Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że widać że to zdjęcia producenta, a nie moje własne. Niestety nie mam w domu odpowiedniego sprzętu żeby zrobić zdjęcie takiej jakości. Na drugi raz będę to zaznaczał w poście ze specjalną dedykacją dla co poniektórych użytkowników. ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że widać jakie są różnice pomiędzy butami. Jest już ciemno, a w domu mam tylko sztuczne światło - w dodatku zdjęcie robione na szybko telefonem. Notabene, byłem w tych butach na ostatnim spotkaniu forumowym, jednak jeszcze na pierwszym kopycie. Zdjęcie powyżej prezentuje buty w drugiej odsłonie. Zależało mi bowiem na kopycie maksymalnie wyszczuplonym. Dodatkowo jest jeszcze kilka kosmetycznych zmian na cholewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przynióśł kurier DHL :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W Twym wpisie pod tematem dotyczacym Monk Shoes masz calkowita racje. Nie skomentowac tych butow, to grzech najzwyklejszy i mialem zamiar go nie popelniac .... ale ma uwage przyciagnelo cos zupelnie innego w temaci "nowe nabytki", co swa elegancja za zadne skarby nie moze byc przyrownane do Twoich butow. W zwiazku z tym wydarzeniem zastanawialem sie czy jest w ogole sens wchodzic na forum, skoro ludzie nie traktuja sie na serio ... ale .... to nie moj problem. Skoro sie dobrze bawie, to dlaczego mialbym sobie owa zabawe psuc? :)

Teraz zas na temat. Buty Twoje uwazam za swietne z wielu powodow:

a. Ich wyglad!!! ... mnie sie bardzo podobaja monki brogues. Dodaja one uroku osobie je noszacej, poprawiajac niepomiernie calosciowy wyglad osobnika majacego je na nogach. Wyjdz w nich na ulice i zabacz jak beda na Ciebie patrzyli ludzie. Dla zwiekszenia efektu mozna je - letnia pora - kombinowac z bardzo prostym odzieniem: bawelniana (lniana) koszula + bawelniane (lniane) portki (dlugie badz krotkie) + jakies "torbiszcze" + glowny punkt programu, czyli monki brogues. W podobnych kombinacjach (a sa to buty bardziej casual jak formalne) zamanifestowac mozna caly ich urok.

b. Ich "radykalizm" - manifestuja sie one nadzwyczaj dobitnie (dlatego nalezy laczyc je z czyms bardzo prostym, aby nie stwarzac wrazenia "przesytu") dzieki "dziurkom" na pasku zapinajacym buta. Sa tacy, ktorzy twierdza, ze za duzo tych "dziurek". Ja zas uwazam, ze "od nadmiaru glowa nie boli". Innymi slowy - mnie sie to podoba.

c. Relacja jakosci do ceny. Buty AS Premier Collection to jakosciowo doskonale benchgrade's w konkurencyjnych cenach w stosunku do innych producentow.

d. Ich unikatowosc - monks brogues (nie tylko AS) nie widzi sie zbyt czesto

e. To chyba "ostatni dzwonek" aby te buty kupic ... i dlatego ciesze sie bardzo, ze to zrobiles. Ale o tym za chwile.

Alfred Sargent calkowicie "zreformowal" swa oferte. Dotychczasowy podzial ich produktow - wszystko RTW - na Premier Exclusive Range, Premier Range, Classic Collection, Country Collecton i Veldtschoen Collection zostal zastapiony przez Made to Order (MTO w cenie porownywalnej albo i wyzszej niz buty Edward Green); Hand Grade (za 640 funtow); AS Exclusive (za 385 funtow) oraz jedyna grupa z przeszlosci AS Country (Veldtschoen). Oznacza to, ze AS profiluje sie bardziej w kierunku MTO oraz jako konkurent John Lobb i Edward Green w najwyzszej kategorii cenowej ...zas ich produkty, to "obuwnicze slicznosci". Popatrz na ich oficjalny blog ...odlotowe butki !!!

http://alfred-sargent.blogspot.com/

Oznacza to, ze dawne modele nie beda produkowane. Monki, ktore kupiles mozna jeszcze dostac - w coraz mniej licznych miejscach - w internecie. Za pare miesiecy znikna zupelnie. W tym rowniez sensie buty Twe stana sie jeszcze bardziej unikatowe.

