Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałem Barker Luton z herringshoes, nie jestem jednak zbytnio zadowolony.

Przede wszystkim razi niedbalstwo przy pakowaniu. Sklep sprzedający buty klasy wyższej mógłby przyłożyć się do pakowania,

a nie wrzucać luzem metalowe opakowanie pasty czy łyżkę...

 

Buty posiadają co najmniej kilka zadrapań, zarówno na cholewce jak i na bokach podeszwy, brzydko wykonane łączenie pasa na jednym z butów,

ślady na cholewce po woskowaniu (?), niedokładnie wykonane podeszwy

Z jednej strony jestem świadomy, że pochodzą z najniższej linii, z drugiej liczba ubytków nieco irytuje.

W związku z tym mam do Was pytanie - reklamować je, czy czy wady mieszczą się w granicach normy? 

Większość śladów na cholewce powinna zniknąć po aplikacji kremu, gorzej z np. nacięciem na podeszwie. Nie wiem też czy mankamenty nie wpłyną na trwałość

Mam Barker Luton, pisałem o tym wcześniej w tym wątku. Ja miałem za pierwszym razem cięcie na pięcie, za drugim jakieś zadarcie na przodzie cholewki. Za każdym razem skóra na nosku lekko pofałdowana od złego naciągnięcia na kopyto. Do tego krzywo wycięta wkładka i język. Ale pas był lepiej zrobiony i nie było tylu otarć.

 

Ogólnie po cenie i informacji o przecenie, która trwa wiecznie, widzę, że hindusi się nie spisali i Barker z Herringiem na siłę chcą się pozbyć tej partii. Za każdym razem salesi przepraszali i wskazywali bym wybrał inną linię produktów jeśli szukam lepszej jakości wykonania. Miałem wrażenie że są w pełni świadomi jakie badziewie muszą ludziom opychać. W tej samej/podobnej cenie jest linia Loake L1 i tamte buty są o niebo lepiej wykonane niż Barkery! Pas ładnie wyrównany, brak pofałdowanej skóry, wkładka ładnie wycięta. Do tego kopyto Loake L1 jest dużo szersze i dla mnie to plus bo mam szeroką stopę.

 

Wadą Loake L1 jest to, że nie mają czarnych oxfordów toe-cap ze skóry licowej... I tylko dla tego zatrzymałem ostatnią parę Barker Luton. Podzelowałem, wypolerowałem i rozchodziłem. Teraz to bardzo wygodne i rewelacyjnie wyglądające buty, wady widać dopiero z odległości 20cm... NIE ŻAŁUJĘ zakupu!

 

Po pierwsze na Twoim miejscu zażądałbym odebrania butów na ich koszt. Następnie zastanowiłbym się:

1. Czy kopyto tych butów mi odpowiada? Z tego co piszesz wynika że leżą bardzo dobrze. Jeśli tak jest to możesz zaryzykować i poprosić o wymianę z zaznaczeniem żeby przed wysłaniem do Ciebie następnej pary osobiście ją przejrzeli i wysłali taką bez żadnych otarć i innych uszkodzeń. Oczywiście jakieś uszkodzenia i tak będą ale minimalne.

2. Zwróć Lutony i zażądaj pełnego zwrotu, razem z kosztami wysyłki bo to obraża Cię jako klienta otrzymać takie buty. Tylko bez  bluzgów bo oni są mili :) Podejrzewam że z przesyłką zabawa wyszła Cie z 650-700zł. Oszczędź sobie jednej imprezy i dołóż do 699zł i zastanów się nad zamówieniem: 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black-calf.html

albo 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black-calf.html

Ładne klasyczne czarne oxfordy z lepszym współczynnikiem cena/jakość. Czyli cena podobna to jakość będzie lepsza niż w Lutonach. Najlepiej zamówić po parze z obydwu modeli i wybrać te, które lepiej leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heathcliff

Wiem, czytałem Twoje posty przed zamówieniem Barkerów i wzbudziły one moje wątpliwości. W uwagach przy zamówieniu napisałem o wadliwych modelach, jakie trafiały do Polski. Prosiłem o to, aby szczegółowo sprawdzono buty przed wysyłką. Obawiam się, że uwag w ogóle nie czytali...

