Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się zdarzyło odesłać jedną parę. Miałem wrażenie, że mogły być przez kogoś używane, a w zasadzie pewnie bardziej przymierzane, bo przy dokładnych oględzinach podeszwy widać było, że nie jest idealnie gładka, taka lekko chropowata. Może ktoś przymierzył, nosił, np. nawet po domu gdzie podłoga czy dywan/wykładzina nie były idealnie czyste ale wystarczyło by na podeszwie zostały ślady.

Odesłałem z powodu rozmiaru i pewnie kupił je ktoś kolejny,  bo po jakimś czasie rozmiar zniknął ze strony .Tak więc możliwe, że jeden egzemplarz butów może de facto przechodzić przez kilka par rąk i tego rodzaju "skazy" co w twoim egzemplarzu , mogą w ten sposób powstać.

Ale buty ogólnie fajne, na twoim miejscu próbowałbym targować i zostawił je sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barker Grant (zamszowe) kupiłem kilka lat temu na wyprzedaży u Śledzia za 100 funtów (50% ceny). Pierwszy gatunek. Nie trafiłem z rozmiarem, ale to już inna rzecz.

 

Wspominam o tym, bo wg mnie 1. cena 790 zł to nie jest jakaś super-okazja-w-czepku-się-urodziłem, 2. mnie to wygląda na II-gi gatunek - jak się klient nie awanturuje, to sklep jest mocno do przodu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,


 


Zastanawiam sie obecnie nad zakupem tych Berwickow: http://www.sklep.kla...dark-brown.html


 Czy ktos ma z nimi jakies doswaidczenia? Generalnie mam dosc tega stope i rozmiar G Barkera jest dla mnie idealny. Jak sie maja Berwicki tegoscia do Barkerow?


 Czy roznica tych 300zl w cenie miedzy Berwickiem i Barkerami Nevis powinna byc znaczaco widoczna w jakosci obuwia?


 


Zasadniczo chcialem kupic herring knightsbridge, ale wszystkie sztuki w rozmiarze 8,5 juz mi wykupili ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

To mój pierwszy post na tym Forum.

 

Chciałbym kupić buty na skórzanej podeszwie i ich nie zelować. Wstępnie rozważam trzy modele i byłbym wdzięczny za uwagi:

 

1) Barker Nevis Walnut Calf

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/385,barker-nevis-walnut-calf.html

 

2) Berwick 2428 Dark Brown

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/443,berwick-2428-dark-brown.html

 

3) Shoepassion 544

 

http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-544.html

 

Mierzyłem już MEKA 4733 i choć jako patriota dopłaciłbym za polskość 10%-20% to wydaje mi się, że taką cenę można kupić coś znacznie lepszego.

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4733,355.html

 

Mam stopę średniej szerokości, typu A (układ palców) z dość wysokim podbiciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś forum to wiesz, że jeśli wykluczasz zelowanie to jednocześnie wykluczasz Berwick . Według mojej wiedzy pozostałe dwa prezentują podobny poziom wykonania - przy czym tęgość G u Barkera jest dość obszerna więc przy wysokim podbiciu może Ci się fajnie schodzić przyszwa , w Shoepassion wizualnie "ozdoby" wydają się subtelniejsze. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mierzyłem już MEKA 4733 i choć jako patriota dopłaciłbym za polskość 10%-20% to wydaje mi się, że taką cenę można kupić coś znacznie lepszego.

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4733,355.html

 

Mam stopę średniej szerokości, typu A (układ palców) z dość wysokim podbiciem.

  Nordowi bardzo te buty wyszły, szczególnie te. Fantastyczna skóra, super kopyto, wybarwienie, dokładność szycia, miałem wiele razy ten but w ręce.    Kupiłbym go w cenie Gordonów, 1100 za te buty stanowi dla mnie skuteczną barierę!

