Skocz do zawartości

Buty trochę drożej - wszelka egzotyka


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

9d7184da8ee6f646d254e97771ae3d65.jpg

Genialne lotniki, bardzo podoba mi się ich kształt kopyta i kolor, szkoda jednak że zdjęcie robione telefonem tego nie odzwierciedli. Przymierzałem wiele par i zarówno krokodyl jak i cielak obok pasowały jak na miarę. Nie wiem jak zachowuje się skóra krokodyla na dłuższą metę, ale chodząc w nich miałem wrażenie że nigdy się nie złamią. Skóra krokodyla wydawała się też chłodniejsza, co było bardzo miłym efektem.

Niestety na własne bespoke musze poczekać do grudnia.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan wyglada na Kielmana? Czy to para bespoke dla innego klienta ktora przymierzałes? Kolor jest zjawiskowy i nie spodziewałem sie ze croc w szarości może tak dobrze wyglądać.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak to Kielman, obie pary wystawowe i robione z tego co pamietam na kopytach klientów (nie wiem czy te same, ale bardzo podobne, wręcz jak na moją stopę, oxfordy 778/1). Co do koloru, w 100% się zgadzam, ciekawe jak by się prezentowały w oxfrodach, Loafersach, lub derbach połączone z błyszczącym cielakiem (ewentualnie zamsz, nubuk), lub kozą, cordovanem. c47be3969c20e3f2ffbfabba77582228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2016 o 22:16, eye_lip napisał:

To fakt. Kiedyś miałem obawy, ale z doswiadczenia znajomych (buty) i klientow (akcesoria i paski) wiem że wygląd się nie zmienia.

Ciekawe jakie są w użytkowaniu buty z płaszczki. Jest to póki co jedyna skóra egzotyczna, która mi się podoba. Wygląda na dosyć twardą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13 lipca 2016 o 10:17, Milten napisał:

Genialne lotniki, bardzo podoba mi się ich kształt kopyta i kolor, szkoda jednak że zdjęcie robione telefonem tego nie odzwierciedli.

Muszę przyznać, że buty z krokodyla najbardziej podobają mi się na wystawie ;). Lubię jedynie czarne, ale powstrzymuje mnie fakt, że czarny krokodyl wygląda zazwyczaj jak marna podróbka, albo dodatek do grubego, złotego łańcucha i czerwonej koszuli. Wiem, wiem - to bezpodstawne i głupie skojarzenia.

Dnia 13 lipca 2016 o 10:17, Milten napisał:

Niestety na własne bespoke musze poczekać do grudnia.

Jakie zamówiłeś?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whitesnake napisał:
Jakie zamówiłeś?

Jeszcze nie złożyłem zamówienia i myśle nad projektem, ale będą to najprawdopodobniej dwukolorowe Tessel Loafers. Mam kilka idei i jeden z najciekawszych to połączenie oliwkowego cielaka z Harris Tweedem. Jak w tych derbach: cae7144ed23a3f325fb27ca71c7a9810.jpg

w jesiennych loafersach Pana fasonu 11200b021559c8709b1e889ae579c657.jpg Zastanawiam się tylko nad materiałem z którego zostaną wykonane: pasek otaczający cholewkę i przywiązane do niego frędzle (cielak czy kontrastowo HT, co do którego mam wątpliwości, czy uda się uszyć, lub obszyć HT). Myśle też nad środkowo-boczną częścią cholewki (prosta, czy wcięta), oraz jej górną częścią jak i wysokością dolnej części. Resztę detali ustalę w pracowni.

Pomysłów niestety dużo więcej, niż możliwości szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Milten napisał:

Mam kilka idei i jeden z najciekawszych to połączenie oliwkowego cielaka z Harris Tweedem. 

w jesiennych loafersach Pana fasonu  Zastanawiam się tylko nad materiałem z którego zostaną wykonane: pasek otaczający cholewkę i przywiązane do niego frędzle (cielak czy kontrastowo HT, co do którego mam wątpliwości, czy uda się uszyć, lub obszyć HT). Myśle też nad środkowo-boczną częścią cholewki (prosta, czy wcięta), oraz jej górną częścią jak i wysokością dolnej części. Resztę detali ustalę w pracowni.