Niedbalstwo sklepu przy kontroli jakości i szczególnie przy pakowaniu negatywnie zaskakuje. 

 

U mnie  nosek/wkładka/ozorek jest wykonany poprawnie, irytują jedynie zadrapania i szczególnie wykończenie pasa otokowego.

Myślę, że Twoja teoria jest prawdziwa - buty Newcastle/Nevis wykonane w UK są wykonane o niebo lepiej, ciężko było doszukać się jakichkolwiek niedoróbek.

Nie chcę negatywnie nastawiać się do marki po tym zdarzeniu, ale to z pewnością ostatnia para Barker z serii Imported jaką zakupiłem.

Zażądałem zwrotu towaru lub obniżki ich ceny o połowę. Kwotę typową dla polskich sieciówek jestem w stanie zaakceptować, tym bardziej że wykonanie Barkerów nie jest od nich lepsze!

Nie mam zamiaru tracić czasu i energii na weryfikowanie czy tym razem skóra jest nacięta, czy obcas krzywo, czy jeszcze co innego.

 

Przy wykorzystaniu kodu rabatowego za subskrypcję kanału FB cena Berwick jest dokładnie taka sama.

Dokładnie taki będzie mój krok o ile Barkery zostaną zwrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - mam małe pytanie. Przy pierwszej przymiarce prawy but sprawia wrażenie szytego na miarę, jest idealny, przyszwa oxford rozchodzi się na 0,5cm.

W lewym bucie natomiast już teraz schodzi się całkowicie. But generalnie jest odpowiedni na wymiar, ale nie jest mocno dopasowany, a tak lubię.

Czytałem, że buty Goodyear powinno zamawiać się nieco przyciasne, bo potrafią się rozejść nawet o pół numeru.

 

 

Boże broń przed przyciasnymi butami - ja staram się tak dobierać rozmiar, aby od razu były wygodne. Być może jest to kwestia indywidualna (cechy stopy i jej zmiany w ciągu dnia), ale ja nigdy nie kupiłbym (nie zaczął użytkować) przyciasnych. Nigdy mi się nie zdarzyło, od początku wygodne buty po rozbiciu stały się zbyt luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barker Connor

Pierwsze wrażenie - solidne, poprawne do bólu woły robocze (czyli w to mi graj). Coś więcej napiszę jak je rozchodzę i wejdą do regularnej służby.

 

EDIT: buty idą do zwrotu, mają wadę fabryczną  :(

Te zwracam, zamówiłem nowe. Zalando przeprosiło i dało 20% rabatu.

post-215-0-85687300-1424249470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym bucie w okolicach wkładki po lewej stronie wystawał jakiś plastikowy? biały element, 2-3 mm. Nie wiem czy to jakaś resztka zaschniętego kleju czy co innego. Uciskał duży palec u nogi i pewnie gdybym wybrał się z tym na miasto doszło by do rozlewu krwi. Nie dało się go usunąć, a nożykiem nie chciałem operować. W przypadku zakupów przez internet mam teraz zasadę, że zwracam jak najdrobniejsza rzecz nie pasuje. 

Lewy but był ok. Z tego co teraz widzę, został ostatni model w rozmiarze 44. 

 

Zadzwoniłem na infolinię Zalando, ponieważ buty w sumie ładne i chciałem wymienić tylko że na inną parę w tym samym rozmiarze. Pani przeprosiła i powiedziała że najlepiej będzie zamówić jeszcze jedną parę, a w międzyczasie ten towar zwrócić. Opłaciło się, dostałem 20% rabatu, czyli w sumie buty będą mnie kosztować 560 zł zamiast 660 zł. 