Cenę można dyktować, jeśli się jest wiele lat na rynku, jak się startuje powinno się Klienta zachęcić, zachętą dla mnie nie jest powieszenie drewnianych  tulejek i frędzelków na końcu sznurowadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oni są na rynku już wiele lat. Mnie od tej marki odstrasza jakość ich niższych linii... Karygodna jakość w astronomicznej, jak za ten produkt, cenie. To przekłada się u mnie na takie samo traktowanie ich marki MEKA. Pewnie jakość Berwicka a cena Barkera. Widziałem na żywa dwie pary butów MEKA i wyglądały na dobrze zrobione. Lepiej niż modele brytyjskich firm uszyte w Indiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Barker

Grant

Zalando

 

Ciąg dalszy, końcem historii zarazem będący ...

 

Stronkę temu przedstawiłem Wam początek historii związanej z moimi zakupami w Zalando, wraz z obszerną dokumentacją fotograficzną. 

 

Podjąłem wówczas próbę rozmowy z serwisem i zaproponowałem obniżenie ceny za w/w buty. Wygląda jednak na to że polityka firmy obecnie zmierza w innym kierunku niż by wynikało z wypowiedzi braci forumowej. Okazało się bowiem że na rabat wynikający z wad produktu nie mam co liczyć co jasno i dobitnie mi wyjaśniono. Odesłałem więc buty otrzymując na otarcie łez rabat 20% na kolejne zakupy. 

 

Ok tydzień później ten sam model był dostępny w moim rozmiarze, cena wraz z rabatem była bardzo zachęcająca więc zamówiłem dodatkowo parę Barker Albert bodajże. Kilka dni potem dotarła przesyłka, otwieram "patrzam" a to ta sama para Grantów którą wcześniej odesłałem. Po chwili zastanowienia napisałem kolejną rozprawkę pod adresem Zalando. Okazało się że odsyłając tę parę wybrałem jako powód opcję inną niż towar wadliwy (prawdopodobnie zaznaczyłem: "cena nieadekwatna do jakości"). Dlatego też buty wystawiono ponownie pomimo całego zamieszania które wokół nich uczyniłem. Do tego Albert okazały się ciut za luźnie i mocno poobcierane na bokach w transporcie (brak woreczka). Odpowiedź ponownie standardowa, coby zwrotu dokonać i że 20% na kolejny zakup. 

 

Jako że butów potrzebowałem (po prawdzie podobają mi się niezmiernie), po uwzględnieniu wykorzystanego 20% rabatu zdecydowałem się zatrzymać Granty i odesłać parę Albertów. Tak więc wygląda kwestia zakupów, zwrotów i rabatów w Zalando, przynajmniej w moim przypadku.

 

A co do Barkerów to już podzelowane, dzielnie stawiają odpór deszczowej pogodzie i najeżonym kamykami chodnikom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Kupiłem w klasycznych butach Barker Grant Cedar. Wziałem 3 pary, żeby wybrać odpowiedni numer i w piątek dostałem przesyłkę.

Niestety na rozmiarze, który mi pasuje buty mają trochę "śladów" - poniżej foty.

Na prawym i lewym po prawej stronie na przyszwie widać wygniecenie skóry, które ma ciemniejszy kolor. Jest to wyczuwalne pod palcami. Prawy but po lewej stronie przyszwy ma podobną kropkę. No i na koniec na prawym bucie, na górnej części noska widać plamkę, która wygląda jakby była w strukturze skóry (skaza?).

Biorąc pod uwagę półkę cenową tych butów (ja zapłaciłem 1090 PLN), czy powinieniem oczekiwać butów bez takich śladów?

Zakładam, że te ślady nie zejdą z czasem.

Pani z obsługi sklepu powiedziała, że takie ślady (te wygniecenia) mogą powstawać od przymierzania butów (chociaż na innym rozmiarze, który dostałem nie widziałem niczego takiego, a ślady przymierzania były). Zaproponowano mi rabat w wyskości 100 PLN. Wolałbym buty bez "uszkodzeń", ale niestety nie mają tego rozmiaru na wymianę.

