Skocz do zawartości

Pierwszy zakup BESPOKE - prosimy o porady


GTom777

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odp., a gdyby szukać czegoś co daje zbliżony efekt wizualny a jest bardziej trwałe od flaneli to co polecacie?

zwykła, grubą wełnę o niskiej skrętności? (o flaneli mówi się, że jest nietrwała, a ja szukam czegoś na co dzień, o niskim stopniu formalności)

 

Posiadam garnitur z flaneli H. Lessera i nie zauważyłem żadnego rodzaju przetarć świadczących o nie trwałości materiału. Nie chcę się spierać, jeśli jakiś fachowiec dał taką opinię flaneli, jednak jak dla mnie jest jak najbardziej ok na garnitur codzienny.

 

Jeśli jednak flanela - nie. To wtedy najbardziej wytrzymała będzie wełna o wysokiej gramaturze (zawsze mylę z garmaturą :D ) i niskiej skrętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jest to mój pierwszy temat i na początku chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Przechodzę do sedna.

 

We wrześniu tego roku będę występował w roli Pana Młodego i z uwagi na moje wymiary (194 cm wzrostu, 120 kg wagi - sylwetka muskularna, tzw. trójkąt, jestem zmuszony do zamówienia garnituru na miarę. Jestem w stanie wydać na garnitur coś w granicach 2.000 - 3.000 zł z ewentualnym niewielkim "hakiem kryzysowym". Przeglądałem tematy na tym forum i jest mnóstwo informacji (niektóre mnie i bardziej aktualne), lecz nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Mianowicie potrzebowałbym namiaru na dobrego krawca, który w granicach w/w kwoty byłby w stanie uszyć mi garnitur na miarę. Szukam w województwach w kolejności najbliższej mojego miejsca zamieszkania: 1 - podlaskie; 2 - warmińsko mazurskie i ostatecznie 3 - mazowieckie.

 

Mam jednocześnie pytanie/prośbę o poradę jak dobrać garnitur ślubny, który mógłbym później normalnie użytkować i nikomu nie kojarzyłby się ze ślubnym. Myślę nad kolorem grafitowym, ale nie wiem jak będzie wyglądał przy sukni ślubnej - kolor. kość słoniowa. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za odpowiedzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jednocześnie pytanie/prośbę o poradę jak dobrać garnitur ślubny, który mógłbym później normalnie użytkować i nikomu nie kojarzyłby się ze ślubnym.

 

Uszyj klasyczny granatowy garnitur bez żadnych udziwnień a będziesz go mógł nosić bez obaw również po ślubie.

Masz tu kilka przydatnych stron:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/05/jak-powinie-lezec-garnitur.html

http://www.szarmant.pl/garnitur-slubny

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/04/spodnie.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i cenne podpowiedzi. Czekam jeszcze na dodatkowe informacje o samych pracowniach krawieckich.

 

"nie dobieraj...", "uszyj..." ale najpierw przejrzyj forum - znajdziesz odpowiedzi i gorące dyskusje na wszystkie (i znacznie więcej) nurtujące Cię pytania.

 

Dokładnie jak napisał TomekB zaznaczyłem, że potrzebuję pomocy w znalezieniu krawca, który stworzy dla mnie "ten" garnitur w pierwszej kolejności z podlasia. Proszę o dokładne czytanie postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na forum nie znalazłeś krawca z interesującej Cię okolicy, który został opisany i oceniony, to znaczy, że najprawdopodobniej nie znajdziesz. Szukanie na własną rękę "w terenie" może się bardzo źle skończyć - nieudanym zamówieniem i wyrzuceniem kasy w błoto. Zwłaszcza, że nie masz doświadczenia, aby krawca ocenić na podstawie oględzin pracowni i aktualnie wykonywanych zamówień.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.