Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja też się przywitam. W przeciwieństwie do większości osób nie trafiłem na forum poprzez blog Macaroniego Tomato, tylko odwrotnie (świetna robota Macaroni). A na forum trafiłem poprzez relację w wiadomościach chyba w zeszłym tygodniu chyba w Polsacie o Stowarzyszeniu But w Butonierce. Aż nie mogę uwierzyć, że jakoś wcześniej tu nie trafiłem.

Do tej pory byłem trochę osamotniony w kreowaniu własnego stylu, więc super, że wreszcie znalazłem miejsce gdzie są ludzie, z którymi mam podobne zainteresowania i pasje i mogę się dzielić różnymi spostrzeżeniami.

Nie jestem prawnikiem, ani finansistą, ani bankierem, itd. więc na co dzień nie muszę chodzić w biznesowych garniturach, ale lubię ubierać marynarki i zawsze mam na sobie koszulę. W szafie mam kilka pozycji MTM na różne okazje i jakieś pojedyncze rzeczy bespoke, ale w większości w mojej szafie są ubrania typu RTW, ale ze względu na moją figurę prawie zawsze skracane, zwężane/poszerzane, przerabiane przez krawca. Mam trochę koszul szytych na miarę, itd. Planuję zamówić fajny/e garnitur i marynarki, ale ze względu na niewystarczającą wiedzę (dotychczasową) jakoś nie mogłem się do tego zabrać. Szczególnie od czasu jak manager jednego z topowych sklepów na placu 3krzyży powiedział mi, że on osobiście wolałby zamówić garnitur bespoke u Zaremby niż MTM u nich.

W stroju zależy mi głownie na rzeczach, które są w stanie przetrwać trud całego dnia (siedzenie za biurkiem, jazdy samochodem, różne spotkania, itd) i na koniec dnia nie będą wyglądały fatalnie. Mam 1 koszule zamówioną w sklepie na Z, która po kilku przeróbkach nadal ma jakoś źle zrobione rękawy, ale co najgorsze to od razu na niej widać ślady potu po jeździe samochodem lub na jakiejś imprezie gdzie łatwo się pocić.

Ale moją największą pasją są zegarki. Nie umiem tego nazwać i powiedzieć dlaczego, ale uwielbiam dobre zegarki. Mam już nawet drobną kolekcję. W większości są to duże sportowe zegarki, które IMO nieźle pasują do marynarki, ale mam też i typowe drobne tzw. garniturowce. Filip (eye_lip) chyba znajdziemy trochę wspólnych tematów do rozmowy. Swoją drogą pewnie skontaktuję się z Tobą w sprawie Twoich pasków.

Gratuluję świetnego forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Moja przygoda z klasyczną męską elegancją zaczęła się od książki B. Roetzla "Gentleman - Moda Ponadczasowa", którą dostałem na urodziny. Później zacząłem zgłębiać wiedzę na ten temat przeszukując neta. Najpierw trafiłem na bloga MT, a następnie trafiłem tutaj. Przyznam, że internet jest pełen stron o męskiej elegancji, ale naprawdę nieliczne są merytoryczne i wartościowe. Na szczęście to forum jest pełne inspiracji oraz ekspertów, od których można się dużo nauczyć.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rozpocznę od tego, że nie jest łatwo znaleźć w Internecie interesujące fora i blogi poświęcone modzie męskiej (swoją drogą szukam czegoś po niemiecku, może jakieś sugestie?). Tym bardziej też się cieszę, że tutaj trafiłem. Trudno mi w tej chwili sobie przypomnieć, jak forum odkryłem, ale stawiałbym na bloga Mr Vintage.

Moda męska, zwłaszcza w wersji klasycznej, interesowała mnie już od dłuższego czasu, jednak od kliku miesięcy, w związku ze zmianą pracy, jestem „zmuszony” chodzić od poniedziałku do piątku w garniturze, co traktuję jako dobry powód/wymówkę, aby kupować nowe buty, koszule i krawaty. Cieszę się, kiedy mogę przeczytać, że nie tylko mi sprawia to frajdę.

Kolejnym powodem, dla którego chętnei zaglądam na forum jest (przynajmniej w większości postów) poszanowanie dla zasad polskiej ortografii i gramatyki, co, niestety, nie jest tak częstym zjawiskiem w Internecie. Prawdziwy dżentelmen stawia wszak przecinki!

