Skocz do zawartości

Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Smoking składający się z jasnoszarej marynarki i czarnych spodni to poprawna wersja smokingu tropikalnego. Natomiast tutaj spodnie są bardziej granatowe i przypominają raczej takie smokingi z lat 50./60.:

 

1954_02_Esq_p69_sweetened.gif

 

Niezbyt podoba mi się takie połączenie kolorów, szczerze mówiąc.

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Screen jest z filmu z filmu z lat 50. Mnie także taki smoking niezbyt się podoba.

Powtórzę moje drugie pytanie:

Czy każda biała marynarka może pełnić role smokingu tropikalnego? Czy wyłogi muszą być pokryte jedwabiem?

Opublikowano

1936_Aug_Esq_scan_detail.gif

 

Marynarka do smokingu tropikalnego może być zasadniczo w każdym jasnym kolorze, natomiast najczęściej jest to biały lub kremowy. Warto zauważyć, że to klapy niewyłożone jedwabiem są standardem w wypadku smokingu tropikalnego, a wyłogi jedwabne są raczej wyjątkiem, choć poprawnym.

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Warto zauważyć, że to klapy niewyłożone jedwabiem są standardem w wypadku smokingu tropikalnego,

 

 

Nie czuję się na siłach dyskutować ze znawcą pokroju dr Kilroya, ale muszę przyznać, że to stwierdzenie mnie zaskoczyło. Czyli co? Każda jasna marynarka może robić za smoking tropikalny?

Opublikowano

Z "wymemłanym lnem" to "oczywista oczywistość", ale kołnierz z zamkniętymi klapami, w tym durzędowy jest nawet na obrazku, który kolega Malcontent wrzucił. Czy zatem "zwykła" jasna marynarka z zamkniętymi klapami może (oczywiście bez patek na kieszeniach i w zestawie ze spodniami z lampasem) robić za smoking tropikalny?

Opublikowano

Zasadniczo tak, jasna marynarka od garnituru może służyć jako marynarka smokingu tropikalnego (o ile zachowane są zasady dotyczące każdej marynarki smokingowej, tj. zamknięte lub szalowe klapy, jeden guzik (lub cztery, gdy jest dwurzędowa), brak patek).

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 3
Opublikowano

Hmmm. Temat mnie zainteresował, bo nie wiem skąd sobie ubzdurałem, że klapy powinny być wyłożone, a jako, że w naszym klimacie przydatność takiego smokingu jest mocno ograniczona, sprawianie go sobie uznałem za zbytnią ekstrawagancję. Inaczej sprawa wygląda, gdy w grę wchodzi zwykła marynarka. Jedyny problem jaki widzę to guziki, garniturowe w smokingu mnie rażą, a obciągnięte do bardziej nieformalnego stroju wydają się przesadą. No chyba, żeby w razie rzadkiej okazji wykorzystania marynarki w wersji smokingowej po prostu wymienić guziki. Hmmm. Rzecz warta przemyślenia. Dziękuję Wam panowie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Mam problem na który dotąd nie znalazłem odpowiedzi: 1. rozporek czy 2. guzki w spodniach (tak preferuję) Jeśli 2 to czy a) obciągane mateiałem (są na stópce więc trochę odstają), B) inne (jakie?). Dziękuję za pomoc

Opublikowano

We wspomnianym miejscu można stosować i jedno, i drugie, jakkolwiek polecam guziki, gdyż te są w pewien sposób bezpieczniejsze. Nie ma powodu, by miałyby być powlekane, są niewidoczne. Powinny być też możliwie płaskie, podobnie jak te od szelek.

Opublikowano

We wspomnianym miejscu można stosować i jedno, i drugie, jakkolwiek polecam guziki, gdyż te są w pewien sposób bezpieczniejsze. Nie ma powodu, by miałyby być powlekane, są niewidoczne. Powinny być też możliwie płaskie, podobnie jak te od szelek.

Dziękuję. Tak mi się wydawało ale lepiej wiedzieć niż się domyslać

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam Szanownych Panów!

 

Znalazłem się tutaj ponieważ w niedalekiej przyszłości będę dzierżyć miano Pana Młodego :) Chciałbym poradzić się Was jako doświadczonych w kategorii "smoking" o zegarek do smokingu.

 

Smoking posiadam z włoskiego salonu odzieży wieczorowej, oczywiście czarny komplet z pasem, biała koszula, biała mucha (chciałbym się odróżniać od reszty gości). Spodnie są bez lapmasa (oczywiście nie maja szlufek), pewnie zostane za to skrytykowany ale sugerowałem się stylem m.in Jamesa Bonda który niekiedy zakładał spodnie właśnie bez lampasa, odwiedzając wiele innych galerii często napotykałem wersje tego samego smokingu z lampasem lub bez. Wybór też taki dlatego że lampas poprostu mi się nie podoba i jest to mój świadomy wybór, nie chcę aby moje wcześniejsze sugestie zostały odebrane jako jakiś typ obrony, poprostu coraz częściej widuje mężczyzn nawet w teatrach właśnie w spodniach bez lapmasów (nowy trend?) kto wie może za kilka lat takie spodnie znajdą się w kanonie, tak czy inaczej jestem typem faceta który lubi odbiegać od reguły :) Ale do sedna bo problem leży w czymś innym. Otóż posiadam srebrne spinki do koszuli z czarnym wypełnieniem (wybaczcie zapomniałem jak to profesjonalnie się nazywa, jestem laikiem) do tego mam złoty sygnet który otrzymałem od ojca (sygnet jest już 6 pokoleń w rodzinie przekazywany z ojca na syna, taka tradycja) i bardzo chciałbym założyć go na swój ślub z szacunku do rodziny oraz prawą rekę będzie zdobić złota obrączka, i tu pojawia się pytanie jakiego koloru obwódka zegarka? Złota czy srebrna? Nie ukrywam że zależy mi na zegarku ponieważ czułbym się nie swojo nie móć określić swojego położenia w czasie. Mam nadzieję że coś doradzicie.

 

Z góry dziękuję!

Opublikowano

A czy koszula ma 'guziki jubilerskie' czy jest z krytą listwą?

Bo w tym momencie masz na 2:1 (obrączka i sygnet, kontra spinki).

Jeśli guziki koszuli są chowane, to byłbym konsekwentny i zamienił (moja subiektywna opinia)  spinki na złote i złotą kopertę zegarka.  

Opublikowano

mahone - skoro i tak nie ubierasz się na ślub wg. kanonu, nie ma wielkiego znaczenia czy wybierzesz zegarek w kopercie z białego złota, platyny, czy też żółtego złota.
 
Dobierz płaski elegancki zegarek na czarnym najlepiej lakierowanym pasku z krokodyla/aligatora, może być koperta taka jak opisałem powyżej a może być bikolor. Kilka inspiracji:
 
Blancpain-Villeret1.jpg

v11.jpg

jaeger-lecoultre-master-control-ultra-th

5119_2.jpg-702639.jpeg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.