Skocz do zawartości

Po prostu gotuj!


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się posługiwać nożem kuchennym

Dołączona grafika

"Po prostu gotuj! W czasie operowania nożem szefa kuchni nie myśl o polityce, byłej dziewczynie ani tym bydlaku, który sprzątnął ci sprzed nosa piękne volvo na aukcji. To, że twoich steków nikt jeszcze nie opisał w dziale kulinarnym poczytnej gazety, nie oznacza od razu, że musisz próbować się dostać do kroniki kryminalnej."

http://smaknabyty.pl/jedzenie-alkohol-p ... fa-kuchni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gotować nie specjalnie umiem, ale sprawia mi dużo przyjemności, kiedy wyjdzie coś dobrego.

Ostatnio stworzyłem przepis na ravioli z nadzieniem marchewkowym. Podobno smaczne! ;)

Farsz: kupiłem mrożoną marchewkę krojoną w kostkę, rozgotowałem, woda wyparowała. Do tego masło dla smaku, jedno żółtko, świeże liście rucoli, odrobina startego parmezanu, kiełki (jak na fotce) - są twardsze i smakują podobnie, jak świeży groszek, sporo soli i pieprzu dla wyrazistego smaku.

Ciasto: mąka, odrobina oliwy, jajka ekologiczne i wałkujemy, aż placek będzie bardzo cienki (lekko prześwitujący). Lepimy pierogi po polsku lub jak ravioli. Żeby lepiej trzymały brzegi, smarujemy żółtkiem i sklejamy.

Wodę solimy (!) odrobiną soli (nie ma być wyczuwalna w wodzie), dodajemy kroplę oliwy. Wrzucamy na wrzątek, wyjmujemy po 3 min. od wypłynięcia Do pierogów odrobina masła i posypujemy startym parmezanem i świeżą rucolą skropioną wczesniej cytryną. Na to odrobina świeżo zmielonego pieprzu. Pyszne!

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podzielę się moim ostatnim odkryciem, sokołów robi tatara - można kupić w niektórych Tesco. Niestety dodaje do niego skrobię z kukurydzy.

Nie znam jednak innego tatara na rynku. Nawet w Piotrze i Pawle nie ma, przynajmniej u mnie w mieście.

Sposób na tatara: idziesz do mięsnego, pokazujesz kawałek mięsa, który Ci się podoba, mielą go na miejscu w sklepie (np. 2 x), w domu przyprawiasz jak lubisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielić umiem i robię to, ale tylko wtedy kiedy wiem skąd wziąłem mięso i ile ma czasu oraz jak było przechowywane. Do mięsa z tego zaufanego źródła mam dostęp ze dwa razy w roku i często mnie kusiło by właśnie zmielić wołowe kupione w sklepie. Zwykłe mięso z tego co wiem nie jest przeznaczone do spożycia na surowo. Na pojemnikach z mięsem w atmosferze ochronnej jest wręcz napisane, że nie do spożycia na surowo.

Ale może się mylę. Dlatego ucieszyłem się kiedy znalazłem tego tatara.

Czy jest na sali technolog żywienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajny blog. Co do doskonałych zdjęć, czy efekt śliwkowego kolorytu na większości prezentowanych fotek, to efekt podrasowania, czy faktycznie tak wyglądają? Nie robi to najlepszego wrażenia, ale jeśli to efekt kulinarnych zabiegów, to brawo! Jaki produkt zapewnia taką powtarzalność kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny blog. Co do doskonałych zdjęć, czy efekt śliwkowego kolorytu na większości prezentowanych fotek, to efekt podrasowania, czy faktycznie tak wyglądają? Nie robi to najlepszego wrażenia, ale jeśli to efekt kulinarnych zabiegów, to brawo! Jaki produkt zapewnia taką powtarzalność kolorów?

Jest to efekt związany z kolorem oswietlenia ciągu kuchennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.