Skocz do zawartości

Pierwszy zakup BESPOKE - prosimy o porady


GTom777

Rekomendowane odpowiedzi

Do studniówki zaledwie 3,5 miesiąca, po co mam w ostatniej chwili ganiać za wszystkim.

W takim razie jeżeli chcesz się zdecydować na bespoke za niewielkie pieniądze to tym bardziej się edukuj. W innym przypadku może się okazać, że będziesz miał garnitur bespoke, a i tak będziesz ganiał za wszystkim na ostatni moment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam :) blog macaroniego, modameska.info głównie, a do tego jeszcze jakieś inne.

Jak na razie jestem zdecydowany na marynarkę jednorzędową z jednym guzikiem lub dwoma, to już coś.

Spodnie bez manszetów z jedną fałdką, ponieważ jestem niewysoki.

Jaki materiał i faktura będzie odpowiedni na studniówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam :) blog macaroniego, modameska.info głównie, a do tego jeszcze jakieś inne.

Jak na razie jestem zdecydowany na marynarkę jednorzędową z jednym guzikiem lub dwoma, to już coś.

Spodnie bez manszetów z jedną fałdką, ponieważ jestem niewysoki.

Jaki materiał i faktura będzie odpowiedni na studniówkę?

Dwa guziki w marynarce sprawią, że będzie bardziej uniwersalna.

Dwie fałdki w spodniach będą jeszcze lepsze niż jedna, zwłaszcza 'zewnętrzne' (takie jak w spodniach od Ambroziego na blogu Macaroniego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zastanowiłem się trochę poważniej niż dotychczas i zrobiłem mały spis :)

MARYNARKA:

- lekkie rozwarcie

- wysoka pacha

- kieszenie z patkami, proste nie przechylone

- kozerka wysoko, a jaki kąt i szerokość klap to nie wiem, macie sugestie?

- jednorzędowa z 1 lub 2 guzikami

- pagoda - NIE

- trzy guziki na rękawach

- rozporki z tyłu, tutaj też nie wiem

- guziki z rogu lub plastikowe

- taliowanie

SPODNIE:

- z jedną lub dwiema fałdkami

- bez manszetów

- z listewką

- no i z kieszeniami :)

- z zamkiem błyskawicznym

- i jeszcze nie wiem czy biodrówki czy wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie jestem szczupły, ani nie jestem krępy. W pasie jestem szczupły owszem i tak zostanie. Dzisiaj widziałem pana w garniturze i miał jeden szlic z tyłu. Nie spodobało mi się to i od razu pomyślałem, że muszę mieć dwa.

A czemu proponujesz rozporek na guziki? Mam w mundurze rozporek na guziki i załatwianie pierwszej potrzeby nie jest komfortowe :)

Czy fałdki są potrzebne. Hm... Chciałbym by spodnie opadały na buta, a żeby tak się stało to fałdka na pewno się utworzy.

A materiał jaki proponujecie, bo od tego siłą rzeczy muszę zacząć zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu proponujesz rozporek na guziki? Mam w mundurze rozporek na guziki i załatwianie pierwszej potrzeby nie jest komfortowe :) .

Zamki się zacinają, guziki nie. :) Był taki odcinek Jasia Fasoli w którym miał się spotkać z królową i ręka utknęła mu w rozpiętym rozporku, który próbował zapiąć. :D

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym prosić was o poradę. Również powoli przymierzam się do garnituru szytego na miarę. Garnitur chciałbym jak najbardziej uniwersalny (taki pierwszy garnitur bespoke), granatowy. Na początek chcę zrobić analizę karnacji aby lepiej dobrać kolor. Myślę o krawcu może mniej renomowanym jak na pierwszy raz. Chodzi mi o odpowiedni stosunek jakości materiału do jakości krawca. Spodnie na szelkach. Może ktoś polecić jakiś krawców z województwa Opolskiego ewentualnie z Wrocławia? Może pytanie zabrzmi ignorancjo. Ponieważ również planuje kupić odpowiednie koszulę, z wąsko rozstawionym kołnierzykiem. Powinienem najpierw martwić się o koszulę?

Ps. Gdzie kupię takie koszulę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ również planuje kupić odpowiednie koszulę, z wąsko rozstawionym kołnierzykiem. Powinienem najpierw martwić się o koszulę?

Ps. Gdzie kupię takie koszulę?

Jaki to jest wąsko rozstawiony kołnierzyk? Chodzi o jego rogi? Możesz wrzucić przykładowe zdjęcie? Pytam, bo to może być nie najlepszy pomysł na koszulę do garnituru i krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nazywa się narrow collar.

Taki jak doradzają Mi tu

viewtopic.php?f=1&t=823&start=100

Jak doradzają tu, to co ja mogę? Zbyt narrow collary kojarzą mi się z amerykańskimi kreacjami lat 90-tych oraz Jackiem Kawalcem z Randki w ciemno. Ale na pewno da się też dobrze w tym wyglądać, byle collar nie był jednak zbyt narrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie jest to pierwsze bespoke, ale poproszę o poradę. Oglądałem dziś, co mają w Merino i na Orlej. Myślałem o czymś na zimę, ale najfajniejsze co znalazłem, to granatowa Loro Piana 130's za 220 peelenów. jakość ok, cena chyba też, ale taki cienki i dość sztywny ciemny granat kojarzy mi się najbardziej z letnią klubową marynarką. Nie sądzicie, że to może być zbyt gesty splot na upalne lata, kiedy przewiew jest w cenie? Bo pani w sklepie mówi "proszę pana, przecież to włoskie, oni tam wszyscy tak chodzą...", ale ja byłem we Włochach i coś jej nie ufam po tym, co widziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwsze bespoke, ale poproszę o poradę. Oglądałem dziś, co mają w Merino i na Orlej. Myślałem o czymś na zimę, ale najfajniejsze co znalazłem, to granatowa Loro Piana 130's za 220 peelenów. jakość ok, cena chyba też, ale taki cienki i dość sztywny ciemny granat kojarzy mi się najbardziej z letnią klubową marynarką. Nie sądzicie, że to może być zbyt gesty splot na upalne lata, kiedy przewiew jest w cenie? Bo pani w sklepie mówi "proszę pana, przecież to włoskie, oni tam wszyscy tak chodzą...", ale ja byłem we Włochach i coś jej nie ufam po tym, co widziałem :-)

Nie da się nic na ten temat napisać, jeśli nie podasz gramatury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta s-ka to moim zdaniem ma sens jako parametr dopiero po rodzaju materiału i gramaturze. Materiały jakie mają na Orlej kompletnie nie nadają się na zimę, szczególnie na spodnie. Zakupiłem u nich materiał na garnitur, nawet jeden z "grubszych", a spodnie były doskonałe na upały ~30C, ale już przy 15C nie dawały rady.

W Merino mają cięższe materiały, ale bardzo słabo jest z ich jakością.

Na zimę doradzam oferowane przez zaki'ego materiały z próbnika P & B Universal, a na temperatury poniżej 0C flanelę, której zakup w promocyjnej cenie z 2 miesiące temu był oferowany. Ale nawet po normalnej cenie, jest tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.