 

Jak przyjdą (mam nadzieję że już bez niespodzianek) to zrobię więcej fotek, bo to jednak okazja. Ciekawy kolor, w jasnym słońcu trochę podchodzący pod zielony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła nowa para, tym razem bez żadnych wad i w niższej cenie (559 zł)  ;) niestety ostatni artykuł został z niewiadomych przyczyn jeszcze podwyższony i teraz kosztuje 969 zł :( nie wiem czy bym kupił za taką cenę, bo jestem głównie łowcą okazji. Uwaga dla chętnych, jeżeli okaże się że nagle znaleźli 2 artykuły to pewnie wrzucili w sprzedaż ten mój z wadą.

 

Ogólnie wrażenie tym razem bardzo pozytywne. Świetnie wyprofilowane, klasyczne do bólu, myślę że będę je zajeżdżać całą wiosnę :) Kolor wpada w oliwkę delikatnie, zamsz nie jest włochaty. Zapach skóry świetny. GYW, made in England, dainite sole. W pudełku klasycznie - worki, dodatkowe sznurówki i łyżka. Niedługo zacznę je łamać, chociaż już po pierwszej przymiarce widzę że rozmiar jest prawidłowo dobrany i nie będzie problemu z rozchodzeniem. Z Barkerem mam bardzo dobre doświadczenie. Będąc wytrwałym można trafić na perełki. 

 

Tak zdjęcia na szybko:

 

post-215-0-52829700-1424729471_thumb.jpg

 

post-215-0-48638700-1424729388_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor :)

 

Może ktoś się orientuje jak jest z rozmiarówką Barkera tj  czy jest większa niż standardowo ?. Chcę zamówić Barker Nevis (dostepne tylko  kopyto o szerokości G) noszę rozmiar 43 czyli UK 9, długość stopy lewej 29 cm,  Brać tak jak zawsze czy może 42,5 ze względu na szerokość( bo wolałbym F ale nie ma)   ?.  Jak w ogóle jest z tą szerokością w Barkerach, bardzo szerokie jest to G ? Dodam jeszcze że prawą stopę mam o 0,5 cm mniejszą niż lewą, ale w sumie to radzę sobie  z tym całe życie (głównie przy pomocy wkładek ) więc zawsze dopasowuję but do lewej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan nie ma czegoś takiego jak G Barkera... Barker, Loake i inne dobre marki mają kopyta, które mają numery/nazwy. W ramach np Loake jedno kopyto w tęgości G może być takie że się w nie nie zmieścisz a w G innego kopyta będziesz pływał. Jak pytasz o to czy dany but jest szeroki to spytaj czy dane kopyto, podaj jakie, w tęgości G jest szerokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor :)

 

Może ktoś się orientuje jak jest z rozmiarówką Barkera tj  czy jest większa niż standardowo ?. Chcę zamówić Barker Nevis (dostepne tylko  kopyto o szerokości G) noszę rozmiar 43 czyli UK 9, długość stopy lewej 29 cm,  Brać tak jak zawsze czy może 42,5 ze względu na szerokość( bo wolałbym F ale nie ma)   ?.  Jak w ogóle jest z tą szerokością w Barkerach, bardzo szerokie jest to G ? Dodam jeszcze że prawą stopę mam o 0,5 cm mniejszą niż lewą, ale w sumie to radzę sobie  z tym całe życie (głównie przy pomocy wkładek ) więc zawsze dopasowuję but do lewej nogi.

Musiałbyś podpowiedzieć jakich producentów nosisz ten r. 43. 

Barker jak dla mnie ma "normalną" szerokość, w moich Connor i Lambourn jest oznaczenie 10 F. Koresponduje to z moją europejską rozmiarówką 44 (może poza Batą, która jest 44 a powinna być 45). Polskie marki takie jak Wittchen, Gino Rossi i Venezja też nosiłem 44. Yanko - kopyto 960 i rozm. 10 UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan nie ma czegoś takiego jak G Barkera... Barker, Loake i inne dobre marki mają kopyta, które mają numery/nazwy. W ramach np Loake jedno kopyto w tęgości G może być takie że się w nie nie zmieścisz a w G innego kopyta będziesz pływał. Jak pytasz o to czy dany but jest szeroki to spytaj czy dane kopyto, podaj jakie, w tęgości G jest szerokie. 