Poza tym monki brogues nie sprzedaja sie chyba zbyt dobrze, poniewaz wciaz mniej producentow posiada je w swej kolekcji (dla mnie to dodatkowy powod przemawiajacy na ich korzysc ... czym mniej ich na rynku tym ciekawiej wygladaja na nogach posiadacza).

Moze to przypadek ...ale jeszcze dzisiaj rano zastanawialem sie nad tym rodzajem butow a konkretnie nad modelem, ktory zakupiles. Wlasciwie to chcialbym kupic monki brogues suede. Moglem to uczynic przed kilku laty, kiedy Herring sprzedawal Cheaney z brazowego zamszu. Ale nabylem wtedy cos innego a Cheaney zas przestal je produkowac. Byl to ten sam but, ktory obecnie nazywa sie Herring Christchurch ... tylko wykonany calkowicie z zamszu http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... edFitID=0#.

Obecnie AS zaprzestaje produkcji modelu Hadleigh (Twoich monkow). Mozna je jeszcze dostac tutaj, ale to rzeczywiscie "ostatni dzwonek" aby to uczynic http://www.afinepairofshoes.co.uk/colle ... e-9?page=2.

C&J Chalfont (brogues monk) mozna kupic tylko u p. Doshi w Malezji http://plal.com/main/index.php?page=cro ... monk-shoes (ciekawa opcja ze wzgledu na malezyjska cene)

Alden jest najzwyczajniej brzydki http://www.theshoemart.com/alden-mens-m ... dovan.html

Pozostaje zatem Church Piccadilly, kopyto 73 - bardzo krotkie (ktorego ceny rosna z astronomiczna szybkoscia ... jeszcze nie tak dawno placilem za ich loafersy Salisbury 180 funtow, a teraz ....albo ja sie starzeje i czas uplywa mi coraz szybciej) http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... edFitID=0#

Pisze o tym, aby powiekszyc Twa radosc z owego zakupu, zwroceniem uwagi na fakt, ze unikniesz zjawiska niepozadanego srodze, izby caly legion facetow maszerowal w butach takie jak Twoje.

Zycze Ci baaaaaaaaardzo duzo przyjemnosci z uzytkowania AS Hadleigh. :D

PS. Informacja dla "purystow" formy: zdjecia powtarzam celowo, poniewz ladnych butow nigdy za wiele ...i juz niedlugo - niestety - nie bedzie ich na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że widać że to zdjęcia producenta, a nie moje własne.

Myślę Bartku, że nikt nie pomyślał, że to są zdjęcia Twoich butów ;)
Jestem naprawde totalnym idiota, ze nie dostrzeglem, ze sa to zdjecia (mam na mysli zdjecia zamszakow) ze sklepu internetowego.

To przeciez oczywiste, ze w temacie "nowe nabytki" szczegolowa opowiesc o butach MTO ilustruje sie podobnymi zdjeciami z internetu a nastepnie dozwala sie dyskutowac na ow "wirtualny" temat. Juz raduje sie na sama mysl, ze John Lobb (St James a nie ten od Hermesa) posiada duzo zdjec na swej stronie internetowej http://www.johnlobbltd.co.uk/catalogue/ ... alogue.htm. W podobnym duchu dzialajac (tylko w odwrotnym kierunku) kupie oxfordy u Bata a zamieszczajac zdjecia oxfordow John Lobb rozpoczne dyskusje na ich temat. Ostatecznie jedne i drugie buty to oxfordy a ich kolor moze nawet bedzie ten sam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawde totalnym idiota, ze nie dostrzeglem, ze sa to zdjecia (mam na mysli zdjecia zamszakow) ze sklepu internetowego.

Myślę, że takie wynurzenia i samokrytyka są trochę nie na miejscu.

