Skocz do zawartości

Nowe nabytki


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ... prosze nie odbierac tego jako zlosliwosc, gdyz nie jest ona moim zamiarem; lecz te buty bardzo mi sie nie podobaja i przy zachowaniu calego szacunku naleznego ich producentowi .... powiedzialbym po trzykroc nie.

Byc moze jest to wyraz mego "zaawansowanego i nie zawsze najzdrowszego butofilstwa" ale wolalbym w podobnej cenie (albo dolozywszy troche) kupic cos RTW. MTO nie jawi mie sie jako cel sam w sobie. Pierwsze skojarzenie jakie mialem w zwiazku z tymi butami to "chinska podrobka".

Moje glowne zarzuty pod adresem tych butow to:

1. Brogues przy polaczeniu skory z zamszem w kontekscie motywu na noskach ... troche tego za duzo albo za malo.

2. Polaczenie skory z zamszem - zgrubienie widoczne pod powierzchnia skory

3. Na piecie (z tylu buta) jest jakby doszyty kawalek skory w miejsce wyciecia go z formy (inaczej nie umie tego nazwac)

4. Pasek zamszowy "kladzie sie" na skorze, co nie wyglada estetycznie.

5. Obcas (jego dolna czesc) wydaje sie byc w calosci gumowym.

6. Skora (przynajmniej na zdjeciu) nie wyglada tak, jak w butach "z wyzszej polki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ... prosze nie odbierac tego jako zlosliwosc, gdyz nie jest ona moim zamiarem; lecz te buty bardzo mi sie nie podobaja i przy zachowaniu calego szacunku naleznego ich producentowi .... powiedzialbym po trzykroc nie.

Byc moze jest to wyraz mego "zaawansowanego i nie zawsze najzdrowszego butofilstwa" ale wolalbym w podobnej cenie (albo dolozywszy troche) kupic cos RTW. MTO nie jawi mie sie jako cel sam w sobie. Pierwsze skojarzenie jakie mialem w zwiazku z tymi butami to "chinska podrobka".

Moje glowne zarzuty pod adresem tych butow to:

1. Brogues przy polaczeniu skory z zamszem w kontekscie motywu na noskach ... troche tego za duzo albo za malo.

2. Polaczenie skory z zamszem - zgrubienie widoczne pod powierzchnia skory

3. Na piecie (z tylu buta) jest jakby doszyty kawalek skory w miejsce wyciecia go z formy (inaczej nie umie tego nazwac)

4. Pasek zamszowy "kladzie sie" na skorze, co nie wyglada estetycznie.

5. Obcas (jego dolna czesc) wydaje sie byc w calosci gumowym.

6. Skora (przynajmniej na zdjeciu) nie wyglada tak, jak w butach "z wyzszej polki"

Ad.1 ) Kwestia gustu

Ad.2 ) To załamanie to celowy zabieg mający za zadanie odciążyć podbicie stopy. Klamerka jest przesunięta do tyłu i but trzyma bardziej na poziomie kostki.

Ad. 3) To podwójny szew zakładkowy - wygląda średnio, zgadzam się.

Ad. 4) Kwestia gustu - akurat to mi się w tym bucie podoba.

Ad. 5) Jest w całości ze skóry.

Ad. 6) Ten but nie jest z wyższej półki, co najwyżej niższej średniej.

Nigdzie nie napisałem, że ta para to zamówienie MTO - to normalne buty RTW za bardzo przystępną jak na Twoje standardy gccg cenę. Nie sprawdzą się po jakimś czasie to trudno, na razie jestem zadowolony. Dzięki za opinie. ;)

EDIT:

Uważam, że porównanie tych butów do "chińskich podróbek" jest krzywdzącą opinią. Szanuję jednak Twoje zdanie. Pokazałem obie pary jako ciekawostki. Nie są to buty, które stanowią podstawowy element wyposażenia obuwniczej garderoby. Jako dodatek to moim zdaniem ciekawa alternatywa. Nie mniej jednak nie poprzestaję na poszukiwaniu jakichś oryginalnych monków. Lewandowski też schrzanił moje zamówienie, więc monki bespoke albo MTO wciąż "in progress". 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ... prosze nie odbierac tego jako zlosliwosc, gdyz nie jest ona moim zamiarem; lecz te buty bardzo mi sie nie podobaja i przy zachowaniu calego szacunku naleznego ich producentowi .... powiedzialbym po trzykroc nie.

