Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

alabuz, nie wiem jak to jest w kanonie męskiej elegancji, ale wydaje mi się, że jak nie nosisz marynarki to krawata generalnie lepiej się pozbyć. Chyba, że ją zdjąłeś na chwilę i gdzieś tam jest poza kadrem. W innym wypadku ja bym wyrzucił krawat, rozpiął jeden guzik, a rękawy podwinął do przedramion.

 

Smamaj, nie za krótka ta marynarka? Widzę też, że na jeden guzik - mam dość mieszane uczucia co do takich marynarek.

 

marian o fantastycznie wygląda ta marynarka. Swoją drogą "sale" na stronie MD dla mężczyzn pokazuje się pusty. Już mają koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lathlaer, na pewno taki zestaw lepiej wyglądałby z marynarką, ale wszyscy wiemy jakie wczoraj były upały. Marynarka gdzieś tam wisiała na wieszaku w biurze, ale wczoraj nie założyłem jej ani razu.

Druga sprawa to weź pod uwagę, że zamieściłem posta w casualu i moim zdaniem taki zestaw jest jak najbardziej ok i wygląda lepiej niż w samej koszuli bez krawata, ale to oczywiście kwestia gustu.

 

Jeszcze słówko o marynarce z MD, w komentarzach pod postem MrVintage o przecenach był krótki wątek właśnie o tej marynarce. W chwili zamieszczenia posta na blogu była jeszcze pełna rozmiarówka, ale było dużo krytycznych komentarzy o materiale z którego jest uszyta. Na zdjęciach rzeczywiście wygląda fajnie. Dwa komentarze z brzegu:

 

Ta marynarka z Massimo Dutti na żywo prezentuje się niestety jakby była ostro znoszona. Mieszanka lnu i jedwabiu daje niestety dość wiotką tkaninę jak na marynarkowe standardy :)


Niestety potwierdzam. Na zdjęciach piękna… ale w rzeczywistości materiał jest okropny. Moje pierwsze wrażenie jak odpakowałem, to : narzuta na kanapę z PRL… :(
Dla mnie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian o fantastycznie wygląda ta marynarka. Swoją drogą "sale" na stronie MD dla mężczyzn pokazuje się pusty. Już mają koniec?

 

Przeceny chyba jeszcze trwają, ale w sklepie internetowym produkty są faktycznie niewidoczne. W każdym razie tej marynarki już nie ma: http://www.massimodutti.com/pl/pl/c1060667p3722507.html?keyword=MARYNARKA%20W%20SZKOCK%C4%84%20KRAT%C4%98%20LIMITED%20EDITION

 

 

Jeszcze słówko o marynarce z MD, w komentarzach pod postem MrVintage o przecenach był krótki wątek właśnie o tej marynarce. W chwili zamieszczenia posta na blogu była jeszcze pełna rozmiarówka, ale było dużo krytycznych komentarzy o materiale z którego jest uszyta. Na zdjęciach rzeczywiście wygląda fajnie. Dwa komentarze z brzegu:

 

Ta marynarka z Massimo Dutti na żywo prezentuje się niestety jakby była ostro znoszona. Mieszanka lnu i jedwabiu daje niestety dość wiotką tkaninę jak na marynarkowe standardy :)

Niestety potwierdzam. Na zdjęciach piękna… ale w rzeczywistości materiał jest okropny. Moje pierwsze wrażenie jak odpakowałem, to : narzuta na kanapę z PRL… :(

Dla mnie tragedia.

 

 

Materiał marynarki (50% len / 50% jedwab) faktycznie jest włochaty, ale w połączeniu z luźnym splotem, brakiem podszewki i niewielkim wypełnieniem ramion jest też świetnym wyborem na upalne dni (oczywiście do zestawów mniej formalnych). Co do trwałości to trudno powiedzieć coś konkretnego - mam ją dopiero od 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tę marynarkę na żywo i, powiem szczerze, nawet nie chciało mi się jej mierzyć. Wygląda gorzej, niż na zdjęciach, ale przede wszystkim zupełnie inaczej (różni się mocno zwłaszcza od retuszowanych zdjęć MD, ja bym się zdziwił przy oddbieraniu przesyłki). Jednak na koledze wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tę marynarkę na żywo i, powiem szczerze, nawet nie chciało mi się jej mierzyć. Wygląda gorzej, niż na zdjęciach, ale przede wszystkim zupełnie inaczej (różni się mocno zwłaszcza od retuszowanych zdjęć MD, ja bym się zdziwił przy oddbieraniu przesyłki). Jednak na koledze wygląda ładnie.