 

Ok rozumiem, w zasadzie to niby wiedziałem to wcześniej ale jakoś mnie  zaćmiło gdy pisałem to pytanie :oops:  dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podpowiedzieć jakich producentów nosisz ten r. 43. 

Barker jak dla mnie ma "normalną" szerokość, w moich Connor i Lambourn jest oznaczenie 10 F. Koresponduje to z moją europejską rozmiarówką 44 (może poza Batą, która jest 44 a powinna być 45). Polskie marki takie jak Wittchen, Gino Rossi i Venezja też nosiłem 44. Yanko - kopyto 960 i rozm. 10 UK. 

 

Np Ecco noszę 43 i zawsze trafiałem w  punkt.

 

Sprawdziłem, w Nevis jest kopyto 386. Te Barkery to mają być pierwsze moje buty z trochę wyższej półki, jednocześnie pierwsze w których producent podaje nr kopyta.

 

Zrobiłem tak, że na próbę zamówiłem buty na Zalando, gdy rozmiar nie będzie pasował to zrobię zwrot. Przy okazji posiądę niezbędną wiedzę na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem twój wpis już wcześniej zanim zamówiłem buty, opis  bardzo przydatny. Można by zaapelować do osób które mają więcej modeli o różnych kopytach o takie wpisy. Twój opis w sumie zachęcił mnie do sprawdzenia tych Nevisów bo napisałeś, że  mimo tego iż kopyto jest szerokie to wygląda na smukłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem dzisiaj te Nevisy. Jako, że to moje pierwsze buty z tej półki, nie mam za bardzo punktu odniesienia do oceny. Wrażenie pierwsze - solidność, drugie skóra dość  twarda. Na pierwszy rzut oka wydały mi się zbyt szerokie (czego najbardziej się obawiałem). Po założeniu (na dość grubą skarpetkę) okazało się że mój odwieczny problem jest aktualny. Lewy but na długość idealny, szerokość do zaakceptowania, wysokość podbicia ok. Prawy zbyt duży, na długość w ostateczności mógłby być, natomiast szerokość kopyta na tyle duża że  przeszkadza, podbicie ok. Wygląda na to że lewą stopę mam nie tylko dłuższą ale też szerszą.  I teraz dylemat odsyłać czy zostawić ? Pierwsze wrażenie było takie że jednak odsyłać i szukać innego kopyta o tegości F, lub ten sam model G ale 42,5. Jednak sam kształt mi się podoba i lewy but jest ok więc w sumie może lepiej zostawić (normalnie cierpienia młodego Wertera :) ) .

 

Teraz zalety - żonie się podobają :) orzekła że jak na tą szerokość wyglądają na smukłe  (chyba podobnie oceniła żona Heathcliffa więc coś musi być na rzeczy), potwierdzam też że tył buta  jest tak wyprofilowany że dobrze trzyma piętę, bardzo mi to odpowiada. Po pierwszym założeniu (może dzięki szerokości) oceniłem je  jako wygodne, nic nie ociera, w zasadzie od razu można zacząć użytkować bez specjalnego rozchodzenia. Jutro wrzucę zdjęcia. A sam jeszcze się zastanowię co zrobić bo kuszę mnie również Berwicki 3010 lub 2639 (tęgość F).  Może ma  ktoś doświadczenia z obiema firmami i jest w stanie   porównanać  jakość Berwicków w stosunku do Barkerów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z prawy but spada na mięcie jak chodzisz? Bo jeśli tam nie odczuwasz tego dyskomfortu wypadającej pięty to jest ok. Ja mam podobnie z różnicami w długości i szerokości stóp. Dobieram buty na styk tak by mniejsza stopa nie latała do przodu za bardzo i pięta nie wypadała i na tyle duże żeby większa stopa dała radę się zmieścić i rozchodzić buta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne :) Ale przynajmniej wiem jak pasują do mnie te kopyta... Na kopycie 3625,bo jest dla mnie idealne, kupiłem sobie Herring Reading w zamszu i planuję zakup Herring Hampstead na kopycie 026G. Niby to kopyto 026 było najwęższe ale ma dużo miejsca w palcach, w śródstopiu mam nadzieję że się rozbije no i wygląd tego modelu mnie powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Więc po kolei.

