Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram. Przewiewne lniane spodnie lub odd trousers z tropiku zapewniają większy komfort termiczny niż szorty z grubej bawełny, a wyglądają kilka razy lepiej. O szortach cargo 3/4 odsłaniających 10 cm łydek między nogawką a skarpetą już nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie znaczenie ma wiek postępującego niewłaściwie? Młodemu czy starszemu można, ale nigdy tym w średnim wieku (cokolwiek to oznacza)?

 

Krótkie spodenki nie licują ze strojem eleganckiego mężczyzny. Historycznie patrząc, krótkie spodenki nosiły WYŁĄCZNIE dzieci. Krótkie spodenki mogą być elementem stroju ludowego (np. Tyrol), mogą być elementem stroju sportowego. Strój sportowy używamy w określonych okolicznościach lub miejscach. 

 

Marynarka i szorty wyglądają świetnie jak się schodzi w porcie z jachtu, ale w mieście to karykatura lub rekonstrukcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma wiek postępującego niewłaściwie? Młodemu czy starszemu można, ale nigdy tym w średnim wieku (cokolwiek to oznacza)?

 

Pytałem z czystej ciekawości. Sam szortów praktycznie nie noszę. 

 

Coś może być na rzeczy z tym jachtem, dziadek był przed wojną zapalonym żeglarzem  ;) ale w czasie rejsów też wdziewał raczej długie, marynarskie spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że na forum za mało jest zestawów sprawdzonych, nie budzących kontrowersji, może błędnie odbieranych jako nudne? Jeśli ktoś chce coś pokazać, od razu diabeł podpowiada "a, uatrakcyjnimy zestaw krótkimi spodenkami, zamiast banalnej białej koszuli do granatowego garnituru damy kremową, zamiast nudnych wiedenek spróbujemy z angielkami, zamiast gładkiej marynarki damy na ślub POW".

Może tak jest, bo zestaw wielokrotnie sprawdzony w bojach i zgodny z zasadami jest od razu mierzony inną miarą i zaraz się ktoś przyczepia, że rękawy marynarki są 0,37 cm za długie? U Kolegi w łososiowych szortach nikt nie zwrócił uwagi na niedociągnięcia marynarki (ramiona, rękawy, rozchodzący się dół).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobrze na tych zdjęciach widać, ale:

- marynarka ma najprawdopodobniej za duże/źle skonstruowane ramiona, może niepotrzebnie są tam poduszki?

- rękawy są odrobinę za długie

- górny guzik marynarki jest za wysoko (lub szorty za bardzo opadły), przez co poprawnie zapięta na jeden guzik marynarka odsłania koszulę na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akurat byla szyta na miare (jak bylem na wakacjach w Tajlandii)... Niestety po kilku praniach lekko sie skurczyla ogolnie i widac jak "ciagnie sie" w gornej czesci klatki (a moze po prostu byla zle skrojona od poczatku). Skurczyly sie tez rekawy, wiec podwijam :)

 

Koszule RTW - w zasadzie wszystkie ktore kupie musza isc do taliowania. Nawet H&M Premium jest dla mnie lekko za szerokie. Mam taki problem, ze w ramionach pasuje na mnie rozmiar "small", tylko ze kolnierzyk jest za maly o rozmiar (zazwyczaj konczy sie na 38). No i zazwyczaj sa tez za krotkie - ogolnie jak i dlugosc rekawow.

 

Z kolei koszule "medium" z kolnierzem 39 sa dobre w szyi, ale juz lekko za szerokie w ramionach. A krawcy nie chca za bardzo bawic sie w przerobki ramion, tylko taliowanie.

 

Probowalem tez Wolczanki, CT, TM Lewin, H&C - ten sam problem...

 

Z pasujacych na mnie RTW w szyi / ramionach to tylko Uniqlo znalazlem poki co (a i tak musialem taliowac).

 

Wiec coraz bardziej przekonuje sie do internetowego szycia na miare MTM. Lepiej leza niz RTW, nie trzeba z nimi chodzic do krawca, no i mozna sobie wybrac rozne opcje :) Tylko tu z kolei jest taki klopot, ze nie moge znalezc w rozsadnej cenie firmy, ktora by szyla miekkie, nie sklejane, bardziej formalne kolnierzyki. Wszystkie (oprocz "button down" oczywiscie) sa z wklejonym sztywnym wkladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.