 

A ja ją zamówiłem przed publikacją posta Mr Vintage, potem przeczytałem posta, trochę się przeraziłem a na drugi dzień poszedłem odebrać w sklepie już z myślą o zwrocie.

Przed zgłoszeniem się do kasy po odbiór przymierzyłem kilka innych (m.in. tę z wpisu Betonowe Safari SecondHand Dandy). Już chciałem ją brać, ale poszedłem jeszcze po odbiór przesyłki.

Jakie było moje zdziwienie, gdy ją zobaczyłem. Przyzwoita marynarka, aczkolwiek delikatna, specyficzny materiał, ale świetnie się układa. Od razu pomyślałem "o czym oni do diabła pisali?". Beżowa marynarka wróciła na wieszak, bo nie dorasta do pięt tej w kratkę z Limited Edition. I w zasadzie każda z pięci innych, które mam od MD z normalnej kolekcji z poprzednich lat wydaje mi sie gorsza.

Także mam trochę inne doświadczenia, więc zagościła w moich skromnych progach.

Czas pokaże jednak jak z trwałością. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to były dwa różne modele - jedna z podstawowej kolekcji i druga z Limited Edition - ta pierwsza była pewnie we wszystkich sklepach, a ta druga tylko w niektórych.

Jako, że kolorystyka była podobna, a nigdy nie wisiały obok siebie to i powstało zamieszanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty ? Nie bardzo. Jest tyle fajnych mokasynów, loafersów...

Koszulka? Trochę za bardzo rozciągnięta. Ewentualnie "w stylu" Miami Vice jak chcesz coś eksponować.

Spodnie i marynarka fajne, a może to garnitur? Piszę z małego ekranu komórki i nie bardzo widać strukturę i kolor materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to były dwa różne modele - jedna z podstawowej kolekcji i druga z Limited Edition - ta pierwsza była pewnie we wszystkich sklepach, a ta druga tylko w niektórych.

Jako, że kolorystyka była podobna, a nigdy nie wisiały obok siebie to i powstało zamieszanie...

 

Nie sądzę; marynarkę oglądałem GalMoku - to jest jedynie miejsce, gdzie - czasami - miewają tę kolekcję. W innych salonach MD kolekcja ta nie występuje, tak przynajmniej twierdzi obsługa.

Jeszcze raz powtórzę - marynarka może się podobać lub nie, ale nie jest to marynarka z oficjalnego zdjęcia MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w ogóle nie podoba idea koszulki do garnituru(bo na moje oko i ekran to jest garnitur). Te buty też tutaj nie pasują.
Zapewne wieje ode mnie nudą, ale jeśli garnitur, to również koszula i buty bardziej eleganckie od Converse. Przy czym zdaję sobie sprawę z tego, że to temat "Co mam dziś casualowego na sobie", po prostu garnitur dla mnie nie jest casualowy w znaczeniu "nieformalny". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na dużym ekranie. Spodnie i marynarka w innych kolorach, więc ewentualnie zestaw koordynowany (prawidłowo używam pojęcia?), ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się, by były garniturowe. Pewnie Static87 jest w stanie najlepiej rozwiać nasze wątpliwości ;-)

Zestaw przykuwa uwagę. Lubię eklektyczne zestawienia i myślę, że wybrane w nim buty jakoś wzajemnie uzasadniają się z koszulką - gdyby były bardziej klasyczne, gra z konwencją stałaby się mniej wyraźna.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę; marynarkę oglądałem GalMoku - to jest jedynie miejsce, gdzie - czasami - miewają tę kolekcję. W innych salonach MD kolekcja ta nie występuje, tak przynajmniej twierdzi obsługa.

Jeszcze raz powtórzę - marynarka może się podobać lub nie, ale nie jest to marynarka z oficjalnego zdjęcia MD.

A Ja właśnie tą słabszą widziałem w GalMoku, a jak zaczęły się wyprzedaże, to tą fajniejszą na Placu Unii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja właśnie tą słabszą widziałem w GalMoku, a jak zaczęły się wyprzedaże, to tą fajniejszą na Placu Unii...

 

Pamiętam, że taka sytuacja była rok czy dwa lata temu z marynarką Seersucker - była taka ze zwykłej kolekcji i z Limited Edition. Przymierzałem dwie, były bardzo podobne, porównywałem po kodach produktu - w MD zawsze to robię, bo mają często podobne.

Ale wtedy ta z Limited była oczywiście fajniejsza od zwykłej, ale nie na tyle fajna, abym sobie zostawił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.