Skocz do zawartości

Pierwszy zakup BESPOKE - prosimy o porady


GTom777

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki zamówieniu chciałbym oswoić się z krawiectwem miarowym i sprawdzić rozwiązania korzystne dla b. szczupłej sylwetki (~75kg przy 186 cm wzrostu).

Sir Sean Connery również ma trochę ponad 6. stóp wzrostu , ale jego waga oscylowała raczej w okolicach 100 kg.

Innymi słowy kolega Kwitek reprezentuje troszkę inną sylwetkę, przy której wysoki stan może być dość kontrowersyjny.

P.S.:Sam mam podobne "BMI" oraz wzrost(188-190/80kg) i zdecydowanie nie zdejmuję publicznie marynarki, jeśli akurat mam na sobie wysoki stan noszony bez kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzień dobry.

Jestem studentem (na progu ukończenia studiów) i przymierzam się do zakupu/uszycia pierwszego porządnego garnituru (mam 1 garnitur z wieszaka, ale pamięta on jeszcze czasy liceum i nawet wtedy nie był to dobrze przemyślany zakup). Garnitur miałby mi służyć na rozmowy rekrutacyjne lub ewentualnie jakieś imprezy typu ślub kolegi. Jednak główne przeznaczenie jest "business'owe", przy czym nie zamierzam w nim chodzić codziennie do pracy.

Zastanawiam się nad uszyciem czegoś, gdyż głównie ze względu na moją budowę ciała, a raczej wzrost: 198cm, bardzo trudno jest mi dobrać coś w sklepie, nawet w przypadku zwykłych ubrań.

Jestem z Łodzi, jednak obecnie mieszkam (studia) w Paryżu (w Polsce bywam okresowo), dlatego nie mogę pozwolić sobie na jeżdżenie po Polsce i wielokrotne przymiarki. Wolałbym skorzystać z usług lokalnych rzemieślników. Budżet to powiedzmy od 2,5-3,5 tyś. zł.

Jakie rozwiązanie doradzacie w moim przypadku?

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę.

Zupełnie nie brałem pod uwagę takiej opcji, będzie nad czym myśleć :) . Rozważałem szycie w Polsce, gdyż mam już zaplanowane dwie wizyty w Łodzi i chciałem je do tego wykorzystać. Jednak krótkie wakacje na Sycylii i przy okazji sprawienie sobie garnituru wydaje się ciekawą alternatywą.

Bardziej chodziło mi o to, czy w przypadku takim jak mój, kiedy stosunkowo poważnym problemem staje się czas (nie mam na myśli jakiegoś konkretnego terminu, tylko moją stosunkowo rzadką i krótką bytność w kraju), nie lepiej zdecydować się na MTM? Wydaje mi się, że łatwiej to zorganizować. Czytałem na forum i różnych blogach, że na wykonanie garnituru potrzeba ok. 1-2 miesięcy. Jednak wczorajsza lektura podanego przez Kolegę tematu, zmieniła mój pogląd na ten temat. Zostaje bezpośrednio wypytać krawców o terminy.

Czy jednak pierwsze bespoke we Włoszech nie jest trochę "skokiem na głęboką wodę"?

Oskar

Ps. nie użył bym w stosunku do siebie określenia "światowiec". W dobie różnych programów wymiany studenckiej czy podwójnych/łączonych dyplomów, wyjazd na studia za granicę (w Europie) nie jest wcale taki trudny do załatwienia. Powiedziałbym, że na niektórych uczelniach, czy wydziałach jest to norma ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym poradzić się odnośnie tkaniny na 1. marynarke miarowa. jako ze mam 195/85 w sklepach ciężko o dobry rozmiar. chciałbym żeby była to marynarka dwurzędowa, całoroczna, pasująca do spodni materiałowych bez kanta (które zresztą tez uszyłem u krawca).

w najbliższym czasie wybieram się po materiał na te marynarkę, jeżeli mi cos poradzicie to nie pojde do sklepu kompletnie zielony. z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czytając tematy krawiectwa na miarę zauważyłem wiele wątków niezadowolenia...

czy może ktoś miał stycznośc z tiviano atelier katowice ,ewentualnie jeśli ktoś by się podzielił informacjami na temat dobrych zakładów na górnym śląsku byłbym wdzięczny jako ktoś kto zaczyna przygode z krawiectwem na miarę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz pokazać zdjęcia, bo "bez kanta" i "podobne do spodni garniturowych" mi się trochę wyklucza w mojej wyobraźni.