I teraz zastanawiam się, czy zostawić sobie tą parę, czy może oddać i zamówić z herring albo schoe healer (czy z tych sklepów mogę oczekiwać butów bez takich śladów?).

 

Będę wdzięczny za porady dotyczące tych wad. To moje piersze buty kupowane trochę z wyższej półki (w stosunku do tego co noszę obecnie) i nie wiem do końca czego się spodziewać.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

post-3927-0-01346900-1435606238_thumb.jp

post-3927-0-73060700-1435606529_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nykers - 1000 PLN to już poważny wydatek i uważam, że masz prawo oczekiwać wiele. Barker to poważna firma. Pokazane przez Ciebie wady, kwalifikuję buty jako Seconds.

100 pln to zdecydowanie zbyt mało - dla mnie buty, z tej półki cenowej,  w takim stanie,  nie są warte więcej niż 700 PLN

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj przleciały do mnie barker luton, wyglądają ok, tęgość ok, ale maja jeden mały defekt:

66783f8cba56.jpg

 

1f23e744d8b6.jpg4d107c007547.jpg

 

Po ubraniu widać wgniecenie, prawdopodobnie (tak mi sie wydaje) skórę ciągnie języczek który mocuje język .

 

Zaproponowali mi darmową wymianę lub zwrot 50% ceny.

Zastanawiam się co z tym zrobić.

 

Jak na buty za 50 funtów (po zwrocie) to chyba warto zostawić.

Może odklejenie tego języczka pomoże ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Panowie, zgodnie z Waszymi sugestiami i bardzo dobrymi opiniami zamówiłem ostatnio dwie pary Barkerów na Zalando.

 

Skorzystałem z przecen na poziomie -50% i upustów -40zł dla każdej z tych par, dzięki czemu cena wyniosła niewiele ponad 500zł za parę.

 

https://www.zalando.pl/barker-oksfordki-rosewood-bk512a023-o11.html

https://www.zalando.pl/barker-perth-eleganckie-buty-brandy-bk512a026-g11.html

 

Moja opinia pokrywa się z dotychczasowymi, buty mają na sobie drobne zarysowania, ślady przetarcia wykończenia wewnątrz i chyba spróbuję w związku z tym uzyskać częściowy zwrot.

 

Jednak jedna rzecz jeszcze nie daje mi spokoju. Do jednej z par butów była dołączona ściereczka oraz 2 woreczki. W drugim kartonie nie było takich dodatków. Gdzieś też czytałem, że Barker dodaje łyżkę do butów, ale tej nie było w obu opakowaniach.

 

Stąd moje pytanie: czy woreczki i szmatka są na standardowym wyposażeniu producenta i brak w moim kartonie jest spowodowany pewnie nieuczciwą poprzednią osobą, która je mierzyła?

 

Pytanie nr 2: buty są bardzo sztywne, czy tak już mają, czy dopasują się do nogi?

 

Pytanie nr 3: To i tak najdroższe obuwie jakie zakupiłem w życiu i chciałbym żeby dobrze służyło, polecacie coś konkretnego w gestii dbania o te modele?

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aspirujący: less is more

- drugie buty to "skóra polerowana" - czyli skóra pokryta tworzywem sztucznym, nie chłonie kosmetyków - nawet po przecenach to jak zakup zawiązanej muszki,

- większość producentów dodaje woreczek/ki - ich brak może świadczyć o cwaniactwie poprzedniego kupującego. Natomiast w swoich Bakerach z Herringahoes nie miałem łyżki,

i normalnie napisałbym sakramentalne "dołóż i kup Yanko", to sącząc kawę i spoglądając na buty z linków z Zalando i na Yanko oczekujące na dzisiejsze wyjście... nie mogę się opanować z poradą "oddaj Barkery do Zalando i kup Yanko". Naprawdę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.