Skocz do zawartości

Przedstaw się na forum


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :)

Forum przeglądam od jakiegoś czasu, niedawno postanowiłem się zarejestrować, teraz pora się przywitać. Bardzo lubię czytać tematy o butach, choć przeglądam nieraz i inne działy. Podziwiam wiedzę niektórych użytkowników, kopalnia informacji na ciekawe tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :)

Forum przeglądam od jakiegoś czasu, niedawno postanowiłem się zarejestrować, teraz pora się przywitać. Bardzo lubię czytać tematy o butach, choć przeglądam nieraz i inne działy. Podziwiam wiedzę niektórych użytkowników, kopalnia informacji na ciekawe tematy :)

Witamy w grupie butofilskiej ;) i nie tylko buto- ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, postanowiłem się zarejestrować ponieważ kilka tygodni temu zainteresowałem się eleganckim ubiorem... i wciągnęło mnie to. Jestem studentem i postanowiłem w końcu wyglądać jak ,,człowiek" podczas sesji, więc wybrałem się na pierwsze zakupy, które sprawiły niesamowitą frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Panom

Od pewnego już czasu podpatruję to Forum na które trafiłem przez blog Macaroni Tomato.

Daleko mi do klasycznego eleganta, (w weekendy naginam granice przyzwoitości w czymś co nazywane jest "casual look"), charakter mojej pracy wymaga jednak abym stosował się do zasad formalnego ubioru.

Moja praca to w połowie godziny spędzone w biurze, a w połowie podróże służbowe. Podróżuje dużo, a moja "lepsza połowa" twierdzi wręcz, że wręcz za dużo :-D I tak już od 15 lat...

Charakter pracy, częste podróże, jak i środowisko w jakim pracuję (IT) spowodowało, że w swoim stroju, staram się mieszać klasyczną elegancję z elementami nerdyzmu :D

A na poważnie, to noszę taljowane garnitury, ale tylko raz w roku zakładam krawat - podczas firmowej kolacji wigilijnej. Nigdy natomiast nie zapominam o poszetce. Tych mam w garderobie zatrzęsienie. Ot taki ze mnie elegant na pół gwizdka.

Co do garderoby to w większość moich garniturów to Vistula tailorowana. Mam też dwa Versace, które udało mi się kupić w Mediolanie za bardzo korzystną cenę. To istne perełki. Jednak mam wysokie zdanie o garniturach Vistuli. Nigdy mnie nie zawiodły, mimo iż podczas podróży nie oszczędzam ich.

Nie mogę tego napisać o 'markowych" garniturach kupionych w warszawskim Peeku. Nie mam pojęcia, jakie partie towaru tam są wystawiane, ale nie jest to towar najwyższej jakości. Tak było garniturem Bossa, który tam kupiłem, jak i dwiema marynarkami Joopa.

Butów w PL raczej nie kupuję. Nie stać mnie :D Skoro na Placu Trzech Krzyży Todsy sprzedawane są za 2-3 krotnie wyższą cenę, niż w outletach w Italii (mam okazję raz, dwa razy w roku takie odwiedzać)?!

Drugi przykład to cena przyzwoitej pary Churchów w Lodynie to 200GBP. W Polsce buty aspirujące do tej półki sprzedawane są po 2500PLN. Jeśli już miałbym tyle wydać na parę butów w PL, to raczej zdecydował bym się na zamówienie u warszawskiego szewca.

Raz tylko udało mi się kupić parę Loydów w Royal Collection za cenę 800PLN. Bardzo fajny but. Nawet na polskich zabłoconych i zasolonych zimowych ulicach daje sobie radę.

Obecnie czekam na odbiór zestawu koszul, i dwóch garniturów bespoke z M&S Fashions. Obiecuję recenzje po odebraniu zamówionej odzieży.

Trochę się rozpisałem, więc jeszcze raz pozwolę sobie pozdrowić Szanowych Forumowiczów.

Do usłyszenia, przeczytania, zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jako zupełnie nowy nie tylko na tym forum, ale generalnie w świecie świadomości mody męskiej zapisałem się tu by te swiadomość budować. Proszę więc nie dziwić się małą aktywnością wpisów lub, co gorsza, ich niską jakością - z góry przepraszam. Ja tu sobie - na razie - po prostu będę czytał. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim,

Na forum trafiłem dzięki blogom Marconi oraz Mr Vintage. Długo szukałem takiego miejsca. To dzięki Wam, mam już przerobione dwa garnitury, zestaw poszetek i buty wypastowane na błysk. Co ciekawe, zawsze lubiłem być elegancko ubrany (niekoniecznie drogo) a jako, że mój dziadek nosił spinki do mankietów, poszetki w brustaszy i sam sobie prasował spodnie i koszule, w jakiś sposób staram się podążać tą drogą. Wiem, że następny garnitur uszyję bespoke, wiem też, że moje następne buty to będą wiedenki z końskiej skóry. Zastanawiam się jak kupić buty carminy żeby się nie pomylić i nie dostać za małych bądź za dużych butów ( 500 Euro to dla mnie jednak duża pozycja w budżecie). Codziennie przeglądam forum i ciągle znajduję coś dla mnie fascynującego - np. jutro jadę na Poznańską po szczotki do butów i odzieży.

Tak, czy owak, wracając do ad remu - bardzo dziękuje za forum jaki takie, ukłony dla wszystkich Pań i Panów oraz szacunek dla tych z Was którym się chce pisać i oświecać tych mniej wiedzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.