aparat w telefonie mam kiepski, wiec wklejam link : http://www.zalando.pl/monkee-genes-chin ... 6-710.html - krój podobny do tych, tylko trochę szersze- 21cm

okazało się że bardziej opłaca się szyć marynarkę razem ze spodniami (spodnie wychodzą za pół ceny), więc zastanowię się też nad kolejnymi spodniami. w każdym razie proszę o jakąś wskazówkę dotyczącą materiału na tę marynarkę (całoroczna, dwurzędowa), bo w sklepie jest wybór duży, a ja jak dziecko we mgle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję, ale jak dla mnie to najzwyczajniejsze chinosy (garniturowe spodnie to mają zakładki żeby kant był).

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego... Zarowno chino moga miec zakladki jak i spodnie od garnituru moga byc/miec flat front. Kant to kwestia 'utrzymania'.

W kwestii materialow to trzeba forum poczytac... Mozna z szukajki skorzystac...

A tak przy okazji to opony w aucie kolega tez ma caloroczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szanowni Panowie!

 

    Nie mam doświadczenia w szyciu na miarę stąd prośba o ewentualną pomoc. Chciałbym sobie uszyć garnitur wizytowy + na konferencje (czasem coś przedstawiam) generalnie kilka razy w roku. Normalnie nie chodzę w garniturze ze względu na charakter pracy, tylko mój samochód by go ogladał w drodze do pracy. Myślałem o garniturze w kolorze szarym z połyskiem i tu nie znam się na tkaninach, więc nie mam pojecia jaki skład mają takie tkaniny i czego szukać. Co do kroju chętnie dam się poprowadzić za rękę, lubię włoskie produkty, lubię długie marynarki, chodź nie za długie. Całość ma być bardzo elegancka ale nie czarna (źle bym się czuł na wyjazdach). Z dwoma parami spodni chciałbym się zamknąć w budżecie 4000-4500 PLN. Co byście polecili w Warszawie? 

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Sebastiana Żukowskiego. Jeśli wybierzesz jakiś materiał w dobrej cenie, to może uda Ci się zmieścić w tej kwocie. Dlaczego interesuje Cie szary z połyskiem?

Nic konkretnego, podobał mi się wygląd takich garniturów na innych, i podobają mi się takie materiały. Pewnie to wynika z braku doświadczenia, ale na pierwszy rzut oka nie rozpoznaję spod czyjej ręki wyszedł garnitur, za to nie zależy mi na wtapianiu się w tłum. Do tego w garaniturze powinienem się dobrze czuć i sam sobie podobać, nie kręci mnie sama świadomość, że uszył mi go najlepszy krawiec w warszawie, za to chciałbym żeby naprawdę dobrze leżał był wygodny i z dobrych materiałów, a jak mówiłem czerń odpada, z kolei granat kojarzy mi się z marynarkami klubowymi a nie wizytowymi.... ;-) Wogóle nie ma co ukrywać, że najbardziej mi się podobały włoskie marynarki dwurzędowe długie zapinane na dole na jeden guzik (krój europejski modyfikowany?) na zdjęciach, ale mam świadomość, że to teraz niespecjalnie modne...a szkoda.... ;-)

Dzięki za podpowiedź idę szukać kontaktów do polecanego krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem - nie idź tą drogą. Wybierz materiał bez połysku.

Pewnie dam się przekonać krawcowi, bardziej mi zależy żeby materiał sprawiał wrażenie naprawdę eleganckie i był dobrej jakości na pierwszy rzut oka laika, nie lubię wyglądu tkanin niepozornych i niedbałym luźnym splocie. Reszta to kwestia argumentacji ze strony fachowca, który będzie mnie ubierał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dam się przekonać krawcowi, bardziej mi zależy żeby materiał sprawiał wrażenie naprawdę eleganckie i był dobrej jakości na pierwszy rzut oka laika, nie lubię wyglądu tkanin niepozornych i niedbałym luźnym splocie. Reszta to kwestia argumentacji ze strony fachowca, który będzie mnie ubierał ;-)

 

W "pięknym", święcącym materiale jest masa "elegancji", ale dobrej na wiejskie wesele albo konwent sprzedawców komórek do lat 22. W rozumieniu ludzi na poziomie te materiały nie są ani dobrej jakości, ani eleganckie. 

Wełna >120s już ci wystarczająco błyszczy. I to samo Sebastian Ci powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "pięknym", święcącym materiale jest masa "elegancji", ale dobrej na wiejskie wesele albo konwent sprzedawców komórek do lat 22. W rozumieniu ludzi na poziomie te materiały nie są ani dobrej jakości, ani eleganckie. 

