Skocz do zawartości

Mam do wydania ____ na ____. Co radzicie?


Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam granatowej marynarki dwurzędowej, potrzebuję najpóźniej do piątku. W grę wchodzi tylko zakup online bo w Białymstoku nic nie znajdę.

Budżet ok. 1500 zł, jak będzie trzeba to mogę jeszcze dorzucić, myślę maks 2000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Potrzebuję butów zarówno do chino (jeansów) i marynarki a także do garnituru  , myślałem na początek o jednej parze lepszych butów  , np. podwójne monki , nie znam rozmiarówek więc wolałbym uniknąć dalekich zakupów i ewentualnych zwrotów  , czy waszym zdaniem lepiej kupić jedną droższą parę Yanko czy np. monki i brogsy berwicka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, secondhand_man napisał:

Potrzebuję butów zarówno do chino (jeansów) i marynarki a także do garnituru  , myślałem na początek o jednej parze lepszych butów  , np. podwójne monki , nie znam rozmiarówek więc wolałbym uniknąć dalekich zakupów i ewentualnych zwrotów  , czy waszym zdaniem lepiej kupić jedną droższą parę Yanko czy np. monki i brogsy berwicka ? 

To już od Ciebie zależy. Z pewnością Berwicki nie będą 2 x gorsze od Yanko, bedą za to 2 razy tańsze. Będą też mniej zgrabne. Moim zdaniem brogsy Berwick np. 3561 db to bardzo fajne buty (i skóra jest bardzo dobra - a z tym w Berwickach bywa różnie), ale właśnie przez dość obszerne kopyto do garnituru za bardzo nie pasują. Buty, które noszę do garnituru, jeansów, chino i w każdym z tych zestawień wyglądają co najmniej dobrze (do jeansów są trochę IMO zbyt smukłe, ale z pewnością będą lepsze niż 3561 z garniturem) to Yanko 435 niger:

http://patine.pl/yanko-style-435-goodyear-welted.html

Mam je dziś z chino - IMO nie ma się do czego przyczepić :) 

I to co Zając napisał - jeśli masz zamiar w nich chodzić często to lepiej tańsze, tym bardziej, że Yanko to dość delikatne buty.

20160825_114559.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne czarne cap toe i "klasyczne" zamszowe chukka, pozatym nic wyjściowego , pracuje w "rolnictwie" często muszę chodzić w niezbyt przyjaznym dla butów terenie , dobrze sprawdzają się trekkingi  ,butów o które pytam raczej będę używał "od święta" na różnego rodzaju spotkania , wyjazdy ,  może własnie 3561 na codzień a 306 yanko na specjalne okazje . Próbowałem ostatnio zakupów na Zalando  , ale zawsze coś w tych "okazyjnie" kupionych jest nie tak  i ostatecznie nadal nie mam w czym wyjść bo nie pasują ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, secondhand_man napisał:

Mam jedne czarne cap toe i "klasyczne" zamszowe chukka, pozatym nic wyjściowego , pracuje w "rolnictwie" często muszę chodzić w niezbyt przyjaznym dla butów terenie , dobrze sprawdzają się trekkingi  ,butów o które pytam raczej będę używał "od święta" na różnego rodzaju spotkania , wyjazdy ,  może własnie 3561 na codzień a 306 yanko na specjalne okazje . Próbowałem ostatnio zakupów na Zalando  , ale zawsze coś w tych "okazyjnie" kupionych jest nie tak  i ostatecznie nadal nie mam w czym wyjść bo nie pasują ;) 

 

Jeśli 3561 chcesz na codzień to polecam na gumowej podeszwie. Nie będziesz obawiał się wyjść w teren ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoradzałem coś tam przy garniturach, teraz przyda mi się porada od obuwniczych wyjadaczy. Buty za ok. 1500pln, pomijając Yanko. Słyszałem wiele dobrego o Church's, ale to już wyższa półka i aż tak zapalony nie jestem. Ktoś coś powie o Loake i Magnanni, ew. Carlos Santos, bo te wygrzebałem w podobnej półce cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na podforum "Buty" oddzielne tematy o Loake i o Carlos Santos - dużo było tam napisane na temat tych marek i stosunku jakości do ceny. Jeżeli 1700 złotych mieści się w "około 1500" to z dobrych butów w tej cenie są np. Tricker's, Carmina, Alfred Sargent (tańsza seria robiona dla Herring Shoes), Cheaney. O każdej z tych marek znajdziesz oddzielny temat i mnóstwo wiadomości na podforum "Buty".