Zakupiłem ostatnio w Zalando w cenie promocyjnej (bodajże 790 zł) buty Barker Grant  Rosewood Calf / Cedar Grain

Przesyłka dotarła wczoraj. Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka, hmm brak woreczka. 

But na pierwszy rzut oka wygląda rewelacyjnie, piękne połączenie kolorów i faktury skóry.

 

2w2lt3r.jpg

 

 

Ale już drugi but po wydobyciu z czeluści papierowej otuliny całe to pozytywne wrażenie psuje. 

 

Na pierwszy rzut oka widać różnicę kolorów na noskach do tego nosek prawego buta wygląda

jakby został pokryty siatką pęknięć farby. Dalsze oględziny uwydatniły wady, moim zdaniem, 

dużo bardziej bolesne. Na cholewce liczne przebarwienia, Szwy przy przyszwie na prawym

bucie wyraźnie zbiegają się po wewnętrznej stronie buta tworząc zwężony pasek wzdłuż dziurkowań. 

Ale to co najbardziej rażące to pomarszczona skóra na pięcie prawego buta.

Jest też wyraźna rysa na nosku ale w miejscu mniej widocznym. Poniżej zdjęcia. 

 

2is9zwm.jpg

 

1441ugn.jpg

 

122yww4.jpg

 

 

29vgo3o.jpg

 

23jih3t.jpg

 

29nxf13.jpg

 

Po przymierzeniu okazało się że buty lezą bardzo dobrze i czuję się w nich komfortowo,

choć prawy but jet minimalnie luźniejszy. Poza tym bardzo podoba mi się ich wygląd ogólny

oraz fakt że dzięki fakturze jaśniejszej skóry praktycznie nie widać naturalnych załamań

cholewki wynikających z użytkowania. Zatem zastanawiam się czy ich nie zatrzymać,

pomimo wymienionych wad, oczywiście przy odpowiednio obniżonej cenie.

Wymiana na parę pozbawioną wad na razie nie wchodzi w rachubę ponieważ brak już tego numeru. 

 

Piszę z dwóch przyczyn, by dopytać czy przebarwienia widoczne na noskach i cholewce

da się zniwelować kremem koloryzującym a marszczenia na pięcie wyrównać odpowiednia szpachlą?

Jeśli tak to rozpocznę dyskusję z Zalando na temat jakiegoś sensownego upustu. 

 

Druga przyczyna to fakt iż odniosłem wrażenie że Zalando lub ich dostawca upycha wybrakowany towar w ramach 1 gatunku. 

Nie wiem czy akurat nie miałem szczęścia ale myślę że warto uważnie obejrzeć produkty zamawiane przez ich stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Barker w niższych liniach (tak jak ta Creative) bywają słabo wybarwione. Krem koloryzujący sporo pomoże, a tymi marszczeniami na pięcie bym się nie przejmował. Zrobiłeś bardzo dobre zdjęcia, wyślij je do Zalando, powinieneś otrzymać lepszą ofertę cenową. Jeżeli cena buta spadnie poniżej 700 zł, ja bym je zatrzymał (choć ile co dla kogo jest warte to oczywiście kwestia indywidualna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, moje Barkery z zalando przyszły uszkodzone. Od razu napisałem do nich, przeprosili i dali kod rabatowy. Myślę, że możesz liczyć co najmniej na 20% - jeśli nie więcej. Jednocześnie zamówiłem zwrot i nowe buty. Kurier przyniósł nowe i zabrał stare. Faktycznie może być tak, że na zalando trafiają artykuły z drugiego rzutu, że tak się wyrażę. 

Ogólnie myślę, że dostałeś buty po czyimś zwrocie (i ten ktoś zatrzymał sobie woreczek ;) ) W mojej ocenie buty są na tyle ciekawe że bym je zatrzymał. 

 

Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony, czego zdjęcie prezentuje poniżej: 

post-215-0-17054900-1427990113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.