Wełna >120s już ci wystarczająco błyszczy. I to samo Sebastian Ci powie. 

To pewnie zdam się na niego.... ;-) mnie łatwo przekonać. Boję się tylko luzackiego stylu, lekko pomiętych materiałów itp. Nie podzielam opinii, że to jest ładne, niezależnie od tego ile opiniotworczych gazet/portali próbuje mi to wcisnąć i niezależnie od tego kto firmuje taki wyrób.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach Boję się ciach lekko pomiętych materiałów itp. ciach

 

W takim razie wełna (i inne naturalne tkaniny) jest kiepskim wyborem, chyba, że masz czas i ochotę b.często odwiedzać prasowalnię. Częste prasowanie nie wpływa dobrze na sam materiał, warto też wspomnieć, że oodanie do pralni garnituru często przypomina zabawę w rosyjską ruletkę. nigdy nie wiesz, kiedy to Twój garnitur trafi na mocny strzał z żelazka i "piękne" wyświecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dam się przekonać krawcowi, bardziej mi zależy żeby materiał sprawiał wrażenie naprawdę eleganckie i był dobrej jakości na pierwszy rzut oka laika, nie lubię wyglądu tkanin niepozornych i niedbałym luźnym splocie. Reszta to kwestia argumentacji ze strony fachowca, który będzie mnie ubierał ;-)

Zdradzisz jaki to splot jest niedbały? Poza tym nie będziesz wyglądał i czuł się dobrze jeśli KTOŚ będzie Cię ubierał.

 

To pewnie zdam się na niego.... ;-)mnie łatwo przekonać. ...(ciach) ... Nie podzielam opinii, że to jest ładne, niezależnie od tego ile opiniotworczych gazet/portali próbuje mi to wcisnąć i niezależnie od tego kto firmuje taki wyrób.... ;-)

Hmmm ;)

 

Boję się tylko luzackiego stylu, lekko pomiętych materiałów itp.

To w takim razie zamiast do krawca proponuję udać się do płatnerza. ;)

A odkładając żarty na bok.

Ubranie czasami się gniecie, takie życie. Zaakceptowanie tego faktu może ułatwić życie. Są tkaniny które gniotą się mniej od innych. Zwykle są grubsze / cięższe. Mogą mieć skład który ma takie, mniej gniotliwe właściwości. Oczywiście wszystko z naturalnych tkanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam ponownie,

chciałbym was ponownie prosić o poradę tylko nieco zmodyfikować pytanie

stety, niestety coraz częściej spotykają mnie sytuacje, gdzie zwykły "zestaw uliczny" tj. dżinsy plus koszula jest niewystarczający, z drugiej strony

garnitur były mocną przesadą, poza tym nigdy nie byłem fanem klasycznych garniturów, postanowiłem wiec uszyć u krawca zestaw koordynowany- marynarka plus spodnie. chętnie kupiłbym sobie to w sklepie, bo taniej i prościej, ale... 195cm/85 zamyka temat zakupów z wieszaka...

marynarka będzie dwurzędowa, granatowa, na płótnie, spodnie szare z kantem(21cm), ale takim jak to krawiec powiedział "żeby było go widać, ale żeby się o niego nie pociąć".

ku mojemu zdziwieniu krawiec okazał się zupełnie niepomocny przy wyborze materiałów, a przecież to ma zasadnicze znaczenie dla efektu końcowego... i tu właśnie proszę was o rade, bo nie mam pojęcia o skrętnościach, gramaturach, fakturach itd.. a nie chciałbym żeby to pierwsze zamówienie było nieudane. w założeniu zestaw ma być w miarę uniwersalny i służyć bardziej na nieformalne okazje. chciałbym uniknąć efektu, że spodnie wyglądają jak sierota do garnituru, a w marynarce wyglądam jak swój własny dziadek.

jakie materiały wybrać, czym się kierować? (jako ze to 1. zamówienie chciałbym się zmieścić w budżecie za sam materiał do 700zł)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na początek zapoznaj się z : http://www.szarmant.pl/uniwersalny-zestaw-koordynowany

 

Najlepszym źródłem informacji na temat materiałów będzie również Twórca powyższego bloga,

który również zajmuje się dystrybucją materiałów; kontakt - http://www.szarmant.pl/studio-szarmant

 

Ale skoro jesteś członkiem forum BWB to pewnie to wszystko już wiesz...icon_twisted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.