To przeciez oczywiste, ze w temacie "nowe nabytki" szczegolowa opowiesc o butach MTO ilustruje sie podobnymi zdjeciami z internetu a nastepnie dozwala sie dyskutowac na ow "wirtualny" temat.

Nie jest to żadna opowieść, a jedynie przykład zamówienia obuwia średniej półki jakościowej za przystępną cenę. Gdybyś nie czytał między wierszami, jak to było w przypadku butów zamszowych od VS, które odruchowo uznałeś za zamówienie MTO, ponieważ pierwsza prezentowana para była w ten sposób opisana - to nie byłoby takiego zamieszania. Publikowałem zdjęcia ze strony producenta, ponieważ: a) W okresie Wielkanocy nie było mnie w domu; B) W przypadku pary ze zmienionym kopytem chciałem zaprezentować efekt przed i po, jednak czekałem na możliwość zrobienia zdjęć lepszej jakości. Wówczas porównania typu Bata=>Lobb byłyby bezzasadne.

Juz raduje sie na sama mysl, ze John Lobb (St James a nie ten od Hermesa) posiada duzo zdjec na swej stronie internetowej http://www.johnlobbltd.co.uk/catalogue/ ... alogue.htm. W podobnym duchu dzialajac (tylko w odwrotnym kierunku) kupie oxfordy u Bata a zamieszczajac zdjecia oxfordow John Lobb rozpoczne dyskusje na ich temat. Ostatecznie jedne i drugie buty to oxfordy a ich kolor moze nawet bedzie ten sam :lol:

Zanim przejdę do meritum, tylko mała uwaga co do Lobb'a. W niemal każdym swoim poście deprecjonujesz John Lobb Paris jako coś absolutnie gorszego, podczas gdy jest to bardzo ceniona linia obuwia. Po raz pierwszy w życiu na żywo widziałem buty JLP w tym miesiącu będąc we Włoszech (notabene, ich właścicielem był Francesco D'Uormo z SW1) i powiem szczerze, że były to jedne z najlepszych butów jakie oglądałem w życiu. Rozumiem, że każdy może być zakręcony na jakimś punkcie, ale naprawdę nie warto mieć klapek na oczach. Być może zależy to od omawianego modelu - nie wiem. W każdym razie w Internecie jest napisane dużo dobrego na temat ich butów.

Przechodząc do meritum i Twojego porównania. Mam wrażenie, że jesteś tak zafiksowany na punkcie angielskich marek płacąc za każdą posiadaną parę 300 funtów, że nie dostrzegasz innych możliwości nabycia dobrego obuwia. I nie mam tutaj wcale na myśli marek włoskich, których jak sam mówisz nie kupujesz, choć nie przeszkadza Ci to w szerokim komentowaniu ich jakości. Rozumiem, że możesz ocenić jakość wykonania lub design, ale skoro takich butów nie posiadasz to wypowiadanie się w kwestii ich trwałości lub komfortu to czysto teoretyczne rozważania. Dalej, możesz sobie kupić buty Bata lub nawet zafarbowane na inny kolor trampki na bazarze i udawać, że to John Lobb czy Green tylko wtedy motywami Twojego działania będzie publiczne chwalenie się, że posiadasz coś absolutnie niedostępnego dla zwykłego śmiertelnika i zapłaciłeś za to krocie. Ja natomiast lubię eksperymentować i chciałem Wam jedynie zaprezentować proces zamówienia butów MTO trochę od innej strony - z projektami kopyta robionymi w PowerPoincie (niestety nie mam na komputerze pełnych wersji profesjonalnych programów graficznych) oraz wieloma szczegółami, które były omawiane drogą mailową. Nie pisałem, że buty które zamówiłem to znana i ceniona marka oraz, że ich jakość wykracza poza granice rozumowania. Sami zresztą oceniliście obie pary butów na raczej średnie - taki też zapewne są, zwłaszcza że kosztowały łącznie około 300 EUR.

