Skocz do zawartości

Dobrze ubrany mężczyzna


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Ludwig von Mises (1881 – 1973)

Urodzony we Lwowie, czołowa postać wolnorynkowego nurtu ekonomii - szkoły austriackiej.

Przed ukończeniem dwunastego roku życia von Mises obyty w piśmie niemieckim, łacińskim, cyrylicy, grece oraz hebrajskim. Władał przy tym, oprócz niemieckiego także językiem polskim i francuskim oraz rozumiał po ukraińsku. W 1906 otrzymał stopień doktora prawa kanonicznego i rzymskiego na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Wraz z F. A. Hayekiem przyczynił się do założenia Stowarzyszenia Mont Pelerin http://www.montpelerin.org (1947).

5 czerwca 1963 przyznano mu honorowy doktorat prawa na Uniwersytecie w Nowym Jorku za ukazanie filozofii wolnego rynku i obronę wolnego społeczeństwa.

Autor jednego z najważniejszych dzieł ekonomii wolnorynkowej - Human Action

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwig von Mises, wielka postać ekonomii światowej, ale to zdjęcie paszportowe nie za dobrze koresponduje z tematem wątku. Dobrze opracowany biogram jest dostępny w polskojęzycznej wersji Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwig_von_Mises

Traktat Human Action (1949) jest dostępny od niedawna w polskim przekładzie pt. Ludzkie działanie (tłum. Witold Falkowski, Warszawa: Instytut Ludwiga von Misesa, 2007).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą obecnie rzadko nosi się spodnie w prążki do gładkiej marynarki (miewa takie zestawy od czasu do czasu bloger Winston - http://venividivrai.blogspot.com/ ), a szkoda, by czasami wygląda ciekawie.

Racja. Za to niestety łatwo natknąć się można na zestawy odwrotne - prążkowana marynarka od garnituru i odd trousers (albo dżinsy) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie techniczne pytanie - jak oceniłeś dopasowanie po zdjęciu, gdzie człowiek jest wykręcony, marynarka rozpięta i jeszcze w paru miejscach zrolowana? Nie przeczę, że tak jest, po prostu jestem ciekaw argumentów, bo ja osobiście bym tego nie mógł ocenić w tej chwili.

Poza tym faktem mnie ciekawi, jak mało producentów tkanin, produkuje ciemne tkaniny w prążki o bardzo małym kontraście. Wszędzie królują takie rzucające się w oczy jak powyżej (grafit plus super jasny szary prążek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt obeznany w strojach formalnych - wykładany kołnierzyk do fraka i ostatni guzik wieczorowej kamizelki odpięty. ;)

Pozdrawiam, Dr

Jedni jedynie oglądają i narzekają, a inni noszą z przyjemnością i piją szampana. ;) Jak powiadają, praktyka czyni mistrza. :) Mogę oczywiście poprosić o przeniesienie zdjęcia do kategorii koszmary stylistyczne w związku z rażącymi niedoskonałościami tej stylizacji.. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie techniczne pytanie - jak oceniłeś dopasowanie po zdjęciu, gdzie człowiek jest wykręcony, marynarka rozpięta i jeszcze w paru miejscach zrolowana? Nie przeczę, że tak jest, po prostu jestem ciekaw argumentów, bo ja osobiście bym tego nie mógł ocenić w tej chwili.

oceniam to co widzę - za długie rękawy, fatalnie układające się spodnie, widzę też chyba fałdę na prawym barku Winstona, ale oceny dopasowania na szerokość się nie podejmę.

Właśnie tym charakteryzuje się dopasowana marynarka czy spodnie, że z racji na dopasowanie do ciała nie wykręca/roluje się [patrz spodnie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to od razu oznaczać, że jest to poprawne. ;) Teoretycznie, jak do wszystkiego niemalże, można odnaleźć precedens w strojach historycznych, jak np. tu:

Dołączona grafika

Jak widzimy, jest to koszula z plisowanym gorsem, również nie uznawana obecnie za poprawną. Teoretycznie możemy więc użyć kołnierzyka wykładanego do fraka, aby jednak było to poprawne, musi być to frak mieszczący się w standardach epoki wiktoriańskiej. Nie jest to jednak polecane, nawet przeze mnie - członka grupy rekonstrukcyjnej. ;) Analogiczna sytuacja ma miejsce w wypadku garnituru smokingowego w kolorze białym, używanego w epoce edwardiańskiej.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.