Świetny pomysł! Loafersy z tweedem będą wyglądały genialnie. Cieszę się, że mój pomysł może być inspiracją.

Tweed sam będzie "błyszczał", wiec ograniczyłbym większą ilość kontrastów. Wyobrażam sobie, że pasek, kutasiki i język najlepiej wyglądałyby w licowej skórze, tego samego koloru co dolna cześć cholewki - dla mnie, koniecznie z wcięciem.

Dla dodatkowego smaczku, poproś o podklejenie języka od spodniej strony tym samym tweedem, z którego będzie wykonana cholewka. Fajnie to wygląda podczas wywijania się języka, a dodatkowo dodaje mu masy, dzięki czemu lepiej leży. To sprawdzone rozwiązanie.

W praktyce wygląda to tak:

image.jpeg

Żałuję, ze sam nie wpadłem na takie zestawienie ;). 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł! Loafersy z tweedem będą wyglądały genialnie. Cieszę się, że mój pomysł może być inspiracją.

Tweed sam będzie "błyszczał", wiec ograniczyłbym większą ilość kontrastów. Wyobrażam sobie, że pasek, kutasiki i język najlepiej wyglądałyby w licowej skórze, tego samego koloru co dolna cześć cholewki - dla mnie, koniecznie z wcięciem.

Dla dodatkowego smaczku, poproś o podklejenie języka od spodniej strony tym samym tweedem, z którego będzie wykonana cholewka. Fajnie to wygląda podczas wywijania się języka, a dodatkowo dodaje mu masy, dzięki czemu lepiej leży. To sprawdzone rozwiązanie.

W praktyce wygląda to tak:

image.jpeg

Żałuję, ze sam nie wpadłem na takie zestawienie ;)

Dziękuje za wskazówki, w sumie to już mam pełne wyobrażenie butów, zgodne z pańskimi poradami. Teraz tylko czekać do grudnia, będzie się dłużyć...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szczerze mówiąc, według mnie buty ze skór egzotycznych (zwłaszcza gadów) mają dokładnie ten sam problem, co krata Burberry - ponad 99 % widywanych na ulicy to podróbki. Niestety, ale skóra gadzia kojarzy się nie z dżentelmenem, ale solarką z różowymi tipsami i białym futerkiem. Nic na to nie poradzimy, po prostu ma taki odbiór w przestrzeni publicznej.

 

Dochodzimy tu też do ciekawego paradoksu (pamiętajmy, że typowy Kowalski nigdy nie widział prawdziwego krokodyla czy warana i nie potrafi go rozpoznać!). Jeśli użytkownik takich butów wygląda "jak milion dolarów", to może mieć na nogach plastikową podróbę, a zostanie wzięta z prawdziwą. Jeśli tak nie wygląda, to nawet jakby miał prawdziwego krokodyla, to zostanie wzięty za sztucznego, a strój - za kwintesencje kiczu.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polskim środowisku jest na tyle dużo nowobogackich buraków którzy nawet jeżeli mogą sobie pozwolić na buty z krokodyla to ubierają je do jeansów i kurtki ortalionowej. Tutaj pełna zgoda. Jednak sam nosząc i obserwując znajomych którzy noszą buty od Bestettiego czy Gaziano & Girling nie zauważyłem jeszcze żeby ktoś stwierdził że to ewidentnie podróba. Dobrym przykładem jest tu Randy. Sprzedawca Corthay ma chelsea boots zrobione z pomarańczowego aligatora i do tego pasek w tym samym wściekło pomarańczowym kolorze. Kupił tez sobie torbę w identycznym odcieniu także z aligatora i mimo specyficznego koloru wyglada swietnie a to dlatego ze jego stylizacje maja polot i widać w nich wysmakowanie.

5bc6e18d7088aebbf6c360924b2e51d7.jpg

Myśle ze jeszcze dość długo nie będziemy obserwowali na polskich ulicach wielu butów ze skór gadów mimo ze Kielman czy Januszkiewicz robią piękne lotniki ze skór egzotycznych.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.