można zamówić prawideł. Pan Duranc bardzo rozmowny, bez problemu pokazuje skóry jakimi dysponuje, nie widzi problemu z robieniem butów według projektu. Czas oczekiwania w zależności od obłożenia - generalnie do 1M. Raczej spróbuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

trafiłem na takie dość nietypowe wzornictwo - zawadiacki, wysoki nos.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Buty marki MARIANO MANUEL de ALMEIDA JORGE&FILHOS (Portugalia) skóra wierzch - cielęca, wnętrze - kozia, podeszwa też skóra. Podeszwa przyszywana (metoda "blake" - coż to jest?). Cena około 700 pln.

Co o tym sądzicie, koledzy? czy ktoś na forum używa/ł butów tej marki?

pozdrawiam,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to jako ciekawostkę chociaż w pewien sposób dotyczy tematu [...] warto się zastanowić, ja te do jazdy konnej zrobiłbym na bank mimo że koń na którym ostatnio siedziałem pewnie już zdechł ze starości (konie nie żyją długo :D ).

Właśnie! Ja już od dawna szukam butów do jazdy konnej/oficerek, tylko zależy mi na tym, żeby były z jasnej skóry -ciężka sprawa.

Swoją drogą, znacie jakiś sklep(internetowy) gdzie mógłbym kupić dobre skórzane oficerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marzą mi się takie monki:

Dołączona grafika

Jak myślicie, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowych w GB - cena ok 100 -120 funtów szterlingów, podeszwa GY, świetna jakość itp, czy uszycie u wspomnianego szewca w Warszawie na Alejach - cena pewnie podobna, ale jakość.. no nie wiem sam..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, ja wiem, że to jest forum bespoke, ale pozwolę sobie spytać Was o opinię. Obserwuję zjawisko szycia ubrań na miarę z pewnym zaciekawieniem, ale też z pozycji wyobcowanej, jakbym obserwował bakterie pod mikroskopem ;)

Otóż, chciałbym was spytać o opinię na temat tych butów i czy w komponowałyby się w ogóle z krótkimi spodniami :

http://www.goertz.de/schuhe/herren/akir ... tlisting#X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koledzy, ale ja zawsze chciałem być bakterią :D.

Mi się osobiscie te buty podobają, ale tylko brązowe. To czy będą pasowały do krótkich spodni to zależy od fasonu i długosci spodni: do połowy łydki; za kolano; przed kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wrubel

Dołączona grafika

mój ostatni nabytek.

Całkiem fajna skóra, przyjemna wyściółka (w całości skórzana), podeszwa trochę grubsza - na zdjęciu widać 3 warstwy.

Raczej zdecyduje się na podklejenie gumową zelówką.

Jako że temat brzmi "...trochę taniej" - ujawniam cenę. 69zł - ech, magia allegro, ryzyko nie trafienia w rozmiar zdecydowanie się opłaciło :)

wszelkie komentarze odnośnie urody butów mile widziane

PS

zdjęcie nie jest mojego autorstwa, ale oddaje b.dobrze kolor i wygląd butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.