Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

nie pamiętam czy na forum jest jakaś wiarygodna tabela długość vs. tęgość opublikowana ? ...

 

 

Wiarygodnej niie znalazłem

Już z pięć razy wklejałem :) , według mnie robi sens, tylko z cali trzeba przeliczyć:

http://shoes.about.com/od/mens_size_charts/a/men_width.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem swoje wymiary do człowieka ze sklepu Shoe Healer i trochę się zdziwiłem.

dla stpoy długości:

26.5 cm zaleca 8.5UK

26,0 zaleca 8 UK (sam posiada takowy rozmiar stopy i ma buty w tym rozmiarze AS Cambridge)

 

obrysowywanie stopy na kartece bez ogranicznika z tyłu i przodu, króry pozowli na zaznazcenie ołówkiem w odpowiednim miejscu

jest obarczone sporym błędem (tak jak napisał White Haven ok 0.5cm)

Reasumując wychodziło by na to (po przesledzeniu wątku), iż wiekszosć foumowiczów dobiera zbyt maly rozmiar (ja zresztą też tak robiłem).

Moze się uda w końcu dobrać tak aby było wygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić buty Bexley Carnegie. W Polsce noszę 43/9 ale na stronie firmy są zaznaczone dwa 8.5. Jeden jako 42.5 a drugi jako 43. W tabeli jest trochę pokrętnie (bądź ja tego nie rozumiem). 43 jest zaraz przed 9 czyli teoretycznie jeszcze jest to 8.5 ale troszkę większe. Rozumiem, że mam brać to drugie "większe" 8.5?

 

http://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/carnegie?tarification=SOLDE&coloris=noir&oASPPopupPromo=X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny dość nietypowy problem

 

Stopa egipska... i to wybitnie... Cale zycie przyglądałem się różnym stopom na plaży czy to na basenie i spotykałem ten typ stopy dość rzadko

dla niezorientowanych

http://www.obrazki.jeja.pl/15474,typy-stop.html

 

dlugosc stopy to 28cm ale jedyne buty w jakich mogę chodzić to 42... gdybym mial stopę grecka to stopa ma 26.3cm

szerokość stopy 24 więc standard

But 42,5 to dla mnie najczęsciej za duzo a 43 to już się czubek zawija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

szukam butów dla ojca. Dałem mu do przymierzenia Herringi na kopycie 026 by Loake, tęgość już G, były to oxfordy. Nogę tata zmieścił, ale jednak w podbiciu nie odczuwał zbyt wielkiego komfortu, przydałoby się trochę więcej miejsca. Na długość było wszystko w porządku. Pytanie moje jest takie, czy te trochę więcej miejsca mogą dać derby w tym samym rozmiarze na tym samym kopycie?

Czy jednak szukać obszerniejszego kopyta? Jeśli ktoś zna jakieś szersze kopyta to bardzo bym prosił o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy którys z  kolegów ma doswiadczenia z tymi butami:  http://www.crockettandjones.com/product/drummond-tan

Interesuje mnie szerokość kopyta, oraz czy rozmiar 8,5 UK bedzię odpowiedni na moją nogę(28cm).

Uprzejmie proszę  o opinie.

 

Opinie są takie, że raczej nie. Mam stopę o centymetr krótszą i niezbyt szeroką, noszę 8.5 na wszystkich kopytach C&J, z którymi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być luz, który znika po ścisłym zawiązaniu buta.

jak to możliwe ??? jeśli wkładka ma np długość 27 cm a stopa 26 cm to jesteś w stanie sznurowaniem zredukować ten 1 cm  z DŁUGOŚCI buta ???

 

ps.

ja mam wysoką nogę na podbiciu i dość szeroką stopę ( w stosunku do długości ) - często teoretycznie dopasowane na długośc buty w ogóle nie wejdą mi na nogę - w związku z tym zawsze kupuję buty z 1-1,5 cm luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe ??? jeśli wkładka ma np długość 27 cm a stopa 26 cm to jesteś w stanie sznurowaniem zredukować ten 1 cm  z DŁUGOŚCI buta ???

 

 

Nie rozumiem pytania. Stopa stopą, a wkładka wkładką. W przypadku wydłużonych nosków wkładka będzie znacznie dłuższa niż stopa. Nawet w idealnie dopasowanych butach po rozsznurowaniu jestem w stanie przesunąć stopę do przodu o 0.5-1 cm (ile dokładnie, nie wiem, nie mam teraz jak sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Zwracam się z pytaniem, ponieważ mam problem. Zakupiłem ostatnio trzewiki. Bardzo wygodne, ładne buty. Sęk w tym, że w sklepie przymierzyłem jednego buta. Po nałożeniu pary w domu, prawy but był bardzo niewygodny. Przy chodzeniu boli pięta. Nie wiem czy problem jest z butem fabrycznie czy dla tego, że nie był on przymierzany w sklepie i może nie jest rozchodzony. Ma ktoś jakieś pomysły co mógłbym zrobić? Jak je ,,rozciągnąć", bo o rozchodzeniu nie ma mowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki, umożliwiające dopasowanie się cholewki, np. Shoe-Eze Saphir:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/40-saphir-medaille-dor-pielęgnacja-butów-z-najwyższej-półki/?p=109381

 

No, ale pięta ... hmmm ...

 

Moim zdaniem konsultacja z dobrym Szewcem byłaby chyba najlepszą opcją w tym przypadku. Ewentualnie wymiana obuwia, jeżeli nie nosi śladów użytkowania. Nie ma się co męczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może Pan, co konkretnie szewc próbowałby zrobić? Przyznam, że przemęczyłem się trochę i pochodziłem w nich pół dnia i pod koniec było prawie idealnie, jakby się rozeszły. Jednak wolałbym czegoś co by rozciągnęło but. 

 

@EDIT A czy prawidła sprawdziły by się? Obiło mi się o uszy, że trochę rozluźniają obuwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.