Gccg, szanuję Twoją wiedzę na temat angielskich butów RTW, ale mam wrażenie że nie potrafisz obiektywnie ocenić butów marki, której nie znasz. Nie szyłeś nigdy butów na miarę i nie masz wielkich doświadczeń z MTO- rozumiem to, co kto lubi. Prawda jest jednak taka, że jeden woli pójść do sklepu i kupić od razu 3 wypatrzone produkty (Ty robisz to za pośrednictwem Internetu, uprzednio porównawszy ofertę cenową poszczególnych sklepów i dystrybutorów), a inne osoby wolą trochę "poruszać się" wokół zamówienia, pojechać do innego miasta, spędzić długie godziny na korespondencji mailowej itd. Nie będę wspominał o takim aspekcie jak sentyment wobec tak nabytej pary butów lub ich wyjątkowości. Nie przywołuję tych argumentów. Jeżeli mamy rozmawiać o elegancji to myślę, że nie powinniśmy sugerować się marką tylko jakością wykonania i spozycjonowaniem w stosunku do ogólnie przyjętych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty rewelacja. Z ciekawości - czy w naszym kraju nikt się nie podjął uszycia takich, czy miałeś inne motywy szycia za granicą?

To było raczej zaawansowane MTO niż prawdziwe obuwnicze bespoke. A powodów wyboru tej konkretnej manufaktury jest kilka - min. dostęp do bardzo dobrej jakości zamszu, którego w Polsce nie potrafiłem znaleźć. Poza tym bardzo spodobało mi się elastyczne podejście do zamówienia ze strony producentów, konkurencyjna cena - no i przede wszystkim lubię eksperymentować. :P Postaram się dzisiaj wrzucić zdjęcia drugiej pary. Obawiam się jednak, że może okazać się dla Was nieco zbyt ekscentryczna w swoim stylu.

Immune ... Na poczatku mego postu, na ktory reagujesz zaznaczylem dobitnie, ze mowie o "zamszakach" i nie mieszaj w to owych drugich butow, ktorych MTO rzeczywiscie nie nazwales.

Powyzej cytuje Twa wypowiedz odnoszaca sie do zamszakow. To nie ja napisalem o "zaawansowanym MTO" ... w komentarzu do zdjec "zamszakow" ze sklepu internetowego, tylko Ty. Dlatego nie zwalaj na mnie odpowiedzialnosci za conajmniej baaaaaaardzo dwuznaczna sytuacje, gdyz jest to promocja zaklamania i hipokryzji.

Jeden z kolegow znalazl strone w internecie, ktorej zdjeciami ilustrowales Twa opowiesc. Gdybys zaznaczyl, ze to zdjecia (w przypadku zamszakow) innych butow anizeli te, o ktorych mowisz nie byloby najmniejszego problemu. Poniewaz tego nie zrobiles i pozwoliles na kontynuowanie dyskusji o czyms, czego w rzeczywistosci nie ma (gdyz buty ze zdjecia nie sa twoimi MTO) musiales miec w tym jakis cel. Z tego powodu owa sytuacja jest co najmniej "niezbyt koszerna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zagmatwany post, wiec nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem. Zatem postaram się specjalnie dla Ciebie wyjasnic to w jednym zdaniu Grzegorz - pierwsza para butow (two-tone) to baza do moich butow MTO - zdjecia producenta. Pol-zamszowe monki to również zdjecie producenta i ja posiadam dokladnie takie same - w tych butach nie było nic zmieniane. Poza tym nie rozumiem sensu uzycia w tym kontekscie slowa "koszerny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zrozumialem jaka logika się kierujesz. Grzegorz, problem polega na tym że obie pary butow sa po czesci zamszowe, czego być moze nie raczyles dostrzec. Pierwsza para ma jedynie wstawki na nosku i przyszwie że skory licowej, druga natomiast ma cholewke wykonany pol na pol. Dlatego termin "zamszaki/buty zamszowe" mogl być w tej dyskusji wysoce mylacy.

