Skocz do zawartości

"Modne" filmy i książki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa w jednym prawdziwy gangster Lenny Montana-(trigger rodziny Colombo) jako Luca Brasi w filmie GF.

............Jesli chodzi o kostiumy to dla mnie GF jest obrazem kultowym,tym bardziej ze mial bardzo niski budzet.

post-2934-136589247466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No, panowie, jakim cudem przeoczyliście taki cymes? :)

Dołączona grafika

Jak być sobą, tylko trochę bardziej atrakcyjnym? Nawet jeśli lubisz sporty ekstremalne, szukanie własnego stylu nie musi być offroadem, pełnym katastrof i wpadek. Na tę samotną męską wyprawę warto zabrać fachowy przewodnik.

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

Jak podobać się kobietom i czy tego można się nauczyć?

Jak dobrać skarpetki do butów, buty do całej reszty, a całość do okazji?

Dlaczego plecak i polar to zawsze zły pomysł?

Co podać na kolację ze śniadaniem i dlaczego krewetki?

Czym nakarmić kumpli i dlaczego nie znowu pizzą?

Czym jeździć, co czytać i jak o tym rozmawiać, żeby nie wyjść na nudziarza?

Jak podróżować, a nie tylko zaliczać atrakcje?

Z tej książki dowiesz się, jak być mężczyzną z klasą, którym - i z którym - chce się być.

Właśnie wzruszyłeś ramionami? Przeczytaj ją tym bardziej!

http://www.olesiejuk.pl/baza-ksiazek/za ... %5Bcp%5D=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Doktor Lecter nosi w tym serialu piękne garnitury (jak tu nie kochać takich krat). Jedynie wiązanie krawata mi przeszkadza, nie lubię takich grubasów, ale to już kwestia gustu :D
Sam serial godny polecenia, może nie dla każdego bo dosyć makabryczny ale Mads Mikkelsen w roli Hannibala wypada wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"W 2013 roku już prawie nikt nie pamięta, jak wtedy było naprawdę. W rezultacie dochodzi do zjawiska nazywanego idealizacją przeszłości. Z melancholią patrzymy na tamten świat i wyobrażamy sobie, jaki był elegancki, pełen szyku i klasy. Mimo mojej fascynacji eleganckim ubraniem cieszę się, że dziś zestaw koordynowany jednak nie decyduje o mojej pozycji społecznej. I bez eleganckiego ubrania można być mężczyzną z perspektywami. Ubieranie się w garnitury jest dobrowolne i to przede wszystkim kwestia estetyczna, związana z własnym stylem i psychologią jednostki. To również sposób na wyróżnianie się, ale bardziej w klimacie różowego garnituru Gatsbiego, niż przestrzeganie aktualnego kodu kulturowego (Tom Buchanan)."

 

 

 

 

GG-14278.jpg

 

Więcej na szarmant.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten wpis Szarmanta mi się nie podobał, jakby kierowany do dzieci/kompletnych ignorantów i płytki. Ciekawiej już było u Mr. Vintage, bo rzucono temat klasyki w polskim kinie. Nota bene będą kręcić Złego, ale to już trochę inne klimaty i inne czasy.

 

Nowy Gatsby do wizyty w kinie wcale nie zachęca, bo co ma Jay-Z wspólnego z Gatsbym, chyba tylko bling-bling. Natomiast Maguire idealnie dobrany do roli, tak sobie Carrawaya zawsze wyobrażałem.

 

Lecter nosi ciekawe garnitury, gra go świetny aktor - co z tego, skoro serial słaby.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Gatsby do wizyty w kinie wcale nie zachęca, bo co ma Jay-Z wspólnego z Gatsbym, chyba tylko bling-bling. Natomiast Maguire idealnie dobrany do roli, tak sobie Carrawaya zawsze wyobrażałem.

 

Pewnie, chociaż to już piąta ekranizacja Gatsby'ego, najlepiej byłoby zrobić ją klasycznie, z równie słabą grą aktorską jak ta, z początku wieku i najlepiej w czerni i bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie po co odgrzewać kotleta po raz kolejny? Skoro ekranizacja z lat 70', z Redfordem, była bardzo wysokich lotów pod względem zarówno technicznym jak i aktorskim i na moje oko jakoś się nie zestarzała, więc po co? Mnie bardziej odrzuca efekciarstwo wizualne (w złym tego słowa znaczeniu) wylewające się z trailera, bo soundtrack da się jakoś przeżyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecna ekranizacja jest rozczarowująca, choć pewnie wynika to z tego, że miałem dość duże oczekiwania. Chodzi mi oczywiście o dynamikę, kiepski scenariusz, jak i brak dbałości o detale w strojach, które udają (?) szyte na miarę.  Szczególnie irytujące są odstające kołnierze w marynarkach u aktorów. Ciężko znaleźć przykłady w sieci, także najlepiej wydać pieniądze na film i samemu ocenić ;).

 

 

great-gatsby-quotes.gif

 

 

The-Great-Gatsby-1888434-950x632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Panów to interesuje to w klimacie "ery" garniturów nakręcone są jeszcze takie filmy jak "Miller's crossing" czy "The Valachi papers". Należy do tego naturalnie dołożyć filmy kręcone w latach 1930-1960, gdzie taki ubiór był po prostu ubiorem zwyczajnym, takie jak "The Maltese Falcon", "The Roaring Twenties", "Key Largo", "Little Caesar", "Scarface", "Angles with Dirty Faces" czy "Bullets or Ballots". Teraz kolega podesłał mi "Edwin Boyd" z 2011, wiec czas obejrzec... ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.