Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Jakich cen skarpet calzedoni powinienem oczekiwać na wyprzedaży?

Jak wiadomo sezon wyprzedaży już się zaczął i byłem dzisiaj w sklepie calzedoni celem zakupu przynajmniej paru par. To co zastałem jeśli chodzi o ceny to 5 para gratis przy cenach rzędu 15-20 zł za jedną parę. Wybór był co prawda całkiem spory jeśli chodzi w szczególności o całkowicie gładkie skarpety zarówno ze 100% bawełny jak i 91% z innymi domieszkami. 

Czytałem, że niektórzy koledzy kupowali skarpety w cenach zdecydowanie niższych. Niestety z tego co mi wiadomo to nie ma w okolicy outletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich cen skarpet calzedoni powinienem oczekiwać na wyprzedaży?

Jak wiadomo sezon wyprzedaży już się zaczął i byłem dzisiaj w sklepie calzedoni celem zakupu przynajmniej paru par. To co zastałem jeśli chodzi o ceny to 5 para gratis przy cenach rzędu 15-20 zł za jedną parę. Wybór był co prawda całkiem spory jeśli chodzi w szczególności o całkowicie gładkie skarpety zarówno ze 100% bawełny jak i 91% z innymi domieszkami. 

Czytałem, że niektórzy koledzy kupowali skarpety w cenach zdecydowanie niższych. Niestety z tego co mi wiadomo to nie ma w okolicy outletu.

 

Z tego co pamiętam to jest to najczęściej 50 procent i w zasadzie na tym koniec. Przynajmniej w moim mieście tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W których sklepach stacjonarnych, które znajdują się w centrach handlowych, mogą dostać skarpetki sięgające długością minimum do połowy łydki? Potrzebuję czegoś do garnitury, więc wszelkie popularne skarpetki (sięgające niewiele za kostkę) odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ostatnio odkrywam jak ciekawie można dopełnić wygląd samym doborem skarpet.  :D 
Chciałem zapytać co sądzicie o skarpetach z oferty Vistuli, np:  

http://sklep.vistula.pl/product-pol-2324706-Skarpety-DOTS-Vistula.html

http://sklep.vistula.pl/product-pol-2324705-Skarpety-DOTS-Vistula.html

http://sklep.vistula.pl/product-pol-2324708-Skarpety-ZEBRA-Vistula.html

http://sklep.vistula.pl/product-pol-2322805-Skarpety-CREPIS-NAVY-Vistula.html
 

wydają się być dobrej jakości a i design intrygujący. Czy warto w tej cenie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji warto także obalić mit czarnych skarpet, powszechnie uważanych za najbardziej uniwersalne. Tutaj sytuacja jest podobna jak z czarnym garniturem – zarówno jedno, jak i drugie pasuje do ograniczonej ilości okazji. W zasadzie tylko w zestawie czarne buty i czarne spodnie są one akceptowalne (choć to nie jedyna możliwość). W pozostałych przypadkach nie będzie to udany wybór. Czarne skarpety są po prostu nudne, w dodatku szybko tracą oryginalny kolor. Jeszcze kilka lat temu w mojej szufladzie 80% skarpet było w kolorze czarnym. Obecnie mam tylko kilka par w tym kolorze

 

 

To jakie w takim razie mają być skarpety do granatowych/szarych spodni i czarnych butów (brązowych nie mam i nie mam zamiaru nosić ;) )? Na dodatek gdy ma się takie spodnie (szare/granatowe) w różnych odcieniach, (ciemniejszych, jaśniejszych)? Zgodnie z jedną z zasad, że skarpety dobieramy do butów powinno być poprawnie jak ubiorę skarpety czarne do szarych lub do granatowych spodni i czarnych butów.

 

P.S.: Kupowanie skarpet do każdych ze spodni nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę że ten wpis wyczerpuje dobór skarpet ;) 

http://ethandesu.com/post/21474039698/socks-i-have-been-thinking-about-socks-and-the

 

Socks

 

I have been thinking about socks, and the wearing of them. Length, colour and material, how they complement, or contrast, and their place in a well coordinated wardrobe.

 

I will usually wear my socks in one of three ways - as an extension of the shoe in to the trouser, be it a brown sock with a brown shoe, black with black, or a subtle tonal difference such as charcoal socks with a black shoe. I find this works especially well with sober suits and textural differences, such as brown suede oxfords, brown nido a’pe socks and a junior navy suit. It seems to help balance a shoe with the dominant colour of matching trousers and jackets.

 

With an odd jacket, wearing a sock that carries the trouser through to the foot seems to balance better, giving more visual weight to lighter or less dominant colours. As above, with a rich navy coat and polo brown suede, the light grey can feel a little lost. With a complementing grey sock, the trouser feels more substantial, the leg longer.

 

Finally there is the sock that picks up a seperate element - the shirt or tie colour, the boutonniere or the pochette. Done badly, it is a bright red sock on a boring midnight suit, but done well it can tie together an outfit. A pale grey pinstripe, with blue shirt and navy grenadine, snuff suede shoes benefits from the unifying effect of a navy sock.

 

Then there is the Liverano rule - there is only one colour of sock, Navy.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.