Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

2 nowe nabytki z KJP. Na plus niewątpliwie sprawna przesyłka, od zamówienia do otrzymania nieco ponad tydzień, w tym ponad dzień roboczy w urzędzie celnym. Na minus - podatek doliczony przez nasze drogie (dosłownie!) służby.

Jakość naprawdę super.

 

VAT ci doliczyli?

Cło zapewne nie...

Jaką firmą nadana była przesyłka.

 

Chcę zamówić jedną lub dwie rzeczy z USA i się zastanawiam jak to z cłem i Vatem będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nowe nabytki z KJP. Na plus niewątpliwie sprawna przesyłka, od zamówienia do otrzymania nieco ponad tydzień, w tym ponad dzień roboczy w urzędzie celnym. Na minus - podatek doliczony przez nasze drogie (dosłownie!) służby.

Jakość naprawdę super.

Ile zatem wyszły Cie obie bransoletki z przesylka i podatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT ci doliczyli?

Cło zapewne nie...

Jaką firmą nadana była przesyłka.

 

Chcę zamówić jedną lub dwie rzeczy z USA i się zastanawiam jak to z cłem i Vatem będzie...

 

Z obliczeń wynika, że doliczyli 23% podatku, liczonego (o dziwo) od kwoty razem z wysyłką, a nie od wartości samych bransoletek. Nadane było Fedexem, bo tylko taka opcja jest w sklepie.

 

 

Ile zatem wyszły Cie obie bransoletki z przesylka i podatkiem?

 

Koszt bransoletek (98$ za 2 sztuki), wysyłka (30$) i podatek (92zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obliczeń wynika, że doliczyli 23% podatku, liczonego (o dziwo) od kwoty razem z wysyłką, a nie od wartości samych bransoletek. 

 

 

Żadne o dziwo. Inaczej każdy biznes z kimś spoza Unii robiłoby się tak, że cena towaru byłaby symboliczna, a reszta to byłby koszt wysyłki  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Matko bosko pińcet złotych za dwie bransoletki.
Na bogato.


Na bogato to jakiś czas temu była sprzedawana bransoletka Burberry - prosty rzemień grubości niecałego centymetra z prostym zapięciem za (podaję z głowy) coś ponad 800zł...
Tutaj niestety swoje robią koszty wysyłki i podatki, wynoszące blisko połowę wartości zamówienia. Osobiście to zamówienie traktowałem jako swoisty "poligon doświadczalny" do zamawiania czegokolwiek z USA, więc nie narzekam.
Ale żeby zakończyć dyskusję "drogo vs. tanio" - za jakieś 3 tygodnie planuję zamówić kolejną 1-2 bransoletki od KJP (bo naprawdę bardzo mi się podobają, szczególnie dość nietypowe połączenie czarnego z brązem), więc jak ktoś jest chętny by się przyłączyć (i najlepiej jest z Warszawy), to zapraszam, zawsze kilkanaście dolarów do przodu na kosztach wysyłki.
 

Tak z ciekawości - w jakim kraju wyprodukowano te bransoletki?

 

"hand crafted in Rhode Island", czyli robione w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KJP ma przebicie godne pozazdroszczenia, bo cena takiej jeden bransolety łącznie ze zleceniem na kotwiczki i dobry sznurek to jakieś 2-3$. Przy ich cenie 60$/sz. mamy 2000-3000% marży :)

 

Korzystając z okazji, nowy nabytek. Przy ostatnim wyjeździe do Hiszpanii jakoś tak wyszło ;)  że poznałem pracownicę w fabryce Massimo, W cenie wyprzedażowej, z niewielką marżą wczoraj przyszły buty z ich aktualnej kolekcji:

post-1121-0-52173400-1369939471_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ciekawe opcje 'ekonomiczne' :) (i przesyłka w cenie)

 

http://store.trashness.com/product/anchor-bracelet

 

Trochę mały wybór, ale koraliki ciekawe, choć nie każdy by je założył.

Szkoda tylko, że "one size fits all", czyli przy moim dość chudym nadgarstku dostałbym bransoletkę za duża o 2-3 rozmiary i ten rewelacyjny "eloeloziomal" look z bransoletką gdzieś w połowie dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały wybór, ale koraliki ciekawe, choć nie każdy by je założył.

Szkoda tylko, że "one size fits all", czyli przy moim dość chudym nadgarstku dostałbym bransoletkę za duża o 2-3 rozmiary i ten rewelacyjny "eloeloziomal" look z bransoletką gdzieś w połowie dłoni...

Tanin, nie wiem jak chudy masz nadgarstek ale ja mam 16cm obwodu i bransoletki z trashnessa sa idealne, nie sa zbyt luzne, ale nie sa tez zbyt ciasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanin - też mam chudy nadgarstek i bransoletki z Trashness sie sprawdzają :)

 

To dobrze, chętnie jakąś zamówię, bo wzory interesujące.

Problem ze mną jest taki, że nie trawię luźnych bransoletek - bransoletka ma być w miejscu przeze mnie założonym i już. Mam parę prostych rzemieni z metalowym zapięciem, gdzie luz między bransoletką a nadgarstkiem jest "na palec" i to już jest dla mnie zdecydowanie za dużo, przeszkadza mi ciągłe "latanie" bransoletki.

Ale z łatwością wyobrażam sobie ludzi, którzy nie mają tego problemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki ładne ale gdzie wódka ?! :) Czy w spinkach jest jakiś kamień szlachetny?

Wódka w swoim czasie ;)

 

 

Strzelam, że to jest onyx. Coś dziwnego dzieje się na zdjęciu ze spinką po prawej stronie (lewy dolny wierzchołek kwadratu). To ubytek stali/złota czy cień?

Tak to jest onyks. Masz racę, jest mała "skaza", wygląda to na ubytek srebra bądź nadmiar onyksu jednak w realu nie jest to tak mocno widoczne jak na zdjęciu a cenowo spinki były atrakcyjne więc będę umiał z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Korzystając z okazji, nowy nabytek. Przy ostatnim wyjeździe do Hiszpanii jakoś tak wyszło ;)  że poznałem pracownicę w fabryce Massimo, W cenie wyprzedażowej, z niewielką marżą wczoraj przyszły buty z ich aktualnej kolekcji:

...

Hmm, jesteś pewien, że to aktualna kolekcja? Ja kupiłem na ostatnich (zimowych) przecenach w Massimo identyczne buty tylko brązowe. Pełen spontan za 120 zł, trochę ryzykowałem bo noszę 42 a buty były 41 - rozchodziły się jednak idealnie :D 

To teraz czekam na przecenę niebieskich w PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.