Pozdrawiam i jeżeli czegos jeszcze nie rozumiesz to sluze pomoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, czyli ta pierwsza para, (przyszwa i nosek ze zwykłej skóry, reszta z cielęcej), nie jest Twoja, tylko była wykorzystana jako wzór dla producenta, a ta druga para, ta ze zdjęć na masce samochodu, jest Twoja? dobrze rozumiem?

Dokladnie tak, przy czym zadne że zdjec oprocz zdjecia porownawczego przedstawionego na poprzedniej stronie nie jest mojego autorstwa. Zdjecie monk-straps nie było robione na masce samochodu jak zasugerowal Filip, sadzac że to real photos..

Edit:

Zdjecia brazowych correspondent shoes nie byly wykorzystywane jako wzor tylko baza szablonu, na ktory chcialem naniesc zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@+Immune+

Dla mnie sprawa jest prosta - następnym razem zaznacz, że to są buty, na bazie których robiłeś buty MTO i że zdjęcia pary MTO zamieścisz później, kiedy będzie szansa dobrze je sfotografować Ani jakość tych zdjęć, ani opisy nie kazały mi myśleć, że to zdjęcia robione przez producenta. To już druga taka sytuacja z Twoim udziałem, obu można było łatwo uniknąć.

EDIT: Nie wchodźmy w personalny ton. Zarówno +Immune+ jak gccg są moim zdaniem w gronie najcenniejszych użytkowników forum. Po prostu unikajmy nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune ...przez "zamszaki" rozumialem te pierwsze buty, jak niejednokrotnie zaznaczylem. Te drugie mialy jedynie zamszowe "wstawki". Poza tym podpisuje sie pod tym, co powyzej napisal Fingor. Czegos podobnego mozna bylo bardzo latwo uniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie super! Szczególnie ta niebieska z czerwonym akcentem jest bardzo interesująca. Wydaje mi się, że obszycie czerwoną nitką mogłoby ją jeszcze trochę "podrasować", choć wtedy chyba była by jeszcze bardziej casualowa. Można poznać źródło zakupów? Czy Kolega sam obszywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na thetiebar.com

Swoją drogą to chyba naturalny kierunek dla kolejnego cyklu mini zakupów forumowych. Małych, bo przesyłki z USA są mocno trzepane przez celników i uiszczenie niezbędnych opłat w przypadku większych deklarowanych wartości to raczej standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,thetiebar

wysyłka zawsze 25$, fedex, dlatego cło i vat na 100% pewne, chyba że przesyłka łącznie w kosztem shippingu zmieści się mniej więcej poniżej 100$. W przypadku wielu chętnych myślę, że warto nawet zapłacić opłaty celno-podatkowe, ale rozłożyć koszt wysyłki na kilka osób,wyjdzie mniej więcej na zero. Najgorsze co można zrobić, to zamówienie indywidualne, które wpadnie na cło

w zamówieniu był jeszcze knit, ale przysłali nie ten kolor i rozmiar (miał być szerszy i ciemniejszy), zobaczymy,co z tym zrobią

założę wątek poświęcony zakupom tamże, bo chyba warto, a mam już niejakie doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te poszetki, no i cena rewelacyjna (8$). Trudno uwierzyć, że za tą cenę są szyte ręcznie, ale pierwsze 4 od dołu bez wątpienia są szyte ręcznie. Wątpię natomiast czy te dwie w pepitkę są szyte ręcznie - narożniki nie tworzą kąta prostego, to charakterystyczne wykończenie maszyny z zawijarką.

Gdyby, zgodnie z pomysłem Immune pojawiła się opcja zamówienia forumowego, to jestem chetny na kilka poszetek i krawatów bawełnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, zwłaszcza ze ceny poszetek są niższe niż np. na allegro i wielokrotnie niższe niż w sklepach stacjonarnych... Swoja drogą, taką poszetkę (biała z kolorowymi rogami) ciężko w Polsce dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Plan na weekend, któryś po prostu musi być po drodze ;)

Mission accomplished: Bexely Paul, chocolate

Bardzo ladne ...czy moglbys zamiescic wiecej zdjec tych butow? Fotki Bexley'ow prezentowane na ich stronie internetowej sa straszliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.