Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jest przecena na Barker Luton. Ktoś pisał. że są gorzej wykonane niż SP. Nie mogę znaleźć tego posta. Ciekaw jestem, co dokładni było gorzej. Mało mam okazji do noszenia czarnych klasycznych oksfordów, dlatego tanie Barkery są dla mnie kuszącą ofertą. Po za tym w oksfordach Yanko jaki i SP przyszwa nie schodzi się na mojej stopie i to dość znacznie. Lutony podobno dobrze się sprawdzają w przypadku wysokiego podbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest przecena na Barker Luton. Ktoś pisał. że są gorzej wykonane niż SP. Nie mogę znaleźć tego posta. Ciekaw jestem, co dokładni było gorzej. Mało mam okazji do noszenia czarnych klasycznych oksfordów, dlatego tanie Barkery są dla mnie kuszącą ofertą. Po za tym w oksfordach Yanko jaki i SP przyszwa nie schodzi się na mojej stopie i to dość znacznie. Lutony podobno dobrze się sprawdzają w przypadku wysokiego podbicia

 

Z identycznych pobudek zakupiłem Lutony. Przyszwa się schodzi, jakość i skóra zadowalająca. Generalnie uważam, za dobry, budżetowy zakup - adekwatny do potrzeby użycia tylko przy formalnych okazjach. Natomiast poziom Y czy SP to nie jest (przede wszystkim inna półka użytych skór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z identycznych pobudek zakupiłem Lutony. Przyszwa się schodzi, jakość i skóra zadowalająca. Generalnie uważam, za dobry, budżetowy zakup - adekwatny do potrzeby użycia tylko przy formalnych okazjach. Natomiast poziom Y czy SP to nie jest (przede wszystkim inna półka użytych skór).

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Akurat są slight seconds Barker Luton UK 10.5 na Herringshoes, przydadzą mi się takie buty za niewielką cenę, więc w związku z tym mam pytanie - jeżeli 10.5 Shoepassion okazało się po rozchodzeniu trochę za duże, a 10.5 Berwicków dużo za duże (co swoją drogą było o tyle dziwne, że tuż po zakupie były ok, a teraz pływam w nich tak, jakby moim rozmiarem było 9.5), to również Lutony 10.5G będą za duże? Pytam, bo Berwicki mają raczej ogromne kopyta, a i kopyto klasyczne SP do najwęższych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Berwick 3010 w rozmiarze 8 i są trochę za długie, tzn pięta mi lata i obciera, natomiast ze względu na palce musiałęm takie wziąć. Jeżeli chodzi o Barkera, to rozmiar 8 na długość jest ok dla mnie. Co do szerokości i innych spraw, wiadomo, to już sprawa indywidualna. Berwick się mocno rozchodzą, o ile się rozejdą Barker ciężko mi powiedzieć. Natomiast Barker powinny być o pół numeru większe niż Berwick, tak z mojego doświadczenia. Indywidualne preferencje też się liczą. Myślę że z Lutonów odpowiednie byłby dla Ciebie rozmiar 10 jednak, ale to mój domysł. Jakby nie przesyłka do klienta 15 GBP to można zaryzykować, jak płacisz PayPal to zwracają koszty odsyłki (osobiście nie sprawdzałem, ale podobno tak jest i się tym chwalą). Berwick 3010 nie jest ogromnym kopytem. Ogromne to jest Barker 469 G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję znać ;) Jako że prawą stopę mam nieco większą, to chyba jednak zatrzymam ten rozmiar 10.5 - mam wrażenie, że prawej stopy bym w 10 nie wcisnął, a na pewno nie byłoby to od początku komfortowe. Lewa w tej chwili czuje się jak w dobrze rozchodzonym bucie, więc na pewno czekają ją zapiętki i inne cuda, ale poza tym buty są wygodne, skóra - jak na tę cenę - miękka i generalnie wszystko jest z tymi Barkerami w porządku.

 

Swoją drogą - takie seconds to ja mogę codziennie kupować, idę o zakład, że każdy inny sklep wystawiłby te buty jako pierwszy gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, proszę o pomoc dot. koloru oraz doboru rozmiaru.

 

Po długich i nieudanych poszukiwaniach czarnych Oxfordów w sklepach sieciowych, zdecydowany jestem na pierwszą próbę internetową.

 

Mam stopy o wysokim podbiciu (ostatnio mierzone Oxfordy Martinelli w rozmiarze 43 były dobre na długośc, ale przyszwa się nie zamykała, więc jestem naprawdę zielony :/), rozmiar niby 42, czasem wspomniane 43, casualowe 43

 

Ciekawy jestem również czy ktoś wie jak bardzo różnią się kolory: black calf oraz black polished, bo przyznam, że zdjęcie internetowe nie daje wglądu w sprawę...

 

http://www.herringshoes.co.uk/barker/luton_oxford/black-polished/sale 

http://www.herringshoes.co.uk/barker/luton_oxford/black-calf/sale 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie jeżeli zmierzysz długość stóp, wtedy ktoś, kto ma podobną długość pomoże Ci w doborze rozmiaru.

 

Kolory tych butów nie różnią się - są czarne. Jedne wykonane są ze skóry licowej (calf), a drugie ze skóry licowej, ale polerowanej (polished). Ten drugi rodzaj skóry przypomina trochę skórę lakierowaną. Różne były doświadczenia użytkowników, ale generalnie skóra polerowana gorzej przyjmuje kremy i pasty i ta powłoka może pękać. Wydaje mi się również, że skóra polerowana może być gorszej jakości, stąd właśnie takie wykończenie. Jednym słowem lepiej wziąć wersję "calf".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawy jestem również czy ktoś wie jak bardzo różnią się kolory: black calf oraz black polished, bo przyznam, że zdjęcie internetowe nie daje wglądu w sprawę...

 

Mowa tutaj nie o kolorach, ale rodzajach skóry - polished oznacza skórę polerowaną/lakierowaną, który wygląda efektownie (choć raczej sztucznie), po pierwszym użyciu najczęściej brzydko się łamie w nieodwraclany sposób, z każdym wyjściem wygląda to gorzej. Bez dwóch zdań, nie polecam, wybierz calf.

 

Po Edycie: lekko spóźniony, ale potwierdzam zdanie Arona. :-) Dodam jedynie, że mam Barker Anderson w wersji polished burgundy, po wielokrotnym użyciu nie wygląda to źle, ale właśnie rzadziej ich używam z uwagi na szybciej postępującą degradację...

Edytowane przez kolekcjoner21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.