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

░▒▓██████████►╬◄██████████▓▒░

░▒▓██►╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗◄██▓▒░

░▒▓██►║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣◄██▓▒░

░▒▓██►╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝◄██▓▒░

░▒▓██████████►╬◄██████████▓▒░

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Forum poznałem przez blog Macaroniego już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Mój obecny styl nie jest ani klasyczny, ani elegancki, dlatego w najbliższym czasie nie będę miał się czym pochwalić w CMDNS:( Chciałbym jednak, z pomocą tego forum zmienić swoją garderobę i swój styl na lepsze;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Forum poznałem przez blog Macaroniego już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Mój obecny styl nie jest ani klasyczny, ani elegancki, dlatego w najbliższym czasie nie będę miał się czym pochwalić w CMDNS:( Chciałbym jednak, z pomocą tego forum zmienić swoją garderobę i swój styl na lepsze;)

Pozdrawiam

Witamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Bardzo się cieszę, że w tym całym internecie istnieje forum opiewające ponadczasową, męską elegancję, a zarazem jakże cenne, odchodzące w niepamięć wartości.

Jestem studentem UAM na kierunkach anglistyki i romanistyki, narazie aspirującym do miana klasycznego gentelmana z krwi i kości.

Jestem również pod ogromnym wrażeniem wiedzy użytkowników forum, z której na pewno będę korzystał.

Lubię proste i klasyczne casualowe rozwiązania, generalnie jestem zwolennikiem prostoty w ubiorze. Jasne dżinsy, dżinsowa koszula, mokasyny i panamka na lato, natomiast temat bardziej elegancki (marynarki i wszystko z nimi związane) zamierzam za dobrą radą użytkowników dopiero zgłębić :)

Oprócz bycia pasjonatem języka angielskiego i francuskiego, jestem także miłośnikiem jazzu, gitar, kotów i brytyjskiego humoru :)

Egzaminy przede mną, więc wracam do nauki :D

Z pozdrowieniami,

thomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Będzie już ze 3-4 miesiące od kiedy pierwszy raz tutaj zajrzałem. Od tamtego czasu regularnie wracam po kolejne dawki wiedzy i wskazówek dotyczących męskiej elegancji. Tematem interesuję się dlatego, że w dzisiejszych czasach stosunkowo niewiele osób się nim interesuje, tym bardziej uznaję całe to forum jako coś bardzo cennego i wymagającego pielęgnacji :) Fajnie byłoby żyć w otoczeniu gdzie dobrze ubranych mężczyzn nie nazywa się fircykami, gogusiami itp. Tym bardziej cieszy mnie możliwość uczestniczenia w ramach tego forum. Jeżeli chodzi o mnie to kończę 3 rok Zarządzania spec. Marketing i na co dzień gram w rockowej kapeli. :twisted: Nie lubię przeciętności dlatego tu jestem.

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów,

Łukasz D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Podejrzewam, że jestem jednym z młodszych użytkowników - za kilka tygodni 19. urodziny ;) - zainteresowanie klasyczną elegancją przyszło jak mi się zdaje wraz z "dojrzewaniem". Wyrósłszy z pstrokatych t-shirtów i bluz kieruję się w stronę tego co prezentuje mój ojciec, a prezentował i dziadek. Kompletowanie takiej garderoby przychodzi mi póki co powoli, ale mam nadzieję, że uda mi się skompletować ją jeszcze przed końcem nadchodzącego roku akademickiego :).

Pozdrawiam sirscruffy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Domyślam się, że jestem najmłodszy ze forumowiczów; mam 16 lat. W poszukiwaniu odpowiedniej dla mnie muyki znalazłem także własny styl. Słucham Elvisa Presleya i Franka Sinatry. To dzięki nich zainteresowałem się dobrym ubiorem, stylem Vintage i Retro. Bardzo lubie lata 50 i 60. Poprostu kocham atmosfere z tamtych lat: ubrania, samochody, muzyka. Interesują mnie filmy głównie z XX wieku. Mam nawet listę filmów, które musze obejrzeć. Mój ulubiony film to Ojciec Chrzestny.

Pozdrawiam

DonCorleone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.