Do listy sklepów które podał @eye_lip dodam jeszcze budapester.com. Mają tam trochę przecenionych C&J w małych rozmiarach (np. Sedgemoor 2, Teign, kilka modeli chukka) za 1000-1200 złotych. Mają też przecenione Dinkelackery i Santoni w cenach poniżej 1500 złotych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BrotherM napisał:

A może prosić o jakieś krótkie uzasadnienie, celem zaczerpnięcia nieco pogłębionego info w tej kwestii? ;)

Z ekonomicznego punktu widzenia to po prostu żadna inwestycja, bo trudno spodziewać się osiągnięcia jakiś korzyści ekonomicznych z tytułu wzrostu wartości tych ubrań;-)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, musa19 napisał:

Z ekonomicznego punktu widzenia to po prostu żadna inwestycja, bo trudno spodziewać się osiągnięcia jakiś korzyści ekonomicznych z tytułu wzrostu wartości tych ubrań;-)

 

Poważnie, ktoś uznał, że zwrot "zainwestować" rzeczywiście ma to na myśli literalne brzminienie, a nie potocznie używaną przenośnię?

 

Mnie po prostu zainteresowało, czy ów garnitur po tej cenie jest warty do nabycia (stosunek ceny do jakości), czy nadal nie. Rozważam zakup garnituru w tym kolorze, jest taniej, to czemu nie skorzystać, o ile faktycznie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BrotherM napisał:

Poważnie, ktoś uznał, że zwrot "zainwestować" rzeczywiście ma to na myśli literalne brzminienie, a nie potocznie używaną przenośnię?

 

Mnie po prostu zainteresowało, czy ów garnitur po tej cenie jest warty do nabycia (stosunek ceny do jakości), czy nadal nie. Rozważam zakup garnituru w tym kolorze, jest taniej, to czemu nie skorzystać, o ile faktycznie warto?

Mi nie podobają się w ich garniturach przykuse marynarki. Zwróć uwagę na ulicy - od razu da się rozpoznać, kto ma marynarkę vistuli/bytomia - całe siedzenie wystaje i wygląda to imho komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka jest przykusa, jak się wybierze za mały rozmiar, dotyczy to każdego producenta, a nie tylko Vistuli. Błędem tego producenta jest prezentowanie modeli w marynarkach na niższy wzrost. Jakościowo to akurat Lantiery nie są w ogólności takie złe, dość dobrze się układają, nie stanowią zbroi. Wadą linkowanych modeli są wąskie klapy, które jako tako wyglądają jedynie u kogoś bardzo szczupłego. Generalnie w kilkaset złotych nie jest to zły zakup, pod warunkiem dobrania rozmiaru rzecz jasna.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rozglądam się za krótkim (przed kolana) camelowym płaszczem/kurtką na sezon jesienno-zimowy. Raczej coś bardziej do noszenia z jeansami/chino i swetrem niż z garniturem. Póki co znalazłem taki w Massimo Dutti: http://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/płaszcze/elegancki-płaszcz-z-wełny-kaszmiru-c1150001p7570505.html?colorId=742&categoryNav=1150001

Generalnie wszytko mi pasuje za wyjątkiem guzików - nie lubię krytego zapięcia. Widzieliście może gdzieś płaszcz tego typu do ok. 1000 zł ? Nie musi mieć kaszmiru w składzie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wchodzi w grę fason "trenczowy", to Bytom będzie miał ładny model:
http://bytom.com.pl/kurtki-i-plaszcze-zimowe,plaszcz-mezamir-2-375-k-5323-28096-p

Zara ma fajny model bez usztywnień, poduszek i podszewki, ale w składzie sporo poliestru:
http://www.zara.com/pl/pl/mężczyzna/płaszcze/oglądaj-wszystko/płaszcz-z-klasycznymi-klapami-c764502p3989019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Dwurzędowy trencz raczej odpada - odchudzam się, ale dalej w dwurzędówkach źle się prezentuje ;)

A ten z Zary chyba bym musiał zobaczyć na żywo, bo zdjęcia mówiąc delikatnie mają słabe, a poliestru faktycznie bardzo dużo...

EDYTKA

A tak swoją drogą - czy da się kryte zapięcie w wełnianym płaszczu przerobić bezśladowo na zwykłe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.