Byc moze jest to wyraz mego "zaawansowanego i nie zawsze najzdrowszego butofilstwa" ale wolalbym w podobnej cenie (albo dolozywszy troche) kupic cos RTW. MTO nie jawi mie sie jako cel sam w sobie. Pierwsze skojarzenie jakie mialem w zwiazku z tymi butami to "chinska podrobka".

Moje glowne zarzuty pod adresem tych butow to:

1. Brogues przy polaczeniu skory z zamszem w kontekscie motywu na noskach ... troche tego za duzo albo za malo.

2. Polaczenie skory z zamszem - zgrubienie widoczne pod powierzchnia skory

3. Na piecie (z tylu buta) jest jakby doszyty kawalek skory w miejsce wyciecia go z formy (inaczej nie umie tego nazwac)

4. Pasek zamszowy "kladzie sie" na skorze, co nie wyglada estetycznie.

5. Obcas (jego dolna czesc) wydaje sie byc w calosci gumowym.

6. Skora (przynajmniej na zdjeciu) nie wyglada tak, jak w butach "z wyzszej polki"

Ad.1 ) Kwestia gustu

Ad.2 ) To załamanie to celowy zabieg mający za zadanie odciążyć podbicie stopy. Klamerka jest przesunięta do tyłu i but trzyma bardziej na poziomie kostki.

Ad. 3) To podwójny szew zakładkowy - wygląda średnio, zgadzam się.

Ad. 4) Kwestia gustu - akurat to mi się w tym bucie podoba.

Ad. 5) Jest w całości ze skóry.

Ad. 6) Ten but nie jest z wyższej półki, co najwyżej średniej.

Nigdzie nie napisałem, że ta para to zamówienie MTO - to normalne buty RTW za bardzo przystępną jak na Twoje standardy gccg cenę. Nie sprawdzą się po jakimś czasie to trudno, na razie jestem zadowolony. Dzięki za opinie. ;)

Dzieki za odpowiedz. Bylem przekonany, ze to MTO. Polaczylem je z tymi, ktore wczesniej prezentowales i ktore sa super-sliczne w relacji do tych ostatnich.

Czy kupiles te buty w Chinach? (Ja nie mam nic przeciwko Chinom i ich produktom ... wrecz przeciwnie) lecz zdjecia przez Ciebie wklejone ... owa natura na nich prezentowana ....drzewa i blekit nieba .... w jakims sensie kojarzy mi sie z Chinami. Szczerze powiedziawszy, gdy je ujrzalem pomyslalem (calkowicie abstrahujac od butow), ze brakuje mi tutaj mandaryna z dlugim warkoczem w jedwabnym szlafroku w "smocze" wzory (taki "smoczysty szlafrok" moze byc - nota bene - bardzo oryginalny) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zostały wyprodukowane i zakupione we Włoszech. Co do sposobu prezentacji to nie uważam żeby powinna mieć wpływ na rzetelną ocenę butów. :?

Ja zaznaczylem "abstrahujac od butow" i nie mialo to wplywu na ich ocene. Skoro zas prezentujesz cos nie podajac zrodla pochodzenia, marki, miejsca zakupu etc. to tworzysz pole do najrozniejszych domyslow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy garnitur nie jest jeszcze gotowy, ale juz go kocham :)

Robie go w pracowni 'Krupa i Rzeszutko' w Poznaniu. Maja naprawde duzy wybor materialow. Zdecydowalem sie na welne Bateman & Ogden i bordowa podszewke oraz pare ciekawych doadtkow, ktore na pewno pokaze kiedy garnitur bedzie gotowy :)

Czy szanowny kolega zechciałby podać jaki model tkaniny BO konkretnie wybrał?

BO Twist 032 T --> w tej chwili mam tylko tyle, ale wybralem go z probnika wiec nie wiem czy to oznaczenie odnosi sie do koloru.

Dodam, ze zdjecie absolutnie nie oddaje tkaniny z bliska. Przewija sie tam nawet czerwona nitka.

Dziękuję za informację, sam zastanawiam się na zakupem materiału BO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, nasze działania jednak były od siebie całkowicie niezależne :twisted:

Podbijaliście się nawzajem. Dobrze że ja noszę 9.5 bo ebay nie byłby już taki okazyjny ;)

taki się nie ciesz, też mam 9.5 i lubię po zatoce grasować :lol:

To może przebiłem Twoja ofertę bo zakupiłem ostatnio zamszowe monki Loake ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.